Jump to content

Potreban jednostavan, ali dobro zvučeći solid state preamp...


Nesic

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nesicu, tesko da ces na ovaj nacin dobiti zadovoljavajuci odgovor - udjes u kafanu i kazes: ja bih da rucam nesto provereno dobro! Sta da ti ponude, otkud znaju sta volis ili smes da jedes?Daj malo vise podataka, sta je izvor zvuka koji ces najcesce slusati, koji pojacavac imas i kolika mu je ulazna impedansa, koje su tvoje muzicke i zvucne preferencije ... ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj malo vise podataka, sta je izvor zvuka koji ces najcesce slusati, koji pojacavac imas i kolika mu je ulazna impedansa, koje su tvoje muzicke i zvucne preferencije ... ?

izlaz izvora 2V, ulaz ampa 44k. muzika... pa razna, zavisi od raspoloženja, uglavnom laganiji ritmovi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izlaz izvora 2V, ulaz ampa 44k. muzika... pa razna, zavisi od raspoloženja, uglavnom laganiji ritmovi.

A koji je amp, i koje mu je pojacanje - od toga zavisi koliko pojacanje treba da ima preamp.Ako je u pitanju, na primer, F5 - treba nam bar 6dB gain-a u preampu na ona 2V iz izvora. Ako je u pitanju standardan amp, sa gainom 20-26dB, onda si dobar sa bufferom i pot-om.Koje je snage amp, da li cesto slusas jako glasno, koje su ti osetljivosti zvucnici, 'ajde Nesicu nemoj da ti cupam podatke k'o krajnike, jel ti neko naplacuje svako slovo koje otkucas pa stedis ? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hahahahha... pa ti misliš meni lako da kucam pored ovih malih gusara oko mene :)... sve kapetan kuka do petra pana :)treba mi 6db gaina

Ако желиш...., а ти им се прикључи! :)............................................................................. Другару сам пре нове године за сат и по направио предпојачавач.Требало му је хитно...хм добро гледам по стану шта да и од чега му направим?!Идеја, с обзиром да имам око 30-так касетофона, одлучих:Акаи мора бити жртвован!Тако је и било, избачена механика, убачен преклопник и још 2 Пара РЦА конектора.Избачен преклопник за снимање и уместо њега кратко спојене снимачке секције.Потенциометар за регулисање нивоа снимања преузео је функцију јачине и то је то.Ајде добро 2 сата са све :) .Добар звук, просто, брзо ! :) Ово ти је само идеја, другару ради добро!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hahahahha... pa ti misliš meni lako da kucam pored ovih malih gusara oko mene :)... sve kapetan kuka do petra pana :)

Neka malih gusara, nek' su zivi i zdravi, samo neka trce :)

...treba mi 6db gaina

Znaci F5 amp je u pitanju?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..nije F5... bjt amp je, a i preamp nek bude sa bjt...

Evo ga jednostavan, dobro zvuceci, BJT, Gain=7dB, Zout=40 Oma, izlaz duboko u A klasi (Iq=15mA), max. Vout je oko 10Vpeak. Ulazni i izlazni par traba da budu termicki spregnuti, R1 namesta DC offset.post-20-126263633244_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga jednostavan, dobro zvuceci, BJT, Gain=7dB, Zout=40 Oma, izlaz duboko u A klasi (Iq=15mA), max. Vout je oko 10Vpeak. Ulazni i izlazni par traba da budu termicki spregnuti, R1 namesta DC offset.post-20-126263633244_thumb.gif

Hvala sipi! Da, tako nešto... zaspali gusari :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако желиш...., а ти им се прикључи! :)............................................................................. Другару сам пре нове године за сат и по направио предпојачавач.Требало му је хитно...хм добро гледам по стану шта да и од чега му направим?!Идеја, с обзиром да имам око 30-так касетофона, одлучих:Акаи мора бити жртвован!Тако је и било, избачена механика, убачен преклопник и још 2 Пара РЦА конектора.Избачен преклопник за снимање и уместо њега кратко спојене снимачке секције.Потенциометар за регулисање нивоа снимања преузео је функцију јачине и то је то.Ајде добро 2 сата са све :) .Добар звук, просто, брзо ! :) Ово ти је само идеја, другару ради добро!стоН_Колд

Zeone ja moram malo da se umesam. Covek je trazio jako dobar preamp i ja pod tim smatram da ni plavi alps ne moze da dodje u toj kombinaciji vec neki RK50, TKD ili Noble a prema tome bi trebao biti i ostatak konstrukcije. Ovo bi verovatno bilo dobro za selektor http://gb.mouser.com/ProductDetail/Teledyne-Relays/712-12/?qs=sGAEpiMZZMsqIr59i2oRcs0vZ4N4X5wlYkbYqzjdnIs%3d Bobane, moj predlog u vezi preampa je da krenete od plocice za selektor. mislim da je Zoki napravio interesantnu kao sto sam ja zamisljao gde na zadnjoj ploci idu releji i konektori. Samo bih napravio malo veci razmak izmedju ulaznih i izlaznog chincha da se u taj deo moze ubaciti zamisljeni preamp. Ja sam takodje zainteresovan za izradu takvog preampa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dejane, ja bukvalno imam sve rešeno, samo mi treba taj preamp kao mali modul koji bih ubacio u već postojeći dizajn. Ovo Sipijevo rešenje mi potpuno odgovara za tu svrhu.Mada, što da ne, ideja oko preampa nikad dosta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zeone ja moram malo da se umesam.

Ма написао сам као Рационалан човек.У три потеза и има Пре Амп.Са оним Пре-Ампом који сам Ја предложио другар погони 2 "Студио" Појачавача снаге, и нешто се и не жали.Каже да добро свира!Мени још боље.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dejane, ja bukvalno imam sve rešeno, samo mi treba taj preamp kao mali modul koji bih ubacio u već postojeći dizajn. Ovo Sipijevo rešenje mi potpuno odgovara za tu svrhu.Mada, što da ne, ideja oko preampa nikad dosta...

Што одмах не рече да треба да се спакује у већ постојећи Појачавач снаге?стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...