Jump to content
Doktor

Trenutno na gramofonu ...

Recommended Posts

Bio jedan LP pored drugog ( Hendza pored Eumira - nisam jos razvrstao LP-e), tako da je promenjen muzicki pravac naprasno

CTI 6021 USA

Eumir D. sa neverovatno dobrom ekipom te daleke 1972 god. ( John Tropea, Ron Carter, Stanley Clarke, Billy Cobham, te Airto + prava brass i gudacka sekcija, nista elektronske "pipalice" tipa Korg, Yamaha, Roland ).

ovu deodato plocu sam nedavno kupio na KP kao mint u novom sadu, kada sam je pustio na gramofonu mogao sam samo da je bacim u kantu za djubre koliko je bila odrana....

post-38-0-12815200-1376689411_thumb.jpg

preturajući po pločama nalećeh na njega

u stvari to mi jedini solo lp od gabriela

vjerovatno zato što najviše vuče na genesis

jes da je pgprts, sa svim boljkama pgp-a, al dobra ploča

Bio jedan LP pored drugog ( Hendza pored Eumira - nisam jos razvrstao LP-e), tako da je promenjen muzicki pravac naprasno

CTI 6021 USA

Eumir D. sa neverovatno dobrom ekipom te daleke 1972 god. ( John Tropea, Ron Carter, Stanley Clarke, Billy Cobham, te Airto + prava brass i gudacka sekcija, nista elektronske "pipalice" tipa Korg, Yamaha, Roland ).

JBG, nemam gramofon, al "vrtim sa harda". Pogledajte ekipu, a snimak fenomenalan. Ima ga u radnji.

Eumir D.  2010 godina  Crossing

post-264-0-33940600-1376689996_thumb.jpg

Postavljena slikapeter_gabriel_one.jpg

jes da je pgprts, sa svim boljkama pgp-a, al dobra ploča

Odlican LP. Medjutim, drugi je totalno "iscasen" ( meni licno najbolji. mozda zato sto se dobrano umesao Dr Fripp ).

Treci Gabriel-ov solo album je mozda i bolji od prvog.

Za kriticare vec znamo, .... "So" album im je the best. Meni je tek na cetvrtom mestu.

Btw, za Gabriel-a respect, kao i za Genesis.

ovu deodato plocu sam nedavno kupio na KP kao mint u novom sadu, kada sam je pustio na gramofonu mogao sam samo da je bacim u kantu za djubre koliko je bila odrana....

opet rec - mint ( = "ispod cekica" ) kod prodavaca sa KP.

mene je jednom na KP isto tako "uradio" prodavac iz NS... uzeh neki Megadeath kao ex stanje, a ono bilo na nekoj Travijati sa ko zna kakvom iglom. naravno da sam mu "spuc'o" najnegativniju ocenu.

Prelude - Deodato je iz 1972 god. Ko zna koje su igle "orale" po tvom bivsem primerku ?

Steta.

Iz istog bunt-a, tj. nerazvrstane.... a za laku noc ( sutra na put za Nis )

Grupa iz Majamija - Peace & Quiet. Istoimeni i jedini LP ..... CBS S 64332 Netherlands

Prog Rock .... pevac neodoljivo podseca na Byron-a iz Uriah Heep, pa i sam zvuk benda + el. violina... interesantno.

A da, 1971 god. ( moja zona interesovanja : 1967-1973 )  :shinymj5: