Jump to content

Lenco L78 (drugi komad) - sto dalje sa njim


revox

Preporučeni Komentari

2 hours ago, vladd said:

Sudbina, cista sudbina...

Bio i licitirao i kolega zbrujic koji je i kod nas na forumu al odustao tako da je lenco kupljen za relativno male novce.

Jos nije dosao u CG jerbu korona zajebava kolko moze preko svega sto inace zajebava tak da je info o stanju da je polomljena zadnja plastika origi poklopca, sto se da napraviti, poklopac u komadu fali poliranje, fali teg antiskate koji imam, I dugmic za ukljucivanje ne drzi sto takodje imam od prethodnog. Tako da ako budem isao na varijantu da ostane u fabrickom stanju sa adekvatnim plintom imam sve da ga sredim. Ima varijanta da mu se umjesto ove stavi rucka sa pro ject classic gramofona jer je montazna distanca u 1 mm razlika za tu rucku.

Nesto ovako

IMG_20200621_170055.png

ovde je simpa ideja ovaj drugi tanjir koji je stavljen ... vise estetika nego efekat povecanja tezine ...al dobro lezi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, Zen Mod said:

"........... sto dalje sa njim"

sta  drugo no u Moraču šnjim

:Viannen_loungelizard:

mislis ... znas koje je sranje prebaciti nesto iz srbije u cg ... lakse vutra prolazi no tehnika ... pa da ga onda bacim u moracu ... malo sjutra

52 minutes ago, vladd said:

To vec ulazi u stvar ukusa, za mene su to kiborzi.

tako je ... ne znam ja volim viđet veliki tanjir ... ovo sa nabacivanjem tanjira mi djeluje vizuelno ok vise nego varijanta sa 2 lenkova tanjira ... izvlacenjem lencovog tanjira na ptp je ok al mi ruzan onaj zub tanjira ...  varijanta sa nabacivanjem gumenih prstenova je ok pokrije zub kolko tolko ali ne radi posao sto se tice estetike, mozda radi damping ... ne znam vidjecu ...

visina tanjira u fabrickoj postavci je tolko mala tako da sam jedva uspio da navucem VTA sa grace ruckom na plintu koji sam prethodno radio a tu je baza rucke u odnosu na tanjir spustena za 2mm (debljina originalnog lima)

IMG_20200529_222716.jpg

I tu sam morao stavit jos jedan mat preko fabrickog (3-4mm) da bi dobio VTA kako treba ... inace mislim da se baza rucke treba spustit 5-6 mm da bi se grace montirala da valja al tu treba stavit veci otvor rupe rucke da bi se baza spustila nize ... ono da se ima malo mjesta po vertikali rucke da sve nije nabijeno u mm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj da se zamlacujes sa glupostima igranja sa naponom.

Sve to ima svoje detalje i ne treba izmisljati nove bolesti mimo postojecih i smisljati magicne lekove.

Motor je sihnronizovan sa  frekvencijom i ima odredjen nivo klizanja pri nekoj nominalnoj struji, ima svoj moment... Periodicni impulsi snage su zavisni od impulsa struje, i kompenzovani su tanjirom i pogonom.

Smanjenjem napona ces uci u nedefinisanu zonu gde moze doci do povecanog klizanja, ispadanja iz sinhrnizacije ...nedostatka snage-struje da se to koriguje...motor ima svoj konacni opseg rada

Ne

Nema lakog tvika koji bi doneo revoluciju...inace bi ga fabrika aplicirala...

 

P.S>

Vidim da sakupljas ideje po netu...9/10 su pozeraj, zato je i stavljen gram na staklo, sve je nebitno za slusanje muzike kada se ne slusa muzika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neskor je dao sasvim razuman savet. Na tom sajtu su prikazani mnogobrojni DIY radovi na temu Lenca. Pregledati šta su drugi radili, sigurno se može inspiracija pa odrediti kojim putem poći. Odličan sajt!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lenco ima dva namotaja na statoru - za 220Vac su spojeni u red, za 110Vac su spojeni u paralelu

sto ce reci , apsolutno svejedno po pitanju rumble, isti flux u oba slucaja

postoji stari trik da se nadje sweet spot - najmanji rumble a da se ne gubi brzina - koristi se ili Variac ili se koristi pravi sine inverter sa podesavanjem napona

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...