Jump to content

Šta koristite za ožičenje ?


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bilo je malo spominjano ozicenja u temi "Novopridosle skalamerije".Jeftina i dobra varijanta za ozicenje signala od cincheva do stampi je da koristis zice iz SATA kabela. Kazu da su JAKO dobre (ja ih jos nisam probao ali cu se poigrati i time kad bude vremena i potrebe za nekim interkonektom)! Zatim npr. moze solid core zica iz nekog CAT5 ili CAT6 kabela - opet dobra i jeftina varijanta. Naravno i bilo koja kvalitetna (i mozda vec kod tebe u sistemu proverena) kvalitetna zica/kabel.A od stampi do zvucnickih terminala moze neki zvucnicki kabel koji ti je pri ruci...U mom Babelu (i Aleph P1.7 klonu) je koriscena srebrna zica (prethodno se pokazala/dokazala kao interkonekt u mom i jos ponekom sistemu) za signal a do zvucnickih terminala kimber TC (to sam imao). :frusty:Pozdrav!:crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala !Trenutno koristim neki mikrofonski kabel za signal, a za zvucnicki neki jeftini kinez. Eksperimentisacu i sa sata kablovima pa cu javiti ima li kakve razlike.EDITI, jel to CAT5 zica za signalni ? Koji je zvucnicki ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нешто мало сам експериментисао са сребрним и бакарним проводницима.Сребро ми некако звучи реско и оштро, високи без замерки,бас се помало губи(или доминирају високи над њим)Бакар даје мекоћу и топлину целом спектру,нарочито дефинише бас.Размишљам да испробам и синтезу бакра и сребра,мада мислим да је све питање укуса и ко шта воли.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je.:frusty:Pozdrav!

Ау,онда сам ја невиђени срећник :crying:Данас сам размотао и развео око 500м тог кабла(локална мрежа),кад све то уђе у главну кутију биће ту штрицкања и ето комада на метар богами подоста :punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ау,онда сам ја невиђени срећник :crying:Данас сам размотао и развео око 500м тог кабла(локална мрежа),кад све то уђе у главну кутију биће ту штрицкања и ето комада на метар богами подоста :frusty:

:punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел то беше УTП кабал,или сам нешто заменио?

Da, UTP. Mali signal, što tanja žica, pun presek. Veliki signal, što tanja žica, što više žica, sveukupno što veći presek. Bazirano na tome da se elektricitet zapravo valja po površini provodnika... Al' ja sam samo jedan običan Dr. House pa o tom ne znam mnogo, znam da većina ljudi laže, samim tim, uvek pretpostavljam da koga god sretnem laže, izgledi za to su, naime, veći. Ako se elektricitet i signal ne valja prvenstveno po spoljašnjoj površini, onda mi je to rekao neko ko spada u onu malobrojniju grupu pacijenata.Sve se svodi na istu priču: zabodeš i probaš. Ako ti je onako bilo bolje, onda vratiš i više ne diraš. Ako je ovako bolje, onda ne vraćaš kako je bilo. Mnogi se kunu u UTP kablove, ja sam zadovoljan. Znam da sam zadovoljniji nego da nemam nikakve kablove. Onomad sam pravio onog mog malog SE cevaša i na ulazu eksperimentisao svakojakim žicama. Poslednje koje sam i ostavio su baš tako nešto, pun presek, tanak kabel, iz nekog SONY tapedecka ili tako nešto...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, UTP. Mali signal, što tanja žica, pun presek. Veliki signal, što tanja žica, što više žica, sveukupno što veći presek. Bazirano na tome da se elektricitet zapravo valja po površini provodnika... Al' ja sam samo jedan običan Dr. House pa o tom ne znam mnogo, znam da većina ljudi laže, samim tim, uvek pretpostavljam da koga god sretnem laže, izgledi za to su, naime, veći. Ako se elektricitet i signal ne valja prvenstveno po spoljašnjoj površini, onda mi je to rekao neko ko spada u onu malobrojniju grupu pacijenata.

Хе,хе доцо,То ваљање му иде овако некако:-ниске фреквенције се преносе средишњим делом кабла,тј. што ближе центру-са повећањем фреквенције сигнал односно струја се преноси спољним делом проводника и то му се зове СКИН ефекат.На принципу тог скин ефекта је и чика фарадеј направио кафез,"сигнали" тј. струја остаје на спољњем делу,унутар кавеза је нема,или још сликовитије слика чика Тесле који седи у кавезу а око кавеза и по кавезу се играју муње.Тако су бар мене лагали, па лагање преносим и ја даље :crying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-ниске фреквенције се преносе средишњим делом кабла,тј. што ближе центру-са повећањем фреквенције сигнал односно струја се преноси спољним делом проводника и то му се зове СКИН ефекат.

I na kojim frekvencijama signal (neki kao u preampu, znači mala voltaža, mala struja) pobegne iz zapremine na površinu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I na kojim frekvencijama signal (neki kao u preampu, znači mala voltaža, mala struja) pobegne iz zapremine na površinu?

Ау, тешко питање.На сву срећу нађох готов пример за проводник од бакра и гвожђа и њихових отпора на 50 Hz и 20khz.Извињавам се ако је мало нечитко, али мислим да је прикладан одговор и на твоје и на питање разлике у звучности каблова различитогматеријалаpost-23-125442394306_thumb.gifpost-23-125442397734_thumb.gifpost-23-125442399908_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je nas dr rekao (bez da po 1000 put ulazimo u polemiku da li i zbog cega kablovi uticu) ono sto je sustinski najbitnije i sa tim se apsolutno slazem:

...

Sve se svodi na istu priču: zabodeš i probaš. Ako ti je onako bilo bolje, onda vratiš i više ne diraš. Ako je ovako bolje, onda ne vraćaš kako je bilo.

...

Po mom skromnom misljenju, jalovih rasprava oko kablova je bilo dovoljno i na drugim forumima... :crying:

Nuff said!:frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je nas dr rekao (bez da po 1000 put ulazimo u polemiku da li i zbog cega kablovi uticu) ono sto je sustinski najbitnije i sa tim se apsolutno slazem:

Po mom skromnom misljenju, jalovih rasprava oko kablova je bilo dovoljno i na drugim forumima... :frusty:

Nuff said!:crying:

Бежи бре од те кугле видиш да се упалио фитиљ, сви ће изгинемо :punish:

Нећеш да стигнеш ни да мрднеш задњицом.

:punish:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Po mom skromnom misljenju, jalovih rasprava oko kablova je bilo dovoljno i na drugim forumima... :crying:Nuff said!:frusty:

Nemoj tako, ima ljudi koji vole da majstorisu a ne umeju bog-zna-kako i ne ide im bas da nauce nesto vise iz elektrotehnike/elektronike. Kablovi su njihova sansa da nesto budze/tweak-uju/upgrade-uju, da razmenjuju saznanja i otkrica, pa ako, sta fali ? :punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...