Vule John

Phono

140 posts in this topic

Za poptpuno diskretnu shemu dovoljno je sa interneta skinuti service manual od nekog Onkyo pretpojačala i izvući vani phono sekciju. To je već overkill, s time da će neke tranzistore možda biti teško pronaći.Za niskošumnu MC sekciju potrebno je skinuti Elektorovu shemu sa već prije spomenutim SSM2210. Kome smeta opamp u servu može umjesto njega staviti kondezator. Za MM i RIAA lijepo mogu i cijevi (ECC88).99% današnjih imaoca gramofona i ex-Yu ploča može biti više nego zadovoljno sa nekim opamp baziranim phonom, npr ovim gore. Problem je uglavnom negdje drugdje.Tranzistorska konkurencija Pass-ovima, su uglavnom Borbely implementacije ili Vendetta Research SCP2. Sheme neću stavljati, tko hoće neka se potrudi, naći će ih.U literaturi koju smo postali na Xono temi i na ovoj ima izvanrednih shema.

ne zaboravite znacaj napajanjanijedna sema nije kompletna bez toga , a podjednako je znacajna kao i aktivni stage

Preamp je radjen kao dual mono na dve ovakve plocice i jos uvek nisam cuo nista bolje...

Иако сам љубитељ 5534 - 5532, да ли си пробао неки други Оп амп и какав је звучно?

Zanimljivo, nedavno sam radio PCB (za rekonstrukciju jednog izgorenog uređaja) sa gotovo identičnom regulacijom kao sa Milinog linka.

To bi verovatno trebalo da bude serijski regulator, ali ne vidim CCS-ove sa FET-ovima...

post-524-0-91528000-1304888112_thumb.jpg

Иако сам љубитељ 5534 - 5532, да ли си пробао неки други Оп амп и какав је звучно?

Nisam, ja inace nisam ljubitelj OP ampova i uglavnom koristim NE5532 ili TL072...

Nisam, ja inace nisam ljubitelj OP ampova i uglavnom koristim NE5532 ili TL072...

Ма ОК, мислио сам на неке егзотичније јер сам навукао неку количину због играња са ДАЦ-ом.