Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

1 hour ago, sax.hifi said:

postao sam lenkista.

to jest, opametio sam se.

izbacio sam maglu iz mog sistema.

:)

Naravno, kada se izbaci magla, jasnije se i vidi i cuje. A i Lenco nije vise u bizmisu da bi naduvavao cene i pevao slatke pesme kao "magleni".

Korisnici mogu da pricaju svoje impresije na razne nacine, ali je cinjenica da se uklopilo dobro, jeftino i sa druge strane zida fame.

Nego citam nesto ovaj Mortimerov esej i pocinjem da shvatam metodologiju maglogeneratora. Imaju vrlo suptilan pristup ukljucujuci i pseudo profound bullshit.

http://www.mediafire.com/file/l4dxmkc14naa2f1/E.W.Mortimer_Design_of_Transcription_Turntables.pdf

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

A i Lenco nije vise u bizmisu da bi naduvavao cene i pevao slatke pesme kao "magleni".

U biznisu su prodavci apgrejdova i tvikova. :) 

Što naravno samo po sebi nije loše, sve dok se ne pretera. :)

Silver Cartridge Washer 
Size : 4.4mm x 0.8mm
  Normal washer for the cartridge is used to increase one layer between the screw and cartridge in order to avoid abrasion and scratching to the cartridge. It’s a protection for it. The washers are normal made by lower priced metal like stainless, iron and Aluminum. Some washers are even made by plastic. It just provided protection, cannot increase sound quality.
  We tested many materials and found that the 999 grade sliver washer can have normal function as others and increase sound quality. It’s a economic upgraded choice!
  During the testing, we used the Denon DL 103 Cartridge ($1700) with the sliver washer and found that the sound quality have significant increased. The tone became more smooth and clear. The music image is clearer and serenity.
  It sounds as good as a $7000 - $8000 cartridge! When you used on a higher quality cartridge , higher outcome you can found!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Kuja said:

U biznisu su prodavci apgrejdova i tvikova. :) 

Što naravno samo po sebi nije loše, sve dok se ne pretera. :)

Silver Cartridge Washer 
Size : 4.4mm x 0.8mm
  Normal washer for the cartridge is used to increase one layer between the screw and cartridge in order to avoid abrasion and scratching to the cartridge. It’s a protection for it. The washers are normal made by lower priced metal like stainless, iron and Aluminum. Some washers are even made by plastic. It just provided protection, cannot increase sound quality.
  We tested many materials and found that the 999 grade sliver washer can have normal function as others and increase sound quality. It’s a economic upgraded choice! During the testing, we used the Denon DL 103 Cartridge ($1700) with the sliver washer and found that the sound quality have significant increased. The tone became more smooth and clear. The music image is clearer and serenity. It sounds as good as a $7000 - $8000 cartridge! When you used on a higher quality cartridge , higher outcome you can found!

 

dobro je dok baza ima potencijal da se apgrejduje i tvikuje, why not. bolje tako nego one kojima nema pomoci. a sto se lenca tice, moze on da se sredi bez dinara. sto se lenco PTP price tice, bar smo mi sa ovog foruma dali svoj doprinos mnogo jeftinijoj a jednako efikasnoj opciji.

ciji dolari su ti gde 103 kosta $1700?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, grau said:

 

...... tice, bar smo mi sa ovog foruma dali svoj doprinos mnogo jeftinijoj a jednako efikasnoj opciji.......

 

 

 

 

pojasnjenje molim , nisam upratio

( kao sto nisam upratio ni kad mi je BB vratio od Manica moju Lenco osnovu ...........

ne sumnjam da je Manic poslao , no je BB prisutan glavom koliko i ja .........  :smesna: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha , dakle odradili ste to ........

 

meni se svidjava onaj veeeeliki , mozda to napravim - ako ne nadjem missing pomenuto ........  :rofl:

 

edit - sad skontah da taj veeeeliki i jeste cetvorka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, grau said:

ciji dolari su ti gde 103 kosta $1700?

Nemam pojma, možda Hongkongški?

Takav im je i engleski :) : "When you used on a higher quality cartridge , higher outcome you can found!"

Nemojte me pogrešno razumeti, nemam apsolutno ništa protiv vintage idlera. Mislim da su Garrard-i prelepi.

Voleo bih da čujem neki stvarno nabudžen. :thumbsup:

 

Tu magiju, koliko sam shvatio, uglavnom objašnjavaju jako visokim torque-om tj. obrtnim momentom?

U celoj idler drive priči, uvek sam se pitao gde su tu neki matori Japanski nadrkani direct drive teškaši?

