Jump to content

Primare CD31 Zen Transformation


Zen Mod

Preporučeni Komentari

ideja je bila izbaciti saku malih delova , jer su skupi i nikako ne zvuce :cheers:posle nekoliko testova , najzad je nadjen odgovarajuci transformator ( par naravno ) , tako da je odradjeno po prilozenoj semi ;diferencijalni ofset (izmedju + i - izlaza DAC-ova ) je 0V , Idc kroz primar trafoa je izmerena 0,4uA ;sekundar trafoa je prkljucen na postojece hibridne buffere ( OP + mosfet + bjt CCS) za sada ;u planu je proucavanje datasheeta DAC-a radi smisljanja eventualnih promena oko istih , kao i test cisto diskretnih buffera na izlazu .digitalni chipset je sastavljen od DIR1703E , DF1704 , 4 kom. PCM1704 .... a onda posle toga saka operacionihnamerno se nije islo na dodavanje gain stage-ova , iako je na ovaj nacin izlazni signal dobrano ispod 1V , jer SuperFi - kao vlasnik istog aparatusa - svejedno koristi Primare pre , pa gaina ionako ima u izobilju ; bolje da odvrne pot , nego da davi signal njime slike + sema kao i uvek - bez preteranog truda da ih logicno slazemedit: upotrebljeni trafo ima i static shield i can spojen na gnd

post-2-126988261145_thumb.jpg

post-2-126988261918_thumb.jpg

post-2-12698826248_thumb.jpg

post-2-126988263086_thumb.jpg

post-2-126988263952_thumb.jpg

post-2-12698826483_thumb.jpg

post-2-126988265591_thumb.jpg

post-2-126988266233_thumb.jpg

post-2-126988266979_thumb.jpg

post-2-126988267555_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 399
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa jes', kad nisu adekvatni :cheers:

a jok - nego em su sitni , pa se moramo bečiti ..... em se ne snalazimo so ti omaleni delovi i otim tehnologijama .......:rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sam napomenuo da davno nisam cuo takav zvuk sa digitalije ?jos od doba kad sam u Pioneercetu imao na PCM63 passive I/V konverziju + klot trafoi ...al' tad jos nisam znao ...... kolk'ko danas znam kol'ko ne znam ....... :cheers:al' me sad to i ne interesuje ...... iste te trafoe cu da turim na TDA1541 , jer ima se Philipsa ihaj ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, vidim niko se ne trza pa da nastavim :rofl: Zen je uspeo da natera staru dresinu da propeva! Uvek sam nekako imao 'feeling' da se u Primareu krije muzika, jako finai lepa muzika ali je frend Mike ustrojio istog kako bi pod svojim brandom mogao praviti muzikalnije masine.Na papiru je sve bilo OK, samo mjuze nije bilo puno...Nesto je nedostajalo...Nisam ZoxBG da 'strucno' tj audiofilski kazem sta ali ja nisam bio zadovoljan. A opet, kad god bih ga otvorio i video 4xPCM1704K, djavo mi nije davao mira :) I tako, pre par meseci Zen, dezurno laprdalo mi nabaci neki diskretan IV stepen, kasnije krsten u Ivy. Paralelno sa tim je tekla i prica o trafoima...I posle mnogo trazenja, lutanja i jedne delimicno uspele probe evo ga!!! :cheers: Nista, ko je blizu nek dodje, da se druzimo i slusamo mjuzu. Tj po obicaju, vi slusate a ja nesto kuvam ;) PS sto se mene tice nema vise price o CDu. Jos cu da kupim 2 kom DSL710 mehanizma i :) Zen, :) i ;) i jos ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslacu Vam jedan cd sa TDA1541 da ga slusate da Vas mine zelja. Samo ne znam sta ce Vam kad vec imate TDA1541 u AYA dac-u.

Ih kako me pogrešno shvatate svi... Ja samo kažem da volim 1541, i slušam ga, po ceo dan... Ne tražim ništa nit' novo, nit' drugo, puna mi je, već, kuća... Tu sam našao šta mi prija. Pošaljite neki 1704, ako već treba nešto da se šalje, da uporedim, kad već svi o njemu pričaju... Šalim se, naravno, 1704 što se tiče, da napomenem, da ne bude, daljnjih, nesporazuma...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima, Zen, nesto mi cudno izgledaju ovi trafoicici?

Slobo - na zal;ost - tvoji Lundahli nisu mogli da stanu , pa sam ih morao malo zaokrugliti cekicem :cheers:elem - imamo sve podatke , pa cemo valjda naci gvozadj i za tvoj primerak
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zaboravih reci - zaduzio sam SuperFi-ja da ti prenese utiske , ali je on evidentno zaboravio to da ucini znas da sam ja slab u audiofilskom slang-u ..... :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slobo - na zal;ost - tvoji Lundahli nisu mogli da stanu , pa sam ih morao malo zaokrugliti cekicem :rofl:elem - imamo sve podatke , pa cemo valjda naci gvozadj i za tvoj primerak

Ne zahebavaj...nisu mogli da stanu, pa na osnovu slika tamo ima mesta i za babela !p.s. Lepo si ih ispresovao, nema sta :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zahebavaj...nisu mogli da stanu, pa na osnovu slika tamo ima mesta i za babela !p.s. Lepo si ih ispresovao, nema sta :cheers:

i pored najbolje volje - nemaju ni izbliza dovoljno induktiviteta primara - mislim na lundahle ;PCM1704 u balanced modu jesu djavo i po , ali i djavo i po od izlazne impedanse .......no - znam da znas - rascitavao sam onaj thread na nekom od foruma dok si resavao lundahls za Elektor DAC
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i pored najbolje volje - nemaju ni izbliza dovoljno induktiviteta primara - mislim na lundahle ;PCM1704 u balanced modu jesu djavo i po , ali i djavo i po od izlazne impedanse .......no - znam da znas - rascitavao sam onaj thread na nekom od foruma dok si resavao lundahls za Elektor DAC

Ajd nazovi...ja pokusavam, al' ti zauzeto
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:rofl:"moja rodbina nije nizasta ....... al' tek sto je zenina ........ " :cheers: zovem cim se oslobodi linija a SuperFi bi isto mogao da se nakani i nazove te
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen, da li it je padalo na pamet da pokusas sa standardnim Siemensovim jezgrima. Na primer P22x16 sa recimo N48 materijalom. Ima jako uzak histerezis i mali Al. Mogao bi se namotati na trazenu vrednost otpora i induktivnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...