Jump to content

Dynaudio Esotec 20w75


radomir

Preporučeni Komentari

Mozda cu odmoci ali bolje da kazem kako jeste nego da bacis pare i mucis se i na kraju ne budes zadovoljan rezultatom. Ovo se ne radi napamet! Prvo sto se uradi jeste simulacija kutije na osnovu parametara od drajvera koje planiras da ugradis u kutiji, ovo mozes i da preskocis ali je pozeljno, nakon toga se pravi kutija, pa onda ugradnja zvucnika u kutiju, nakon toga se rade merenja koja su obavezna! Tek nakod svega ovoga se pristpa simulaciji skretnice i nakon toga se pristupa izradi skretnice i finalizaciji projekta. Jednostavnije ti je da nadjes vec neki gotov projekat raden sa tim drajverom pa na osnovu toga napravi isto to!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да, готов пројекат би много поједноставио решење. Али како доћи до њега? Све што сам успео да нађем је где је уграђиван али не и детаље који су неопходни. Уграђиван је у Контуру 2.8, Ариесу (кит) и некој ТЛ кутији од 80 литара. Нацрте и детаље нисам нашао. Капирам у каквој сам ситуацији.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam kod njega kao klinac jednom prilikom u Ravnom Selu da vidim zvucnike, kad mi je covek pustio zvucnike od 2m visine ja se smrzo, mislim da su bas bili od Dynaudia, ogromno nesto, a zvuk ne znas dali ide od zvucnika ili ide iz zidova, strasno nesto. Samo njega ako uspes da kontaktiras verujem da ce ti izaci u susret

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Driver je solidan. Ja bih ga uparivao sa nekim Morel visokotoncem. Od jeftinijih kopija Dynaudio  visokotonaca od 28mm može recimo Dayton Audio, a ima i solidnih  Kineskih (Davidlouis).  Sad je samo pitanje da li ići na malu jeftinu kompresionu kutiju pa pojuriti par Varioventa da doda malo basa, ili ići na veće i znatno skuplje TL kutije ili slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.EBAY.CA

Find many great new & used options and get the best deals for pair davidlouis 104T330A tweeter replace Dynaudio D28 D260 MDT33 D2905 at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

Ima i sa flanšom 110mm, ova je 104mm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Управо сам се чуо са Савом. Јако пријатан човек. Није радио са овим звучником и нема идеју како да помогне јер нисмо у близини. Не признаје никакве симулације, сматра да је то теорија и ништа даље. Заговорник је већих кутија. Питао ме је да ли га има у фабричким кутијама и ја му рекао да га има са пасивним радијатором. Рекао је да пасивни радијатор није проблем да се подеси и да можда треба ићи тим путем.

И ја волим веће кутије.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, radomir said:

Управо сам се чуо са Савом. Јако пријатан човек. Није радио са овим звучником и нема идеју како да помогне јер нисмо у близини. Не признаје никакве симулације, сматра да је то теорија и ништа даље. Заговорник је већих кутија. Питао ме је да ли га има у фабричким кутијама и ја му рекао да га има са пасивним радијатором. Рекао је да пасивни радијатор није проблем да се подеси и да можда треба ићи тим путем.

И ја волим веће кутије.

Stolari i ne treba da se bave matematikom, to je bar vrlo prosto, ako cemo iskreno 🤗🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

И ја сам више столар него ли математичар, немам ништа против математике. Са програмима симулације нисам никада радио и ако би ми неко превео на српски шта они кажу, био бих јако захвалан. КУтс од 0,5 изгледа да води у разне правце.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 40 minuta, NIXIE reče

Driver je solidan. Ja bih ga uparivao sa nekim Morel visokotoncem. Od jeftinijih kopija Dynaudio  visokotonaca od 28mm može recimo Dayton Audio, a ima i solidnih  Kineskih (Davidlouis).  Sad je samo pitanje da li ići na malu jeftinu kompresionu kutiju pa pojuriti par Varioventa da doda malo basa, ili ići na veće i znatno skuplje TL kutije ili slično.

Има ли код нас тих звучника?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da, i qt mu je preko 0.4 sto mu govori da treba da ide u kompresionu kutiju sto znaci da ako hoces da dobijes 30Hz (fs) onda nebi trebao manju kutiju od 65 litara. I taj drajver je jako mekan i nebi valjalo da ide u ventilirajucu kutiju, pogledaj koji hod ima 17mm max, to ako bi stavio u ventilirajucu kutiju on bi samo hodao napred nazad, pobrljavio sav, zato u kompresionoj kutiji dobio bi ono sto treba da dobije. Ja bi ga stavio u kutiju po zelji sirine po 5 cm sa svake strane od zvucnika, ako je zvucnik 20cm ja bi mu stavio sirinu prednje ploce 30cm a visinu i dubinu po zelji da se dobije unutrasnja zapremina 80L tako da dok mu dodas damping materijal  i kojekakve pregrade za ucvrscenje da mu zapremina bude realno kao VAS. Merenja sa slike su mu radjena u 18L kutiji kompresionoj, lepo to izgleda, lak za skretnicu, a kako predlazu vecu kutiju tako mu je jos lakse na skretnici. To je extra dobar drajver, lak za rad!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo sto ti Savan prica...veca kutija npr bass reflex...veci hod membrane, obrati paznju na to. Matematicari su tu, a stolari su da prave kutiju kakvu ti zelis :)

ako imas neku ideju, moze da se uradi simulacija i da ti se predoci sta treba, da znas u kom pravcu da ides :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, radomir reče

Због чега 65 литара. Да ли због Вас=65?

Sa većom kutijom kompresionom dobija se manji Q faktor. To će da zvuči beživotno. Ne bih išao preko 20l u kompresiji nikako. Danas ne mogu ali sutra ću se poigrati malo. Treba uzeti u obzir i otpor kalema ispred zvučnika. Ako je soba baš velika, može se ići i na bassreflex. Ako nije, onda kompresija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro sam se igrao sa 15W75, Qts oko 0.5. Lepo radi u bassreflex kutiji od oko 10l nije boomi, ne ide ni nešto specijalno duboko, ali je prijatno, može da se sluša.  Kad se zatvori bassreflex otvor, upravo zvuči beživotno, prevelika je kutija.

Ovo je veći driver i potreban je srazmerno veći oprez. Može da se sklepa probna kutija od jeftinog materijala da se proveri šta se dobija.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bezivotna jer joj je mala kutija. Ovaj drajver nije za basrefleks kutiju. Ako ga stavis u basrefleks kutiju dobices bas refleksije i tresenje ormana i prozora po celoj kuci sto nije cilj, ako ga stavis u veliku kutiju za koju je i predvidjen dobices prijatan prirodno dubok bas

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...