Jump to content

Lateral MOSFETs SuSy circlotron


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 139
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 months later...

Ima vec neko vreme kako mi je Leo napravio prednju plocu i poklopac za ovaj amp, red je da posao privedem kraju ali sam morao da istrazim i varijantu "total SuSy", tj. ukljucenje cirklotrona u petlju povratne sprege SuSy chip-a (opa1632). Ta varijanta nije odgovorila na jedan od zahteva koje sam u startu postavio: da bude bolji amp od F5, da ne ucini lose snimke nepodnosljivim a da ne pokvari ono sto je dobro snimljeno. To je u potpunosti postignuto sa varijantom u kojoj se circlotron sa Source-Follower lateralcima nadovezuje na SuSy chip.Kao zadnji test pred zatvaranje zamolio sam kolegu Zivorada da napravimo uporedni slusni test sa njegovim F5 (jer ja F5 nemam vise pri ruci) i to je to. Jeste malo teze nabaviti opa1632/ths4131 chip, jesu lateralci skuplji od HEXFETova, jeste da stereo circlotron trazi 4 odvojena izvora napajanja (trafo sa 4 sekundara) ali nista od toga nije neresivo :clap: Ja sam konacno zadovoljan dobijenim rezultatom, sve je kako sam hteo. Ne verujem da ce se puno ljudi upustiti u ovakvu gradnju al' red je da se prica dovede do kraja. Bice jos par slika kad zatvorim kutiju (treba da izbusim par rupa na sasiji i zasrafim poklopac i prednju plocu) i gotovo... za sada :clap: Jos jednom hvala Ziletu na predusretljivosti i pomoci. :clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima vec neko vreme kako mi je Leo napravio prednju plocu i poklopac za ovaj amp, red je da posao privedem kraju ali sam morao da istrazim i varijantu "total SuSy", tj. ukljucenje cirklotrona u petlju povratne sprege SuSy chip-a (opa1632). Ta varijanta nije odgovorila na jedan od zahteva koje sam u startu postavio: da bude bolji amp od F5, da ne ucini lose snimke nepodnosljivim a da ne pokvari ono sto je dobro snimljeno. To je u potpunosti postignuto sa varijantom u kojoj se circlotron sa Source-Follower lateralcima nadovezuje na SuSy chip.Kao zadnji test pred zatvaranje zamolio sam kolegu Zivorada da napravimo uporedni slusni test sa njegovim F5 (jer ja F5 nemam vise pri ruci) i to je to. Jeste malo teze nabaviti opa1632/ths4131 chip, jesu lateralci skuplji od HEXFETova, jeste da stereo circlotron trazi 4 odvojena izvora napajanja (trafo sa 4 sekundara) ali nista od toga nije neresivo :clap: Ja sam konacno zadovoljan dobijenim rezultatom, sve je kako sam hteo. Ne verujem da ce se puno ljudi upustiti u ovakvu gradnju al' red je da se prica dovede do kraja. Bice jos par slika kad zatvorim kutiju (treba da izbusim par rupa na sasiji i zasrafim poklopac i prednju plocu) i gotovo... za sada :clap: Jos jednom hvala Ziletu na predusretljivosti i pomoci. :clap:

Bila mi je velika čast i istinsko uživanje da učestvujem u ovom, za Sipi-ja završnom, za mene početnom, al', u svakom slučaju, zanimljivom, test-u. Na žalost, sve što je lepo kratko traje... Uživanje je bilo potpuno, videvši zadovoljan izraz lica mladog constructor-a dok je odnosio svoj uređaj, nazad, u svoju radionicu. Ima li lepšeg od toga? Ostareli saučesnik je, naoružan novim znanjima i slušnim iskustvima, otišao po đevreke i hleb, pa, nazad na svoje slušalačko mesto, da sredi utiske... Hvala Sipi! :clap:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uporedili sa F5 ili to tek predstoji ?

Pa kako bi ja mogao da napisem da sam zadovoljan ako slusanje nije obavljeno? :clap:

to je bila prilika i da Sipi cuje prave zvucnike ..... a ne one slusalice sto ima kuci :clap:

Zene, kol'ka je tebi glava ako su ti kutije od 70 litara sa 12" basom (Canton CT-1000) taman za slusalice ? :clap:Zile, dodatno me zaduzujes sa ovim "mladi konstruktor" :clap:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zile, dodatno me zaduzujes sa ovim "mladi konstruktor" :clap:

Kod mene je, uvek, bilo, i, biće: što na umu to i na drumu... Hvala na CD-u... Zaboravih... Ostajem dužan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Nisu problem toliko tranzistori, koliko pcb. Kako sad to ide, da li treba traziti odobrenje Sipija?Da li ima neko raspolozen da nacrta pcb.

