Jump to content

Kinezi, Kinezi


bora

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ma daj, šta se folirate, džankosi, znamo mi dobro na koju ste mirođiju i ambroziju mislili... :buehehe:

Вала баш, а после у Дневнику похватани растурачи. :buehehe: "Оног са великим стомаком смо једва стрпали у службено возило"!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes- thread treba da ima naziv "Srpska posla , ili Pacovska Vlast"

danas mi stize posiljka iz HK - koju sam platio celih 55E - te su sa carine dopisom trazili bilo kakve papire o placanju - da bi znali kako da ocarine ;

OK - posaljem ja njima fax sa Paypal transakcijom , i uredno mi stize ( kako rekoh) posle dva dana , sa sve placanjem 2200 dinara .

a na paketu lepo , veliko odstampano "GIFT " i "NO COMMERCIAL VALUE" , sto sam ja samo mogao da pretpostavljam/podrazumevam ...... al' to ovim nasim po svoj prilici nista ne znaci .......

isto kao kad te (za taj posao ) skolovano lice u Posti pita - "koja ti je to zemlja United Kingdom?"

btw. - zna li iko trenutno vazecu max. cifru - koja se ne carini ?

nekad bese 100 , negde proccitah da je sad 20 E ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po vazecim carinskim propisima je 20 eura - bilo je 100 eura pre 4-5godina i onda je promenjena na 20eura,javna je tajna da je to uradio jedan beogradski tajkun koji se bavi trgovinom i svime sto ide uz taj zanat i to preko skupstine i ljudi koje on placa a koji su na neodredjenom radu tamo .Jer je dok to trajalo,100eura mozes da uvezes a da si oslobodjen carine, samo neckerman preko kataloske prodaje pravio veliki obrt a narodu je konacno neko tanje gulio kozu.Inace carina je najmanja stavka u celoj toj sumi.Za informaciju- na 100 eura placenu robu ,na carinu ide od 5 do 10 posto u proseku,ostalo su razneusluge i na kraju 18% PDV tako da se suma koju vam drzava otme popne na 40% i toje ukupno oko 140 eura.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20USD...fora je u tome da ti posilka ne sadrzi ime i podatke kompanije...bilo sta od toga.jer po "zakonu" nesmes cak ni kao "fizicko lice" da primis takvu posiljku?takodje obratiti paznju i na besplatne uzorke...po nasem idijotskom zakonu fizicko lice nesme ni da prima bilo kakve uzorke...samo privatno pera to mika...i komercijalna vrednost ispod 20 usdhobby elektronika... :buehehe: .ne koristiti poste koje imaju magacine van aerodromakao sto je DHL oni opasno usenjuju i drkaju zescemoja dobra iskustva su sa UPS-om jedinoi PTT nije los moze nesto da se provuce....znaci samo ne nikakva proforma invoice, DHL, velike vrednosti, itdi mislim da nema problema...>jebote koja smo mi kretenska drzava samo nesto seru,a nisu sposobni ni cekic da naprave :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sa delovima je decija igratek da vidite koje je drkanje da posaljete recimo sopstveni autorski rad negde u inostranstvo... :buehehe: to je prakticno nemoguce uraditi legalno i normlno a da vas ne oderu uz zesce maltretiranje :buehehe: E covece koliko smo mi ocigledno namerno sami sebe udaljili...U londonu bre dodjes na metro victoria station, i tamo pokazes kartu i vec tamo na stanici predas prtljag, a uzimas ga u beogradu ili vec gde si posao...i to besplatno.e moji ljudi tragedijapa poslednja, ali poslednja smo zemlja koja nije vratila ljudima sto im je uzeto posle IISR,(Albanija uradila 2004)sta da pricamo kakav bre DIY?Ali zato neko moze da uvozi pored svega i svacega cak i vakcine,zaprepastili su me plakati na kojima deca poziraju sa zavrnutim rukavima...takodje stampani od novca poreskih obveznika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta da pricamo kakav bre DIY?

Зато су ваљда Кинези и најјефтинији са готовим уређајима.Треба уништити потецијални DIY!Што мање људи праве уређаје више се баве дневном политиком-еконономијом-животним проблемима!А ту наступају "Они", које колега Сипи а и већина нас не обожава баш!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa naravnoprvi apple je sklopljen bukvalno u podrumu...>a sto se tice kinezamogu da kazem da je to uglavnom korektno i vise od toga...slusam jedan amp koji sam dobio da se posluzimkineski PP sa el34 i jako dobro radi da ne kazem odlicno... mislim da je kopija unison research-a?samo je potrebno prvo sve prekontrolisatijer kinezi to uopste ni nepodesavajuja sam zamenio POT koji je bio katastrofa vrednost 100k i neki SHsa 22K malo pristojnijim...a iznenadio sam se koliko odstupaju vrednosti biasa za cevitako da sam nasao skoro uparene kombinacije od postojecih 4 kom...na plocicama su cak i obelezene vrednosti naponaali to naravno niko nije za 5-10min prekontrolisaopretpostavljam da je isti princip i sa drugim ampovima iz kine....Ma oni to shikaju i uposte ih nezanima da li to moze da se malo bolje podesilemovi su takodje malo tanki i brzo lemljeni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh ja da je TNT zaustavio dve gole pcb plocice od AD-a koje su stizale ko free sampls. Neko je bio pametan u Analog devices pa pri slanju napisao da je plocica 200$... Naravno rekoh da vracaju to nazad. Zovu iz "TNT" da su kontaktirali AD i rekli da to meni treba za fax...i ubedili AD da snose troskove uvoza toga. Skeniracu ljudi da vidite kako se naplacuje 32 000 din. Plac majke bozije...potop nama treba...sve u kurc! :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma oni su svemogucinaplacuju cak i carinu za knjigesecam se da se oglasila upravnica carinai rekla da to apsolutno ne bi smelo da se dogadja i nista...zesca samovolja i ucenjivanje..ustvari ovi nasi imbecili u parlamentu znaju da naprave cekiccackalicu nabodu u cevapcic :buehehe: i tako dobiju neki mini gumeni....pojeli su 1 000 000 cevapcica prosle godinevise nego sto je AD napravio chipova? :punk::):buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...