Jump to content

Liskun i pasta za odvodjenje toplote


Sipi

Preporučeni Komentari

da al previđaš da se lik slatko zaebava, nijedan projekat nije nategnut da bi morao da koristi svemir tehniku.u tome je čar.

zna to biti i 40-ak W po jednom kucistu - recimo FW J2 ...... a sumnjam da koristi ista drugoelem - znam Babele koji su napravljeni i rade tako - 50W po IRFP150 na dobrom hladnjakui dobro stegnutinije svemir tehnologija al' dobra kolicina toplote

Zene, ne secam se ni ja sad dal' Zhoufang ima kapton il' Kerafol... :scratch_head: Kerafol izgleda mocno - al' jedina primena gde bi imalo smisla koristiti ga (koja mi trenutno pada na pamet) je za opasno nalozen LU1014...

http://www.diyaudio.com/forums/vendors-bazaar/166231-kerafol-keratherm-red-86-83-isolators-247-1-ea-stock.htmlnjegova cena je dobra hteo da mi salje 10-ak gratis , a ja odbio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 7 months later...

Posto nisam jos radio sa mica insulatorima, stigli su mi danas, pa mi nekoliko stvari nije jasno.Prvo, predpostavljam da se montira tranzistor-pasta-mica-pasta-hladnjak, ali ne skodi da pitam.Drugo, nisam ocekivao da je tako krut materijal, i primetio sam da se blago lista po krajevima (na fotografiji je ekstremniji primer) pa sada ne znam da li je to normalno ili tu ima neki sloj celofana ili slicne zastite koju bih trebao da skinem pre upotrebe ?I trece, posto su mnogo vece od tranzistora, da li da ih skratim na neke priblizne velicine (ovo predpostavljam da nije vazno). :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugo, nisam ocekivao da je tako krut materijal, i primetio sam da se blago lista po krajevima (na fotografiji je ekstremniji primer) pa sada ne znam da li je to normalno ili tu ima neki sloj celofana ili slicne zastite koju bih trebao da skinem pre upotrebe ?I trece, posto su mnogo vece od tranzistora, da li da ih skratim na neke priblizne velicine (ovo predpostavljam da nije vazno). :hi:

Нормално је да се листа ако се са њим манишулише, у мирном стању не. Нема никакав целофан.Не бих скраћивао ако има места.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je kruta i lista se, onda izvedi trik, uzmi žilet ili baš oštar skalpel, podeli debljinu na dva dela i dobijaš manji otpor u prenosu toplote plus jedan listić gratis. Slobodno obreži višak kod nožica. Ostavi milimetar, dva oko tela tranzistora, za svaki slučaj. Redosled je dobar što se tiče slaganja, obilato namaži pastom, kada pritisneš vijkom na hladnjak, višak će izaći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe preporučujem upotrebu većih podloški ispod glave šarafa, da se preveliki pritisak ne koncentriše na malu površinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe preporučujem upotrebu većih podloški ispod glave šarafa, da se preveliki pritisak ne koncentriše na malu površinu.

Кад си већ споменуо такве подлошке, где има да се нађу-купе подлошке већег пречника али са рупом за М3 завртањ.Ако тако нешто уопште има да се набави :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад си већ споменуо такве подлошке, где има да се нађу-купе подлошке већег пречника али са рупом за М3 завртањ.Ако тако нешто уопште има да се набави :confused1:

Ima za M4. Uz malo pažnje, super legne glava M3 vijka i poklopi podlošku.post-13-0-57305200-1307125151_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O.K. hvala svima, sada je jasnije, samo mi je bilo bitno da li se tu skida neki celofan, pošto mi je tako izgledalo na prvi pogled.Neću ih seći na pola pošto sam, zbog moje gluposti, kada sam naručivao mnogo različitih delova, u brzini naručio samo četiri komada pa ne bih da ih slučajno unistim, kupiću još pa ću onda eksperimentisati. :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад си већ споменуо такве подлошке, где има да се нађу-купе подлошке већег пречника али са рупом за М3 завртањ.Ако тако нешто уопште има да се набави :confused1:

Video u Mr. Bricolage u Nišu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je kruta i lista se, onda izvedi trik, uzmi žilet ili baš oštar skalpel, podeli debljinu na dva dela i dobijaš manji otpor u prenosu toplote plus jedan listić gratis. Slobodno obreži višak kod nožica. Ostavi milimetar, dva oko tela tranzistora, za svaki slučaj. Redosled je dobar što se tiče slaganja, obilato namaži pastom, kada pritisneš vijkom na hladnjak, višak će izaći.

Malo sam procunjao po kršu i našao na nekom matorom pojačalu četiri liskuna pa sam se dao u eksperiment. Imali su po 5-6 slojeva :blackeye: Od ta četiri sam na kraju dobio 10 jednoslojnih i 5 dvoslojnih komada, a čak sam imao i malo škarta koji sam bacio :crazyrocker: Pošto vidim da su skloni pucanju staviću ove dvoslojne, više mi ulivaju poverenje.Hvala na savetu :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Pošto vidim da su skloni pucanju ...

Nisu skloni pucanju nego lomljenju prilikom savijanja - i najtanji ako stavis (a da ga ne slomis) mozes da stezes koliko hoces, nece puci...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu skloni pucanju nego lomljenju prilikom savijanja - i najtanji ako stavis (a da ga ne slomis) mozes da stezes koliko hoces, nece puci...

Odlično, onda ih sada imam gomilu :Viannen_loungelizard: Evo, montirao sam tranzistore, nema toliko paste na drugoj slici, već se čini zbog jakog blica.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...