Mislim da je najjednostavnije da Sipi ovde postavi svoj layout... ili ne, ako ne želi da podeli svoj rad sa zajednicom... Pass koliko znam, ne objavljuje svoje layoute što ima nekog smisla jer čovek koristi specifične hladnjake pa većini isti PCB može samo da stvori glavobolje, Sipi, koliko znam još uvek ne hrani porodicu od svojih pre-amp konstrukcija, mada, ni to ne bi bila loša stvar kada bi neko znao šta može da dobije za svoje pare... Sipi je drugarčina za respekt pa mislim da ako ga se lepo zamoli... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na pocetku thread-a je verzija PCB-a sa kojom sam poceo ovaj projekat - kasnije je projekat doziveo izmene al' novu plocicu nisam pravio vec sam izveo zavrsnu verziju 3D metodom (point to point) nad vec postojecom plocicom.PCB nije nesto o cemu se u ovom projektu treba puno sekirati, vaznije je shvatiti sta je cirklotron i obezbediti mu sto idealnije uslove za rad - potpuna simetrija mosta, kako napajanja i u pojacavacu (u smislu potpune jednakosti struja kroz aktivne delove mosta), tako i u pobudnom delu. To je jedini nacin da se dobiju izvanredni rezultati. Zato ovo nije projekat za pocetnike. Vec se desavalo da objavim projekte koji rade fenomenalno a graditelji koje najvise impresionira lepota PCB-a dobiju tek osrednje rezultate. Nije izvodljivo baviti se na forumu sirenjem fundamentalnog razumevanja elektronike u kontekstu muzike - prosto, najveci broj ljudi ima izgradjene cvrste stavove i bez znanja...Ja iznosim ono sto smatram uspelim resenjem a kako ce ko da ga implementira, izmeni, razume i sl. su stvari van mog domasaja. Bilo bi mi drago da onaj ko hoce da ga pravi prvo jedno mesec dana izvrti dostupnu literatutru sa neta na temu cirklotrona pa da tek onda krene u projekat znajuci sta radi...Veliki broj ljudi ulazi u samogradnju sa iskljucivim motivom da na kraju price poseduje uredjaj (jeftiniji, bolji, tralala). To je OK za prvih par uredjaj koji se naprave u mladom dobu. Kad se stekne iskustvo da je lako posedovati uredjaje trebalo bi da usledi zelja da se poseduje istinsko znanje a ne usput nakupljene predrasude nastale na pogresnom razumevanju sustinskih koncepata. E tu stvar cesto zapne...Na kraju, sto bi rek'o Zen, jebes ti to sve na gomilu, vazno je da se dobro zezamo, a ako usput nesto i napravimo - jos bolje.... :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......Na kraju, sto bi rek'o Zen, jebes ti to sve na gomilu, vazno je da se dobro zezamo, a ako usput nesto i napravimo - jos bolje.... :cheers:

citajuci sve sem quotovanog , pomslih da garant nisi dobio bar tri dana :sarcastic_hand: ........ al' si se izvadio zadnjom recenicom:Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na pocetku thread-a je verzija PCB-a sa kojom sam poceo ovaj projekat - kasnije je projekat doziveo izmene al' novu plocicu nisam pravio vec sam izveo zavrsnu verziju 3D metodom (point to point) nad vec postojecom plocicom.PCB nije nesto o cemu se u ovom projektu treba puno sekirati, vaznije je shvatiti sta je cirklotron i obezbediti mu sto idealnije uslove za rad - potpuna simetrija mosta, kako napajanja i u pojacavacu (u smislu potpune jednakosti struja kroz aktivne delove mosta), tako i u pobudnom delu. To je jedini nacin da se dobiju izvanredni rezultati. Zato ovo nije projekat za pocetnike. Vec se desavalo da objavim projekte koji rade fenomenalno a graditelji koje najvise impresionira lepota PCB-a dobiju tek osrednje rezultate. Nije izvodljivo baviti se na forumu sirenjem fundamentalnog razumevanja elektronike u kontekstu muzike - prosto, najveci broj ljudi ima izgradjene cvrste stavove i bez znanja...Ja iznosim ono sto smatram uspelim resenjem a kako ce ko da ga implementira, izmeni, razume i sl. su stvari van mog domasaja. Bilo bi mi drago da onaj ko hoce da ga pravi prvo jedno mesec dana izvrti dostupnu literatutru sa neta na temu cirklotrona pa da tek onda krene u projekat znajuci sta radi...Veliki broj ljudi ulazi u samogradnju sa iskljucivim motivom da na kraju price poseduje uredjaj (jeftiniji, bolji, tralala). To je OK za prvih par uredjaj koji se naprave u mladom dobu. Kad se stekne iskustvo da je lako posedovati uredjaje trebalo bi da usledi zelja da se poseduje istinsko znanje a ne usput nakupljene predrasude nastale na pogresnom razumevanju sustinskih koncepata. E tu stvar cesto zapne...Na kraju, sto bi rek'o Zen, jebes ti to sve na gomilu, vazno je da se dobro zezamo, a ako usput nesto i napravimo - jos bolje.... :cheers:

Ma jebi se tamo pederu. Uvjek mi je zao ljudi koji su bolesni al tebe je bog kaznio sa razlogom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jebi se tamo pederu. Uvjek mi je zao ljudi koji su bolesni al tebe je bog kaznio sa razlogom.

elem - Scope - dobio si plusic u warn level

ne znam kako si se prepoznao i u cemu si se prepoznao ;

koliko ja vidim - deo koji se na tebe mogao odnositi je prva recenica - jer si upravo to i pitao .

kako god bilo - sve sto si hteo reci ,nisi morao upotrebiti taj recnik ; moze to i kulturnije

namerno ne brisem/editujem nista

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...