Jump to content

Preporuka za pojacalo/risiver


Neca

Preporučeni Komentari

Pozdrav, e ovako imam Zvucnike:

Empire audio hqd 12 (8oma)

2x150 wati muzicke snage

2x100 wati sinusne snage

I imam pojacalo:

Kenwood kr-a4010

Tuning range: FM, MW

Power output: 45 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 70kHz

Total harmonic distortion: 0.5%

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 70dB (MM), 95dB (line)

 

E sada da li je ovo pojacalo dovoljno za ove zvucnike, imam osecaj da moze jos bolje visoki da se cuje, kada pojacam do 10,11 nije to to kada pojacam na 20,21 tada dolaze do izrazaja visokotonci i bas se lepo i cisto cuje... Da li da menjam pojacalo i da li imate neku preporuku koji da uzmem do 100e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 46 minuta, vinko reče

Vidi, to se sve kablom resava.

Sad ima na forumu vicnijih reci ce ti tacno koji kabel menjas i sprava prosvira do 6te dimenzije.

Ne znam dal' silver il' bronza, mozda i bakar. Al to sve kabel resava.

:loleverybody:



Ne rjesava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Risiver je star 30god. ko zna u kakvom su stenju delovi, prvenstveno kondenzatori.

Zvučnici, koliko su stari, da li su ispravni, da li je pregledana skretnica, da li su popravljani, premotavani i slično?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguce je i da se ferofluid zgusnuo, ako ga ima, postoji mogucnost da ga ima zbog deklarisane snage.

Savet br1 je da se ne maltretiraju ni zvucnici ni pojacalo, sa 2x 100€ se ne mogu praviti ozvucenja koja ce da treste, bez posledica.

Savet br2 je da se zvucnici pregledaju, i drajveri i skretnica. Pojacalo risivera je sa STK hibridom, tu nema puno pomoci... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 51 minuta, vladd reče

Moguce je...

Vladd, kako nisam majstor za nista pametno, pitao bih:
Je li relativno bezbolan savjet reci da se promjene elektroliti u skretnici zvucnika i u napajanju pojacala?
Valjda ne skodi, a ako ne skodi...jelte, mozda je korisno? (copyright by L. Gutovic)
Naravno, elektroliti u skretnici bi dobili nekakvu blok zamjenu?
Sto mislis?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, zerowaf said:

Vladd, kako nisam majstor za nista pametno, pitao bih:
Je li relativno bezbolan savjet reci da se promjene elektroliti u skretnici zvucnika i u napajanju pojacala?
Valjda ne skodi, a ako ne skodi...jelte, mozda je korisno? (copyright by L. Gutovic)
Naravno, elektroliti u skretnici bi dobili nekakvu blok zamjenu?
Sto mislis?

zamena elektrolita u skretnici ne mora da donese WOW.

moze da radi malo bolje a ne mora.

ja na primer izbegavam blokove u skretnicama.

sto se mene tice.

najvise volim bipolarce, i to F & T.

a musterijama - druga prica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, relativno je bezbolan. 

Ja sam uvek za remont i zanavljanje, izmena kondova,odredjenog kvaliteta ili tipa, po zelji, ali ne losije nego sto jeste. Minimalno to, a pozeljan je i neki tvik i neko poboljsanje, reda radi, esnafa radi, zvuk kako ispadne, nece biti losiji, bice bar skuplji :) .

Otvaraju se druga pitanja, da li ulagati previse novca u prosecan risiver, vrlo konfekcijski uradjen. Bez nekog markantnog detalja, konstruktivnog zahvata, neke emotivne vrednosti...

Kolicina napora i novca je ipak stvar licne odluke.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jače pojačalo može uvek,  i tri puta jače. Ako su dobri kondenzatori u skretnicama zvučnika i sami zvučnici. To bi trebalo proveriti pa onda ići u neke nabavke. Čudan je taj prelaz kada do neke jačine nema visokih pa onda odjednom ima koliko treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Neca said:

Braco, citam sta pisete ovo kao da citam Kineski:loleverybody: :w00t: bolje ja da ne diram nista ja sam samo hteo da pitam kakvo je ovo 45w pojacalo za 100w u zvucnicima da li treba jace pojacalo

kad su uredjaji kako treba (a nisu uvek) snaga nije od presudnog znacaja.

ja na primer slusam pionir pojacalo od 2x 20w a zvucnici su 120w sinusa.

pa radi do jajca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ako smijem dodati, zvucnici ti zapravo nemaju nikakvu snagu. Snaga koja je iskazana je procjena koliko snage se najvise smije pustiti u njih bez problema, pa ta snaga dolazi iz pojacala, a ne iz zvucnika.
A i da imas 500 W pojacalo, opet ces vecinom koristiti tek njih nekoliko.
Najcesce tek onaj prvi watt.
Zamisli si da su osjetljivi npr. 87 dB po Wattu po metru. Znaci da ces ako lezerno svira mjuza u pozadini , npr na 60-ak dB koristiti vecinom ispod tog prvog watta. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, чика-Брка reče

gore pomenuti zvucnici i risiver nisu srecan par.

ostajem pri toj tvrdnji.

 

Nisam osporavao. Htio sam reci da opcenita veza izmedju snage pojacala i deklarirane snage zvucnika nije toliko cvrsta koliko je mislio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, чика-Брка reče

konkretno, doticni risiver i doticni zvucnici

nisu jedno za drugo.

nisu bogom dani.

e sad, sta menjati, nisam pametan.

mozda pre zvucnike.

Jel imas neki predlog za pojacalo/risiver koji bi mogao da bude to to za ove zvucnike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...