Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

BANAT

Sav Taj Jazz !

288 posts in this topic

Moj najomiljeniji džez sastav. Ne bih mogao posebno da izdvojim nijedan album. Svaki je priča za sebe. Ipak, u poslednje vreme najviše slušam ovaj:

Japanci su ovladali instrumentalnim izrazajem u slikama i boji  :laugh1tooht:

Isao Suzuki Quartet - Blue City

Japan jazz je jedno posebno poglavlje ima ih od slatkastih standarda do totalne shizofrenije. TBM kao etiketa je vrh od izvođača do produkcije.

Kad si me već podsjetio na Mingusa! :cheers:

A ovo mi je posebno dobro:

Inače Mingus je slovio kao lik s kojim nema zajebancije. Pročitajte upute za publiku! ;)

1AAthKW.jpg

post-436-0-60590500-1442961185_thumb.jpg

Kazu za Mingusa da je bio perfekcionista.

A tko od velikih nije? Dobro...Miles je navodno ekipi jednom prilikom samo dao note i rekao "Dečki, hajmo snimiti album Kind of Blue".....i što sad - morali su snimiti. :D

No dobro. To si možeš priuštiti ako ti je ekipa Cannonball, Coltrane, Paul Chambers, Jimmy Cobb i Bill Evans. Evo imena (pl.) za kačenje albuma. :hihihihi:

pitam se samo koga je od vrhunskih izvodjaca u to vreme izostavio...nije moglo bolje.

zato je i Kind of blue masterpiece...