Jump to content

Modifikacija Philipsa CD-723


vdeki

Preporučeni Komentari

Pozdrav!Pre par meseci sam dosao u posed gore pomenutog CD plejera. Posto bih ga/koristim samo kao CD transport, zeleo bih da mu izvrsim neki upgrade ako se isplati. Znaci samo dela plejera koji se odnosi na transport,napajanje i sl. Moje pitanje je da li neko moze da mi pomogne sta bi se tu trebalo menjati?Unapred zahvalan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Gde planiraš da vodiš signal posle transporta i lasera? Ja imam Marantz CD38 i CD4000 koji su identični plejeri kao Philips CD721 i 723 i ne mislim da je kao zaseban transport preterano vredno raditi preradu. Ostaje ti slabašna kutija, osrednje napajanje i izvikan transport od kojeg po meni ima mnogo boljih. Moje lično mišljenje je da bi možda ipak bilo vredno razmisliti o nekom modelu koji ima robusniji transport i za njega uraditi napajanje i kutiju. Na primer, svojevremeno sam dobio besplatno neispravan CD104 koji ima kućište od livenog metala (neka legura Al) i jedan od najrobusnijih transporta ikada napravljenih, CDM1, ali sačekaj, možda ima neko ko je bolje izverziran da te posavetuje i pomogne da sprovedeš zamišljeno, nemoj da te moje mišljenje spreči u bilo čemu... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako da stavim link, ali probaj progoglati ove ključne riječi:The Decibel Dungeon projectModifying the Philips CD723 CD player (electronics). Na stranici imaju linkovi na fotke i šematski jednostavno objašnjeni postupci za tweak na napajanju, analognom dijelu i na pločici od transporta. Možda će ti biti od koristi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako: planiram da vodim signal do DAC-a (CA Dacmagic-a)koji sam nedavno kupio. Pojacalo koje imam je Pointe Sixty, zvucnici Sonus Faber Concertino, kablovi Kimber 4 TC i PBJ, dig.kabel Siltech HF8 Si sa WBT konektorima. Znaci da ovaj CD bas i nije neko resenje za transport. :character13: Taj sajt sam nasao, ali nisam nigde video da je napisano da li se dobilo nesto u poboljsanju kvaliteta zvuka(mislim na ono sto je vezano za transport) Ako imate neku bolju preporuku preporucite mi.Rado cu prihvatiti sugestije. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako: planiram da vodim signal do DAC-a (CA Dacmagic-a)koji sam nedavno kupio. Pojacalo koje imam je Pointe Sixty, zvucnici Sonus Faber Concertino, kablovi Kimber 4 TC i PBJ, dig.kabel Siltech HF8 Si sa WBT konektorima. Znaci da ovaj CD bas i nije neko resenje za transport. :buehehe: Taj sajt sam nasao, ali nisam nigde video da je napisano da li se dobilo nesto u poboljsanju kvaliteta zvuka(mislim na ono sto je vezano za transport) Ako imate neku bolju preporuku preporucite mi.Rado cu prihvatiti sugestije. :buehehe:

Impuls :rolleyes:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao što rekoh, a ispade da sam po svom ličnom ubeđenju i bio u pravu, ovaj CD ili vredi doterati kompletno pa izvući iz njega šta može, ili se baciti u potragu za nekim malo zahvalnijim transportom za ovaj posao. Vidim da je kolega vdeki iz Subotice pa mogu da preporučim da svrati do mene da mu dam malo servis manuala za taj CD plus da ne tupim prste po tastaturi... A možda i znam nešto o tome kako doći do nekog boljeg transporta za malo ili ništa para :rolleyes: (ja nemam, ali možda znam nekoga ko ima)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako: planiram da vodim signal do DAC-a (CA Dacmagic-a)koji sam nedavno kupio. Pojacalo koje imam je Pointe Sixty, zvucnici Sonus Faber Concertino, kablovi Kimber 4 TC i PBJ, dig.kabel Siltech HF8 Si sa WBT konektorima. Znaci da ovaj CD bas i nije neko resenje za transport. :rolleyes: Taj sajt sam nasao, ali nisam nigde video da je napisano da li se dobilo nesto u poboljsanju kvaliteta zvuka(mislim na ono sto je vezano za transport) Ako imate neku bolju preporuku preporucite mi.Rado cu prihvatiti sugestije. :buehehe:

