Jump to content

Membrane


ZZZ

Preporučeni Komentari

Da otvorim jednu temu u novoj godini :)

Dr. Kurt Müller GmbH & Co. KG Fabrik für Lautsprecherteile

http://www.kurtmueller.com

Pogledajte ove lepe membrane odavno znam za ovog pravog majstora (na sajtu ima i istorijat - obavezno pogledati). Ali nikako da se setim da postavim link i temu. Inace izradjuje membrane za skoro sve vodece proizvodjace drivera. Ogromno iskustvo. Labotatorija za istrazivanja...

2 pogona jedan u DE drugi u UK :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Čini mi se da sam na sajtu video da ove membrane veceg promera od 10in radi ogranak u UK? A to je najverovatnije otkupljen neki goodmansov proizvodni program? Oni su bili poznati po tim viseslojnim membranama. 7 ili vise jako tankih slojeva. To su odlicne membrane. Imao sam bas jedan par 15in goddmans i stvarno je to bilo dobro. Vidi se to i na forografijama to gde je kao malo "naborana" membrana kao kod te sa naradzastim vsanjem, je sigurno viseslojna lagana i cvrsta membrana. A sigurno da ima i modela koji odgovaraju JBL promerima i stilu.

Prepoznatljive su i manje membrane sa trouglastim suvim pecatom Scan speak ih koristi? Kao i one sa kosim linijama. Mislim da dr Muller radi membrane za sve vodece proizvodjace drivera... :)

U proslosti je radio izmeduostalog za Siemens, Grundig i ostale brandove. A mislim ali nisam siguran da su njegove membrane koriscene i za Iskra 14in modele?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da je ta fabrika stara koliko i točak , tako da čisto sumnjam da su oni išta otkupljivali , pre će biti da su fabrike zvučnjaka naručivali custom rešenja od njih

ako me sećanje dobro služi da sam negde pročitao da je i Engleska industrija maltene od početka naručivala kod njih ........ Evropa je za mnoge stvari nekad bila možda i manja-globalnija nego danas

možda sam to pročitao  ovde , a možda i negde drugde

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najverovatnije. Ko će ga znati sta su radili... Uglavnom to sve radi i dalje, i to baš dobro. :)

A očigledno Muller ima konstantne isšoruke tih membrana pošto nema skoro nikakve reklame? Čak i ono malo sto je bilo fotografija na sajtu skinuto je ostali samo tehnicki pdf-ovi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...