Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Gujo, što si u grču? Hajde pročitaj ovo u postu 1370 do kraja (pošto očigledno nisi). Sve je OK ...http://www.diyaudio.rs/index.php?showtopic=16&view=findpost&p=56741

Nisam ni ja pročitao, pa sam se i ja našao zatečen... Preporuka za ubuduće, a zarad nas, neinformisanih, uz opaske koje van poznatog konteksta mogu zvučati u najmanju ruku rogobatno, krišom, dodati link do mesta koje objašnjava poentu izjave. Mada... ako se mora objasniti, ni sarkazam nije više sarkazam... (naravno, ovo nije bio sarkazam... ali ne moram ni to da objašnjavam)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma Gujo napravicu ih sam, nije mi problem, cuvaj ti tvoje za nekog kome bude bilo hitno, meni toga treba malo vise.

hint :

ako Guja od Nabavke nudi . onda Guja od Nabavke i ima ......

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..................... Mada... ako se mora objasniti, ni sarkazam nije više sarkazam... (naravno, ovo nije bio sarkazam... ali ne moram ni to da objašnjavam)

a ? :scratch_head::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Blago meni... Pitanje #1: Sipi je predložio alternativni metod uvezivanja i tamo ima dva konda, konkretno, C5 i C6 http://www.diyaudio.rs/topic/947-bastard-anyone/page__view__findpost__p__80769 a Zen je na manje-više isto mesto stavio 2u2. Pretpostavljam da ako tamo stavim kondove sa probojnim naponom od 250V neću ništa pogrešiti, a pitanje je koji je najniži (safe) radni/probojni napon kondenzatora koji se na toj poziciji sme primeniti.Pitanje #2: Da li koristiti Hybrid_reg ili Shunt_mosfet šemu napajanja ako se ulazni deo sa ECC88 uradi po šemi koju je dao Zen? Odgovor ne može biti "svejedno" ili "Steine, može kako god hoćeš"Pitanje #3: Pretpostaviću (i potruditi se) da će se sve uraditi kako valja i da će sve proraditi iz prve, bez pucanja i paljevine. Za razliku od uobičajenih metoda vezivanja putem RCA konektora, ovde imamo tri tačke, plus i minus signala i masu pride. Na izlazu CD playera imam XLR sa balansiranim izlaznim signalom, međutim, između CD-a i pojačala nemam adekvatan uređaj koji bi primio balansirani signal, izvršio regulaciju glasnoće i sproveo signal dalje do pojačala snage. Kakav sklop treba da stavim između izlaza izvora i ulaza u pojačalo da bih sačuvao balansirani signal? (pretpostavka je da neće biti aktivne skretnice nego da sa pojačala direktno teram zvučnike, zvučne kutije)Da li mi praktično treba četvorokanalni preklopnik i četvorostruki regulator glasnoće i kako uvezujem plus i minus signala u odnosu na masu i da li uopšte... :scratch_head: (izvinite što nisam bio na času kada se učilo kako se vrši regulacija glasnoće na balansiranom signalu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Blago meni... .......

3. skini Cook Book za PSM LS i upotrebi glavicu2. ako se pitanje svodi na izbor izmedju dva prilozena rega ( rucnocrt by ZM ili lepocrt by Sipi ) ..... ovaj drugi je nacrtan da se Stein manje muci ; prema tome - izbor je lak1. mozes da koristis sledece napone kondova na tom mestu : 6V3 , 16V , 25V , 35V , 50V , 63V , 100V , 125V , 150V , 200V , 250V ; uz opasku da ce prvih 7 sigirno crci , 8-mi mozda , 9-ti vise mozda , 10-i verovatno nece a 11-i sigurno nece
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. mozes da koristis sledece napone kondova na tom mestu : 6V3 , 16V , 25V , 35V , 50V , 63V , 100V , 125V , 150V , 200V , 250V ; uz opasku da ce prvih 7 sigirno crci , 8-mi mozda , 9-ti vise mozda , 10-i verovatno nece a 11-i sigurno nece

:rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. mozes da koristis sledece napone kondova na tom mestu : 6V3 , 16V , 25V , 35V , 50V , 63V , 100V , 125V , 150V , 200V , 250V ;

Znači, kondove na 10V i 40V ne mogu tamo da koristim? :crazy: Mlogo si vickast. :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3. skini Cook Book za PSM LS i upotrebi glavicu2. ako se pitanje svodi na izbor izmedju dva prilozena rega ( rucnocrt by ZM ili lepocrt by Sipi ) ..... ovaj drugi je nacrtan da se Stein manje muci ; prema tome - izbor je lak

3. to mi ne pomaže mnogo osim ako si hteo da kažeš da treba da sklopim jednu ledaru. Svejedno, razumam da mi se sve svodi na to da li ću da idem na full monty ili jednostavno prespojim minus i gnd.2. Da se manje muči... Muka, ako je muka, isto mi je. Za rukocrt već imam delove (još od onda) pa je pitanje više bilo o kvalitetu koji se dobija jednom u odnosu na drugu izvedbu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.2,2UF mkt 1813 400vdc vishay,2,2 UF mkp 630vdc angela cap6,80 UF mkp 630vdc angela capel te krpi nešto od ovog?

Da.Samo se bojim da neće nešto pregoreti od tako visokih napona... :crazy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...