Jump to content

Uputstvo za prvo uključivanje


skrstic

Preporučeni Komentari

Prvi put radim pa mi treba uputstvo oko uključivanja. Npr uključujem ispravljačicu, prvo poveži grejanje, uključi i proveri, poveži HV, proveri, uključi, proveri... šta sve da povežem kaojim redosledom, merenje... 

Redom, ispravlačica,  filter (nebitno ima li samo kondove ili zavojnice), grejanje lampe, sama lampa... Mislim da shvatate. Početničko upustvo protiv spaljivanja :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

koraci

0. izoluj pinove na trafou za visoki napon, da ih slucajno u daljem radu ne bi dodirnuo kada je trafo uklucen

1. pravilno postavi elemente na plocu ili u kutiju.

2. napravi uvrnute zice kojima ces povezati grejanje. gledaj da ne bude bas do metalne sasije odmah vec oko 5-6mm. Ako je potrebno napravi ili kupi plasticne drzace-distancere.

3. Povezi grejanje ispravljacice

4. povezi grejanje cevi

5. povezi prekidac i osigurac

6. proveri sve to jos jednom, kao i izolaciju pinova za visoki napon

7. ukluci prekidac

8. vizuelno prekontrolisi da li se cevi zare, da li svetle grejaci.

9. iskluci

10. prikaci instrument i proveri da li su tacni naponi grejanja. Ako mozes proveri i struju koju trose grejaci ponaosob.

>

 


 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Zoki. Ovo su stvati koje vi iskusni znate. Meni je prvi put da radim s lampama pa mi malo frka. 24v je mnogo manje od 300-400. Ideja mi je bila da saznam a i da ostane zapisano za druge. Ja trenutno na dasci hoću da probam pa ako zadovoljava onda prave uvrnute sngle core žice i sve ostalo što savetujete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...