Jump to content

Philips AD1256/M4


Zen Mod

Preporučeni Komentari

OK - almost full rangerpretty low Fs , soft surroundsremoved dust capfew pics ..... these days I'll make some refurbishing - painting basket , changing flexy wires , applying Dammar on whizzer etcI have plan also to mount ( with dual component glue) screw for phase plug mountinglater - EnABL pattern

post-2-125414681792_thumb.jpg

post-2-125414683034_thumb.jpg

post-2-125414684431_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

izvadjeni su iz gitarskog kombo pojacala koje je neko odavno otpisao .... tj. ni pojacala vise nije bilo naravno da nisu bili stock zvucnjaci u tom (NN) pojacalu , nego su nekad davno ugradjeni ja sam ih u prasnjavo/zapusteno/uzasnom stanju otkupio za 40 ojra pre par godina ,naravno - posle brizljive inspekcije svega sto treba gledati i meriti .pogledacu da li imam ista od parametara u racunaru , ali ce to u svakom slucaju biti nesto malo ;nameravam da izmerim osnovne T/S pa cu videti sta s njima zasad znam da su poprilicno glasni - sredina 90-ih db isprobani (sem nude ) u open back kabinetu , spojeni FR , sa najmanjim Fountek riboncicem kao helperom , spojenim preko 2uF .sviraju za sve pare :drinks:pokrenuo sam thread cisto da se nateram da poradim na njima :drinks: iz zeza (ovih dana - uz ledjnu fizio terapiju treba najzad da zavrsim HiFishov Babel do weekenda) cu ih turim i u TL od mojih RCA ;znam da su male sanse da se pogodi da je taj kabinet rodjen za njih , al' vazno je igrati se .....kad vec pricamo o velicini membrane - ima nesto i u kubnim incima , sto bi reko brat amerikanac :thank_you2:Harley rulez!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa neta - nesto podataka za prethodnika AD5200M :Very high sensitivity class, this 12 inch wide speaker has a 11,000 Gauss magnetic, 134.000 Maxwell and a double cone. Efficiency is 14%. The 800 ohm variant called AD5200AM.In 1969 this was followed by the speaker Philips AD1255/M7This speaker is part of the Philips Crown Series. The original price was 86 Fl.In America, the Norelco 9762M loudspeaker sold, with the same specsPdiss Res Freq Imp Size Diam Weight20 45 17,000 7 31.5x31.5x15.7 27.6 3500

post-2-125416281385_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

takodje srodan primerak - AD12100/M4 : This speaker from 1973 is the successor of the Philips AD1255M and AD1256M.Very high class sensitivity, 93 dB / W / m. The 12 inch wide chassis has a double cone and a ceramic magnet. The type AD12100 was in production between 1979 and 1985, and is intended for use in a 120 liter bass reflex cabinet. Besides the / M4 was also a / M8 delivered. The price was 127 Fl.A variant is the type / G, the speaker cone has a weighted, running through to 12 kHz and is designed for Guitar and PA applications.The / HP variant (/ HP4 and HP8) Fl originally cost 123.30, resonates at 60 Hz and a dissipated power of 50 watts. This execution continues until 10 kHz.The variant is called the woofer / W, it resonates at 19 Hz. Came with a voice coil of 4 or 8 ohms. The frequency range runs through to 1000 Hz. The woofer version is designed for a closed box of 60 liter, under this condition the power 60 watts. The price was 163.75 Fl.Another variant is the type / MFA, intended for use in an MFA box. This is a 4 ohm woofer with a resonance frequency of 26 Hz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Другар је пре пар година извадио из неког прастарог (веровао или не) ТВ-а сличне дванаестице само са стронтијум магнетом. ТВ је имао фабрички ушрафљену кутију са овим басевима са доње стране. Исто су имале три шрафа на магнету и исте боје је била корпа (тј. безбојна) потпуно истог облика. Калем је био 50 мм од папира мотан са 0.25 жицом и импрегниран неким болесним лаком. Кад смо размотавали калемове намотаји су били толико јако залепљени један за други да се жица константно кидала. Штета је што су мембране биле тотално уништене али на пар места где је вешање остало читаво види се да су имале приличан ход мембране тј. калема. Заменили смо мембране оним Звонковим (из једног дела са вешањем које смо одсекли због превише малог хода) и ставили платнено вешање са дуплим радијусом. И сад весело свирају са филипсовим шестицама новије генерације (у улози средњетонца) и неким титанијумским ЈБЛ високотонцима код њега кући.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bože kad se samo setim šta mi je sve bilo na stolu... i te Iskre i ovi Philips/Valvo i raznorazni vintage-i bilo je tu i field coil-ova iz nekog bioskopa... pola toga se nije ni popravljalo nego se samo škartiralo i menjalo nečim novijim... eeee :drinks: ne smem da razmišljam ša sam sve bacio... onih iskrinih ovalaca što ima chakija sam izbacio barem desetak komada... i Saba i RFT i Rola i .... ma ne znam više ni ja šta je tu sve bilo... :thank_you2::drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...