Jump to content

Thorens Restek V1 preamp


revox

Preporučeni Komentari

dobri su Panasonic.

ali ima i laznjaka, nazalost.

ja sam u zadnjih nekoliko uredjaja kojima je radjen

refresh koristio Samwha kondenzatore.

u neke po mom misljenju, a za neke su zahtevali da budu Samwha.

odlicni kondenzatori.

ima i obicni, i 100 stepeni, i low esr i ultra low esr.

lako su za naci i nisu papreno skupi.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel rade posao ovi kodovi za prilagodjavanje kapacitivnosti phono ulaza

KEMET A72 serija
 
The A72 Series is constructed of polypropylene film and metal foil or metallized film and metal foil with axial leads of tinned wire. The axial leads are electrically welded to the metal layer on the ends of the capacitor winding. The capacitor is encapsulated in a polyester tape wrapping case with thermosetting resin material. Two different winding constructions are used depending on voltage parameters. Please see the Performance Characteristics for more information.
 
Applications
 
 
Typical applications include switching spikes suppression and resonant capacitors in switched mode power supply (SMPS), and deflection circuits in televisions (S-correction and flyback tuning) as well as applications with high voltage and high current. Not suitable for across-the-line application (see Suppressor Capacitors).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, NIXIE said:

Klasičan polipropilenski kondenzator, na kakvo prilagođavanje kapacitivnosti misliš, za RIAA ulaz najbolji su polistiren i silver mica.

Da ... mislio sam da kupim ove da malo probam efekte pa kad utvrdim koja mi vrijednost radi posao za koju glavu da kupim kvalitetnije

Zato pitam rade li ovi posao za prvu ruku

Ako ne koje uzeti za eksperimentisanje 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

12 hours ago, NIXIE said:

.... za RIAA ulaz najbolji su polistiren i silver mica.

Nasao polystyren ...

:hi:

Cak jeftinije od kemet ... narucio I nichicon UFW da zamjenim stare elektrolite

2 hours ago, revox said:

 

 

"Imaš u kelco pcb za te trafoe i uzmi neku plastičnu kutiju u silkenu pa napravi to ljudski"

 

Naravno to ide cim ovo zavrsim ... I nesto bolje ako se da smisliti ...

Trazim shemu po netu I nidje nema ... treba I  riaa srediti ... ako nic staviti bar bolje djelove

I to ide

 

 

 

 

IMG_20181121_182356.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao prvo, nadji neki trafo od bar 20W, sa 2x12 ili 2x15V, minimum pola ampera, lepse bi bilo blize amperu sekundarne struje.

Grec i par kondova, 2200 ili 3300uF za filtriranje i to dovedi u preamp. Ne sme da ima preko 25V ali pri merenju opteretiti izlaze sa 680-1000 oma.

 

Sema prakticno i ne treba, malo komponenti ima u standardnoj vezi oko cipova, otprilike treba 10-15min da se precrta i proveri.. po cipampu.

To je realnija opcija, nego juriti neku random semu, koja je mozda konkretno izmenjena u uredjaju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno je 2x27,5 V bez oterecenja ... to oko napajanja definitivno radim ... mozda da se kupe dva ovakva trafoa ali sa jednim izlazom od 15V pa da se radi odvojeno napajanje lijevog I desnog kanal.

Trenutno cekam da dodju djelovi za refrs kondova I buypasovanje.

Radim u odvojenoj kutiji sa dva svicera prilagodjenje kapacitivnosti I opterecenja

Narucio polystyren kondove I metal film otpore kako je @NIXIE sugerisao

Kad ga rastavim I to izmjenjam skinucu valjda shemu riaa pa da se vidi sta tu moze da se poboljsa ako nic bar da se stave kvalitetniji djelovi

Op ampove za sad ne bih dirao al ko zna 

Malo sam se razigrao oko ovoga ... ne znam kolko je pametno al kad se krenulo nema povratka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
5 hours ago, NIXIE said:

Pazi na uzemljenje, ovo može da proizvede brum!

Ok, ne vidim sto bi pravilo problem ... ovo je sto kao ovaj

b.JPG

Samo sto je ova moja varijanta komfornija ... 6u1...

ide load  osnovni 47 i preko svicera 41, 38, 32, 28 i 23 a kapacitivnost osnovna 120 i preko svicera 165, 205, 255, 300 i 350

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...