Jump to content

Digitalni


janezek

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Slusao sam ga i kod Dimoskog i kod mene kuci. (cini mi se da je to ta sprava, u svakom slucaju je isti izgledom). Odlicna sprava, neutralna, mirna. Nema zrna digitalnog. Odlican je bio, bar ono sto znam dok je bio ovde. Poslusaj kod sebe ako je ikako moguce, dobar je to DAC. Dimovski uopste pravi neutralne dakove ( slusao sam jos par njegovih). Najvaznije, nece ti prstati glava posle par sati slusanja. Meni to dvoljno, sto ne otvara trece oko ko neki drugi.

Pozdrav, nadam se da sam bar malo pomogao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E cao Janez, video sam PP. :) Jeste ja sam pravio taj komad. Ali nemam pojma zasto svi to zovu "Dimovski" dac. Pa stvarno je bezveze, i veoma glupo zvuci a nist ne govori. A lepo im dam sve specifikacije... Ne vredi, pa to ti je.

...

Evo o cemu se radi. To je DAC sa 16 x TDA1543 Philips dac chipa u paraleli. Spdif input je sa Crystalovim receiverom CS8414. Ima i takozvani reckloking. Sve veze su hard wiring i nema PCB. Izmedju svakog TDA1543 postoje veliki hladnjaci koji su i posle 24h samo blago topli. Koliko se secam napravio sam 3 ili 4 takva komada. Pre jedno 10,  15 ili vise godina? Mislim da su svi i dalje u upotrebi. Jednostavno to se ne da pokvariti...

...

Grozni se zbunio slusali smo jedan drugi dac sa WM8741 a ne ovaj posto se tada nismo ni poznvali :)

Par poznanika je skoro na slusalo te modele i rekose da im se to jako dopalo. Medjutim moram da primetim da su svi muzicari ili sviraju neki instrument... Taj dac jednostavno zvuci jako zivo, a snimci koji su uzivo napravljeni jako lepo rade. :)

Ja sam tada nabavio stotine tih dac chipova (posto u jedan komad ide 16 x) i aluminijumskih hladnjaka i to mi jos uvek stoji. Nekako me je mrzelo to dalje da sklapam samo sklopio par uredjaja.

Preporucujem slusanje pre kupovine ako je moguce ipak su ukusi jako razliciti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace neki kao naziv tog modela secam se bio je Deny. evo nasao sam jednu fotku kako izgledaju 16 komada TDA1543 povezanih na hladnjake. Jednostavno tu hladjenje morabiti jako dobro i prosti piggy back ne pomaze.

Zaboravio sam jos da kazem da je to NON oversampling dac, nema OP ampove na izlazu.

16xTDA1543_HeatSink.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...