Jump to content

Liskun i pasta za odvodjenje toplote


Sipi

Preporučeni Komentari

..........

tzv silikonski pads (silpads) ;za termicki puno opterecene elemente , kao sto su mosfeti i uopste izlazni tranzistori u ampovima - jos uvek je mica + pasta najbolje resenje ;bolje od toga su naravno - keramicke termalne "plocice" ali su one naravno nabavljive samo napolju i skupe su ;btw. Magura ima i bolje resenje - vidljivo u njegovom Donut ampu - karbonski heatspreader-i
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Дешавало ми се да у америчким појачавачима чак наилазио сам на мало дебљи слој елоксаже тако да је избегнута лискунска подлошка!кајзеР_Созе

postoje cak i takve podloske - zovu ih metaloxide ili tako nesto ;medjutim - i uz njih je potrebna termalna pasta , i njihova upotreba apsolutno nije za amatere
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto umesto podloske ne koristite japanske jene? Necete ih morati busiti.

Kakav je kurs ovih dana? :good2:Ima super rešenje, mada je reč o DIY a ja nikako da se latim... Krunska burgija, samo umesto 6.5mm staviti burgiju 3.5mm. Spoljašnji prečnik po želji, ploča lima, nakon bušenja ostaje podloška.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav je kurs ovih dana?  :good2:Ima super rešenje, mada je reč o DIY a ja nikako da se latim... Krunska burgija, samo umesto 6.5mm staviti burgiju 3.5mm. Spoljašnji prečnik po želji, ploča lima, nakon bušenja ostaje podloška.

И наравно не одговараш кривично  :wub:а не ко неки  :good2::wub:.кајзеР_Созе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Novo vreme novi materijali. Ja koristim kapton i pokazao se odlican. Ne puca , vodi nekoliko puta bolje temperaturu od liskuna, nema mazanja paste. Jednom ga zaljepim na hladnjak posto mu je jedna strana ljepljiva i tu je uvjek. Mozes da mjenjas tranzistore sto puta ako hoces. Idealan .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Novo vreme novi materijali. Ja koristim kapton i pokazao se odlican. Ne puca , vodi nekoliko puta bolje temperaturu od liskuna, nema mazanja paste. Jednom ga zaljepim na hladnjak posto mu je jedna strana ljepljiva i tu je uvjek. Mozes da mjenjas tranzistore sto puta ako hoces. Idealan .......

Gde to nabavljas?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Novo vreme novi materijali. Ja koristim kapton i pokazao se odlican. Ne puca , vodi nekoliko puta bolje temperaturu od liskuna, nema mazanja paste. Jednom ga zaljepim na hladnjak posto mu je jedna strana ljepljiva i tu je uvjek. Mozes da mjenjas tranzistore sto puta ako hoces. Idealan .......

Их 100 пута  :scratch_head:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gos'n gujo, Postavljena slika

poštovanje gos'n Beli

ajd da probam da ubacim malo sličica sa komercijale, stiče se utisak da društvo nije baš upoznato sa cenama,

hoću da kažem ni kapton ni alumina ni silpadi nisu ni egzotika ni skupoća.

uvećane sličice su za članstvo sa oslabelim vidom a i da se ne smaraju sa onlajn pretragama :sarcastic_hand:

dakle:

post-56-000495000 1286395334_thumb.jpg

post-56-092232500 1286395349_thumb.jpg

post-56-052503200 1286395369_thumb.jpg

post-56-061877900 1286395382_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaki od podmetača ima svoje prednosti i mane (ima ih svaki) a od primene zavisi koji je bolji.pod primenom mislim na kvalitet površine hladnjaka i ivica kućišta komponente.kapton je zver ali da je sam dovoljan ne bi pisalo ono što piše (videti sličicu- piše dvostrano namazan...).silpad je svojevremeno hvaljen da zbog svoje mekoće lepo zapunjava mikroneravnine pa mu čak ne treba pasta(a što ga onda prodaju u sve 3 varijante- nemamazanog ili 1 ili dvostrano mazanog)alumina (Al2O3 a ne nula, nepismeni švabe) je strašno dobar provodnik toplote ali te šajbne su neumoljive kod nepravilnog stezanja- pucaju vrlo lako.. itd, itdmazani kapton i silpad se odlepe sa podloge i nalepe na hladnjak- lepak je upravo sama pasta.naravno da ima i golih, nenamazanih čija kelvinaža je i dalje bolja od liskuna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....- kasnije cu gledam

http://www.kerafol.c...erm_rot_eng.pdfGujo od Nabavki - ima li iko to da radi ovde ?mada podataka i u samom pdf-u ima kojekakvih - maltene ispadne da je kao i Micacinjenica da Nele evidentno koristi mica&goo i dalje u svojim ampovima i da je to zasad najbolje ne-samo-sirotinjsko resenje .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zene, ne secam se ni ja sad dal' Zhoufang ima kapton il' Kerafol... :scratch_head: Kerafol izgleda mocno - al' jedina primena gde bi imalo smisla koristiti ga (koja mi trenutno pada na pamet) je za opasno nalozen LU1014...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...