Ako je suština u vrsti pogona, zašto se idler drive torque smatra boljim od direct drive torque-a iste vrednosti?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice da je magija u izradi ostatka sprave.

Cim krene da se analizira mocni "torque", dolazi do prekida "analize" u trenutku kada daljnja prica ulazi u razne skripce i logike i mehanike.

Ali se te diskusije, preciznije hvalospevne prezentacije, uglavnom vode vazdusasto, bez konkretizacije i uvezivanja detalja(word dropping), i prevode u madzikoramu u pogodnom momentu.

Baska sto dobri L75 prakticno nema "rim drive" i izuzetno je pristojno uradjen gramofon. A javno se ne primecuje kakvi su odnosi precnika, kako je Lenco rasporedio veliku redukciju, sa osovine na veliki idler a sa velikog idlera na manji poluprecnik od ivicnih 6"

Te "strahovite" momente treba ipak guma da prenese, a ne zupcanik.

A onda bi "magleni" morali da smisljaju neke varijacije prica za svoja (slucajno ili namerno)mrsuljava a (namerno)zacenjena konstruktorska resenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo malo zanimljivosti:

In 1980 at the peak of all things analogue, when the Japanese major manufactuers were still trying to come up with the perfect statement product to take on the rest of the world, Stereo Sound Magazine journalists Fuyuki Segawa and Keizo Yamanaka reviewed the best of the best with honours...

And the finest turntables in the world were

1st = EMT 930st (German Idler Drive)
1st = Pioneer Exclusive P3 (Japanese Direct Drive)

2nd = Sony PS-X9 (Japanese Direct Drive)
2nd = Micro RX/RY-5000 (Japanese Belt Drive)

3rd = Linn Sondek LP-12 (British Belt Drive)
3rd = Pioneer Exclusive P10 (Japanese Direct Drive)
3rd = Micro RX-3000 (Japanese Belt Drive)
3rd = Marantz TT-1000L ( US / Japanese Direct Drive)
3rd = Yamaha PX-1 (Japanese Direct Drive)
3rd = Thorens TD-126 mkIIIC (Swiss / German Belt Drive)
3rd = Technics SP-10mkII (Japanese Direct Drive)
3rd = Luxman PD-555 (Japanese Direct Drive)
3rd = Kenwood L-07D (Japanese Direct Dri

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao sam taj Exclusive P3a u stock stanju sa SPU verzijom za normalnu rucku (bez shella) neck to neck protiv 301 sa 2 rucke, jedna je bila 3012R a druga 309, obe sa nekim SPU (ne pitajte me kojim). Ostatak sistema: vintage Mcintosh cevna pre/amplifikacija, neki vintage Luxman phono i Tannoy York sa Monitor Gold drajverima. 

Mesto slusanja je bio Bar Track u kvartu Ebisu u Tokiju (http://www.martha-records.com/Track/index.html) i kako je noc odmicala bio sam sve pijaniji ali mi je ta sesija potvrdila dosta toga do cega sam i sam dosao empirijski. Svaki od ovih pogona ima specifican zvuk i trazi da se covek izjasni prema tome sta je njegov zvuk. Sem 930 koji je sonicno najslicniji kasnijim vrhunskim DD gramofonima, sem ako mu idler pogon ne preradite na belt drive, kao sto je uradila jedna od beogradskih audio legendi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, revox said:

a kakva ti je ta baza baci sliku

pa nemam bazu, mislim za 12-icu rucku.

imam samo ovu sadasnju, od oraja.

moram da uradim bazu sto pre, jer me vise nervira

da gledam rucku na polici.

mozda uzmem jos jedan Lenco, ovaj mi se ne dira.

:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grau

i sta onda - dobijes bastarda koji je ni tamo ni ovamo

koji kur da ga preradjujes , bolji rezultat i cistija rabota da napravis nanovo po principu Platine Verdier ili jednostavnije od toga........ ene Steinikinog lookalike-a

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se obsetimo .... mnogo dobre vrtaljke su napravljene na svakom poznatom principu ( od toga neki i nepoznati širokom pućanstvu) , tako da ne vredi lomiti koplja oko toga

ono sto (se) valja je kritika prodavanja magle (edit: takodje poznata stvar na temu vrtaljki napravljenih na svakom poznatom principu ( od toga neki i nepoznati širokom pućanstvu) :rofl: )

usput , eve samo jos jednne puzzle , samo jedna od stvari gde se odvajaju deca od odraslih

PVerdier.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...