Jump to content

Neki fancy Windows XP za preporuku ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Izvinjavam se za promasaj teme :buehehe: Smorio me izgled mog XP-a pa bi da probam neki od "nasminkanih" Windowsa . Prvi koji sam probao Black Rebirth me je zajebavao sa display-om, tj sve je bilo nesnosno mutno na svim settingsima ?Eto, ako je neko probao neki, nek ostavi impresije da znam jel da se zahebavam s ovim . XP je jer mi je masina takva a i svako malo odputujem negde pa ne stignem da je apgrejdujem.Na avaxhomeu ih je bilo dosta a sad vise nema nijedan :cheers:, jel ima neki avaxhome brat blizanac ?Peace i srecna kineska nova godina , dan zaljubljenih , dan vojske i dan republike . :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Aj sad ozbiljno :buehehe: Problem Desila mi se zajebancija, ubacio sam Win 7 i nije hteo da bootuje instalaciju nego krenu odma nesto da dize i zaustavi se na nekom plavom wallpaperu i nista se ne desava.Onda sam sa postojeceg XP sistema/drajva instalirao na novi hard disk (prazan) Win 7, i sve se to lepo instaliralo i onda resetovalo i neka poruka da setup nije succesful i upade u loop dizanja windowsa i resetovanja..Sto je najgore sada mi se prvo dize ta crooked instalacija Win 7 iako nisam na C: (sistem stari ) drajv nista instalirao nego na novi H: Sad moram u boot-u da udaram F8 da mi dodje ekran da idem na EARLIER version of WINDOWS...i onda mi ucita stari sistem ali sve radi malo drljavije i sporije.Mozda , posto instalacija nije uspesna pri boot-u se pali nastavak instalacije ili sta vec pa dize W7, ali ne znam zasto jer C drajv nisam ni pominjao u instalaciji.Kako da promenim ovo , probao SYS Restore, ne fercera, imam Win Repair sa DVD-a ili da petljam po boot.ini. Either way something will go wrong :buehehe:Jel ima neko resenje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve ti sadrzaj boot.iniedituj ga .ili jos bolje - original reimenuj u boot.ini.old a napravi novi sadrzaj:

[boot loader]timeout=7default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect/SOS
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neche da moze, nazalost, dobijam ovu poruku

Windows failed to start

Use repair function

File :\$windows.~bt\windows\system32\winloader.exe is missing or corrupt

a nasao sam i ovona netu , sto je slucaj kod mene :

If you install vista on a SATA HDD with a IDE HDD connected anywhere, it puts part of the boot files on it without you even being aware untill its removed or modified in anyway.

ni setup rollback ne radi, ovo su iszgleda ostaci instalacije samo ne zanm kako se startuju pre XP-a .aj caramba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... nego krenu odma nesto da dize i zaustavi se na nekom plavom wallpaperu i nista se ne desava....Jel ima neko resenje?

Nista ne cackaj nego ga pusti na tom ekranu, idi popij kafu, sok ili nesto slicno !Sve je OK nego verovatno radis sa svega 1GB mlemorije ...Ako nista nisi cackao (brisao) vrati disk i pusti ga da radi svoje. Pitace te da li zelis 'upgrade' (verovatno nece proci) ili 'fresh install". U svakom slucaju sacuvace ti direktorijum Windows Old i Documents i settings - sto je najbitnije.Ako na D particiji drzis svoje podatke (muzika,film,fotke ...) skoro sve si sacuvao - sem starih programa. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je sacuvano, mogu da startujem stari XP ali moram da drzim F8 svaki put, pa na Earlier State...sto smara.Taj deo sto mi ti kazes da cekam, ne pokazuje znake zivota, ne vrti cd, ne radi hard, samo ide pointer u krug kao da radi nesto... bemga1gb

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je sacuvano, mogu da startujem stari XP ali moram da drzim F8 svaki put, pa na Earlier State...sto smara.Taj deo sto mi ti kazes da cekam, ne pokazuje znake zivota, ne vrti cd, ne radi hard, samo ide pointer u krug kao da radi nesto... bemga1gb

Za ovu instalaciju Windowsa 7 nemam pojma šta ti se desilo, ali ako 'oćeš da vratiš redovan loader na svoj sistemski disk, pokreni instalaciju windowsa XP sa bootabilnog diska i kada se pojavi ekran sa pitanjem - repair windows using recovery console - pritisni R. Naći ćeš se u command promptu, pitaće te eventualno za admin šifru (ako ne koristiš šifru udri enter) i posle toga ukucaj komande FIXMBR i FIXBOOT - nakon toga EXIT za restart - dobićeš stari loader - što će reći da će odmah da ti se boot-uje u Windows XP, ali više nećeš imati mogućnost podizanja sedmice, posle toga briši particiju sa sedmicom pa probaj ponovo, tu slabo šta neko može da ti pomogne ovako na daljinu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi ovako:Isao sam na repair i kucao FIXMBR a on me je zbunio sa sledecim : "This system contains non-standard or corrupt master boot record, if you can access your files ( mogu :buehehe: ) do not try this (nesto slicno ne secam se ) "Fixboot nisam ni dirao jer me ovo zbun?probacu sad da ostavim instalaciju Win 7 da radi pa da vidim sta ce se desi, pa ako se zavrsi OK onda ce valjda da i pobrise ta sranja iz boot-a. jebo windows i ko ga napravi :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ovu instalaciju Windowsa 7 nemam pojma šta ti se desilo, ali ako 'oćeš da vratiš redovan loader na svoj sistemski disk, pokreni instalaciju windowsa XP sa bootabilnog diska i kada se pojavi ekran sa pitanjem - repair windows using recovery console - pritisni R. Naći ćeš se u command promptu, pitaće te eventualno za admin šifru (ako ne koristiš šifru udri enter) i posle toga ukucaj komande FIXMBR i FIXBOOT - nakon toga EXIT za restart - dobićeš stari loader - što će reći da će odmah da ti se boot-uje u Windows XP, ali više nećeš imati mogućnost podizanja sedmice, posle toga briši particiju sa sedmicom pa probaj ponovo, tu slabo šta neko može da ti pomogne ovako na daljinu.

Aj nekako se smorih, bekapujeh nekoliko svojih xxx filmica sa zenama sa estrade i javnog zivota i odoh na Repair / Fixmbr...FixBoot i posle sekunde ledenog cutanja, sve se diglo ko pre :buehehe: A na ovaj drugi drajv mi se instalirala sedmica, i mogu reci fino radi za moj neupgradeovan kompjuter. Interesantno je da radi brze nego obican XP sa recimo winBlinds ili nekim dodatkom, a kao default je lepo nasminkan, al videcemo kolko ce to biti od koristi...sreca, zavrsilo se s osmehomZahvaljujem svima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...