Ima ovdje mahera koji ti mogu dati prave odgovore. Ja, na žalost, nisam u toj kategoriji. :buehehe: Dok naslov ne privuće pažnju nekog od njih bi možda mogao doći do nekih općenitih ideja na lampizator.eu. Ima cijelu sekciju o transportima, a na tu temu ćeš naći podataka i u člancima o pojedinim plejerima. Možda ti pomogne da dobiješ neku ideju ili da dobiješ dobro pitanje. Nekad je dobro pitanje važno koliko i odgovor! B)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ćeš ga koristiti samo kao transport onda1 napajanje ( ono što je opisao Fikus. Svaki potrosač posebno napajanje). Možes i da iskljucis DAC i analogni deo ako ne koristiš2 dampiranje ( kutije i mehanizma)3 Sitne kerefeke ( zelene diode, deblji kabl za napajanje)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. A možda i znam nešto o tome kako doći do nekog boljeg transporta za malo ili ništa para :buehehe: (ja nemam, ali možda znam nekoga ko ima)

Ovo je mozda bolja solucija :buehehe: Kolega Stein iz kog ste dela grada? Ajde se dogovorimo pa se nadjemo negde...moze dogovor na PMDa, plejer mi treba samo kao transport, mada kada bih nasao samo dobar Philipsov transport i to bi mi odgovaralo.E sad gledao sam kod nekog lika iz Holandije koji prodaje Philipsov neki Pro 2 transport kao kit(transport,displej,napajanje)ali jbg.preko 700 eur.To je sve ok sto kaze sir Oliver,mada kazu da ovaj plejer ima neki problem sa jitter-om.Ne razumem se toliko u problematiku elektrotehnike jer sam zavrsio masinsku skolu, :rolleyes: Btw:hvala na odgovorima B)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je mozda bolja solucija :buehehe:

Kolega Stein iz kog ste dela grada? Ajde se dogovorimo pa se nadjemo negde...moze dogovor na PM

Da, plejer mi treba samo kao transport, mada kada bih nasao samo dobar Philipsov transport i to bi mi odgovaralo.E sad gledao sam kod nekog lika iz Holandije koji prodaje Philipsov neki Pro 2 transport kao kit(transport,displej,napajanje)ali jbg.preko 700 eur.To je sve ok sto kaze sir Oliver,mada kazu da ovaj plejer ima neki problem sa jitter-om.Ne razumem se toliko u problematiku elektrotehnike jer sam zavrsio masinsku skolu, :rolleyes:

Btw:hvala na odgovorima :buehehe:

Kolega vdeki, sa M7 dela... Nije uputno krenuti peške, čak ni biciklom kada je ovakvo vreme B) Ali nije problem, mogu obaviti i taxiranje tamo-nazad, ova moja cokula ima pet sedišta a troši oko litre po sedištu B) (za cokulu ću da ispričam kada se nađemo)

Elem, apropo transporta, ja sam CD303 sa sve CDM0 transportom (plejer od 10-ak kg) plati u Holandiji malo jače od 110€ i još nekih 50 za transport do Pešte a odatle su mi ga prijatelji doneli za jednu kaficu uz čavrljanje... 700€ je malo zdravo tušta što bi se reklo u ovom šoru...

Molim te kolega da osposobiš u kontrolnom panelu mogućnost primanja poruka, inače ne mogu da je pošaljem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li je recimo CDM4/19 dobar kandidat? Imam jedan u poklon sa sve laserom...

ne bih da se mesam - ali ..... ako covek ima potrebu da postavlja pitanja koja postavlja , onda building from scratch bas i nije za njega4/19 bas i nije da nije from scratchShiga - kao kompletan paket - koji moze da nadogradjuje i tweakuje vremenomlaser dzabe - kupis dva i miran si 10 godinaili to - ili starejsi Philips , pa radi od njega sta hoces ........ ako znas da proberes kroz toliku sumu informacija na netu .a ti drzi 4/19 kao rezervu za tvoj 630 ,da ti ga ja ne bih uzeo ...... pa ga onda trazi nazad kad ti zatreba
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...