Jump to content

Kinezi, Kinezi


bora

Preporučeni Komentari

Yarland, Music Angel (he!), ovi, oni...Sad gledam, na onom vecem SAM-forumu, nekakav Suppo...PP EL84, 8W, onako, pristojna kutijica (moz' se malo i dotegne, 'ocu reci dosrafi kad stigne)Sve to 90EUR, trpanje u paketic oko 60 EUR, sa carinom, trc-mrc-prc - okolo 200 (mozda ni toliko)EURNeki Amer se izjasnjava da je to OK, uz neke opaske oko trafoa itd, itd (i nije jedini...)Ajd' svasta se pise, ne poznam ja te likove...Al' ipak...Da sklepam neko "svoje" - ja nisam elektronicar, dakle ja sam "Resavac" (a i Resavica mi blizu...) - puko sam te pare samo da pazarim trafoe...Moracu da naucim da ih namotam sam...Ili da covek nabavi ovakvog nekakvog, pa malo slusa, a malo mu poboljsava iznutrice...Jos nisam nista zapoceo, dok ne padnu prve lampe, al' ovi me izludjuju... Ne znam sta da mislim...A sta i da mislim...Any comment?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

andrics je - za moje znanje - najbolji poznavalac upravo takvih kineskih uredjaja ;mislim - ne bas najjeftinijih , nego onih u koje se isplati uloziti - kao osnovu za ucenje i unapredjenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam onomad na fifi pisao o slušnim iskustvima sa jednim predivnim Yarlandom, ali u klasi cene, mogao sam i bolje. Odustao sam od kupovine zbog nekonzistentnosti u reprodukciji a za cenu, taj mali amp je trebalo da bude uravnoteženiji. Dosta kasnije, za otprilike tu sumu sam sagradio F5, dakle, nisam pogrešio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd i ja da se oglasim . Malog Yarlanda ( 2 x el 84) nisam kupio al sam zato dovukao 9 raznih kineza .Yarland : KT88PP EL84PP 845SE 300B_SE 2a3SEYaquin : KT88PP EL34PP 300B SE.Sem Yarlanda : KT88 300B i 2a3 svi su jos uvek kod mene i ja sam u principu zadovoljan sta se dobija za novce koliko to kosta .Yaqin ima malo lepsi dizajn ali u principu to su prosecne tipologije i pojacavaci . Najzadovoljniji sam sa Yaquino-m 300b lep dizajn ( za moje pojmove ) konfor daljinca i cena od oko 550 - 600 E u Begradu je meni bila ok .P.S. Cena je sa uvracunatim avio kargom od 4-5 eur kg ( ne secam se tacno , bilo pre 2 godine ). Nesto je jeftinije ako je kontejnerom ali ja nisam imao tu mogucnost. Druga slika je za Saleta :buehehe:

post-127-126451413119_thumb.jpg

post-127-126451420162_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf, andrics, lepa kolekcija - da sam zut, posl'o bih ti jedan gratis :buehehe: Bilo kako bilo, priznajem da ti zavidim, ne toliko na kolekciji, koliko na mogucnostida ih natenane slusas, uzivas u svakom od njih i imas sopstvene zakljucke o poprilicnorazlicitim lampasima. No dobro, s tvoje tacke gledista, a s osvrtom na "gornje" - kupiti, pa ga malo i istresti iz gaca, u smislupoboljsanja (pravo pitanje je kol'ko su im dobri trafoi), ili da lepo nastavim da svircam na temu, skupljamdelice i dosadjujem forumskom narodu...dobro, att Zen: i da naucim nesto...Ja naginjem zestoko ka EL84 - kakav je Yarland?Imam i Steinovo iskustvo, procit'o sam post...U svakom slicaju :buehehe::blush: , bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta da ti kazem ....Ni o jednom kineskom brendu nemozes da generalizujes stvari . Neki put urade savrseno a neki put ujebu do maximuma .Ja nisam probao a ni otvarao EL84. Sve je stvar probe. Kupis probas pa ocenis . Vidim na netu da ga mnogi hvale na netu.300B koji je zavrsio kod mog prijatelja je pri prvom ukljucenju zadimio . Greska je bila trivijalna i popravljena za 10 min ali desava se.El34, koji je kod Zorana(user name zzz) na slusanju, je pretrpeo mali upgrade. Fabricki potencionmetar je jako loseg kvaliteta i morao je da ga zameni da bi mogao da ga koristi.Zakljucak je da, kad se kupi , koristis ga neko vrenme, vidis kako radi , pa ako imas zamerki krenes u poboljsanja. Dobra je osnova za te pare, jer mislim da za te pare ne mozes da kupis ni materijal kod nas za to pojacalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala andrics.Ova tvoja poslednja recenica mi je presela, jer se toga i plasim - da za te pare ne moguda nabavim delove i u samogradnji uradim amp...Strasno, razocaran, zalostan i ljut - sta drugo da kazem.Samogradnja je uvek bio nacin da se dodje do kvaliteta zvuka koji ne moz' ni d'odsanjas ukomercijali, gde placas sve i svasta i gde se gadjaju ciframa da te bog sacuva...(dobro de, att Zen:"i da naucis nesto" :buehehe: ).A da nabavljamo delove u Kini??? :buehehe: ...ipak sam ja tvrda glava - ko ih sisa...Ah da, Zen bre, nisi ti brate babaroga - da si drugaciji ne bi valjalo, samo napred :blush: Pozdrav svima, bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...