Jump to content

Organizacija FAK , Baby BAF


Zen Mod

Organizacija FAK , Baby BAF   

19 članovâ je glasalo

  1. 1. Lokacija

    • Okolina Prestonice
    • Okolina Novog Sada
    • Juznije od Prestonice
  2. 2. Termin

    • Pre Nove Godine
    • Posle Nove Godine
  3. 3. Trajanje

    • Petak, subota
      0
    • Petak , subota,nedelja
      0
    • Subota, nedelja


Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Alex said:

npr ja bih mnogo voleo da vidim merenje zvucnika necijom opremom, pa da onda ja izmerim isto to mojom opremom, pa da uporedimo rezultate - unutra

a onda to sve iznesemo napolje pa se izmeri napolju... pa se uporedi. Digne se zvucnik na visinu pa se izmeri, pa se uporedi..... igramo se jbg i ucimo.

Mozda previse ocekujem? Nemoguce je organizovati ovako nesto?

zasto nemoguce ?

otprilike se zna sta moze da se strpa u odredjen broj sati

sate - ako ce se organizovano popunjavati - popunjavamo po sistemu popularnosti potencijalne teme i po sistemu ko pre devojci .....

dakle- inicijativa ....... i realizacija su do samih clanova

imas ideju , trazi i mozda se i javi realizator

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mari za swap meet, sto bi marilo daleko bilo, neka donese bilo ko sta ima od viska, ali ne treba to stavljati u prvi plan. Puna je Srbija KP sajtova i buvljaka, a FAKa nigde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

dakle- inicijativa ....... i realizacija su do samih clanova

imas ideju , trazi i mozda se i javi realizator

Tako ce i biti, Boze zdravlje.

Al odgodine :D Realno je hladno u Sisevcu u novembru meriti zvucnik napolju :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Alex said:

Ok, opet, apropo dynaudija koji mi i dan danas smeta :D

Ako ga je doneo da ga proda, neka ga stavi sa strane i zalepi mu cenu - nikako ga kaciti na pojacalo, sem ako nema zainteresovanog koji je pokazao kes, pa neka ga, da poradi 2-3 pesme i ende :D skidaj, daj diy uradak da svira

Nije poenta da donesem da prodam... Ne mari za swap meet, sto bi marilo daleko bilo, neka donese bilo ko sta ima od viska, ali ne treba to stavljati u prvi plan. Puna je Srbija KP sajtova i buvljaka, a FAKa nigde.

kao sto rekoh - sex (konsenzus) ;

ako nekog interesuje kao zvuci Dynaudio , sto ga ne bi cuo ?

ako ces samo malo dalje , onda bi mogli samo DIY driveri ....... koje ( cini mi se)  retko ko od nas socinjava ....... ne bi smeli fabricki izvori itd.

da pojasnim oko komercijalizacije - ja sam sretan kad vidim da je neko od DIY pristupa porastao do komercijalizacije svoje pameti i umeca , bilo to ovde bilo napolju

tako da bih bio sretan da prisustvujem na FAK-u tako necemu (pod uslovima koje navedoh u pred-prethodnom postu)

zao mi je sto necu prosustvovati Gidjginoj prezentaciji na FiFi sajmu , ali (kao sto rekoh u njegovoj temi ) indiferentan sam (najblaze receno) prema komercijalnim sajmovima , kao i masovnim okupljanjima bilo koje vrste** , pa bi mi bilo pretesko da se zrtvujem ......

**FAK je , naravno , izuzetak

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citirao si deo koji sam u medjuvremenu obrisao.. jer ok ipak sam preterao pa sam brisnuo :D Al ako, neka ga, nema ni veze toliko

Bitno je da se razumemo... da napravimo nesto malo vise od pukog kuvanja gulasa i paprikasa...

I slusanja Dynaudija :D:D:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nemam kad ni odgovor da napišem. Neke su stvari izgleda već u međuvremenu napisane.

Veliki problem za organizaciju je finansijski. Ja sam bio na dva FAK-a i ne mogu ništa lijepo da kažem za uvjete i smještaj. Za malo novca ne možeš ni da očekuješ da sve bude super. Najbolja stvar je što sam upoznao kolege i družio se s njima i vrijedi se zbog toga malo pa i više pretrpjeti u komforu. Drugi problem je kratko vrijeme i loši uvjeti za slušanje i eventualne prezentacije.  Vladac je u Vrdnik donio kompletan projekat i opremu za mjerenje zvučnika, bilo je puno uređaja i mislim da je bio najposječeniji FAK. Nedostajalo je vremena za sve vidjeti, isprobati, nešto naučiti i družiti se. Što se mene tiče što više-to bolje. Osobno sam najviše zainteresiran za samu izradu i volEm da gledam u crevca svakog uređaja. Nije loše ni razmjenjivati ili kupovati/prodavati komponente. Ako nema DIY uređaja dobri su i komercijalni ako ništa kao neka referenca za usporedbu. Na kraju najveći problem ovogodišnjeg FAK-a je nezainteresiranost. Kad je bilo vrijeme, svi su imali druge planove a ni novac nije bio problem. Sad je nekoliko kolega stvarno zainteresirano i uložili su truda i vremena da bi pokrenuli stvari s mjesta ali odziv je katastrofalan.

Meni, kao što sam već napisao, odgovara samo ljeto. U tom periodu sam bio, i nadalje sam spreman, prilagođavati svoje planove. Tako je i bio svaki dolazak. Vezan sam za autobus što mi jako smanjuje radijus prihvatljivih destinacija. Nestrpljivo sam iščekivao ovogodišnje druženje i baš sam razočaran kolika je bila nezainteresiranost. Nadam se da će dogodine biti bolje.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Ubledeli said:

@Alex

jel ono bio fortran u nekom od prethodnih postova?

inace prihvatam opasku za iskljucivost(vise je bias al ajde)

:P

Basic :)

A za KG nisi bio isključiv? Mooooreee, kad te budem zatekao na nekoj južnoj švajserijadi, 10 sklekova jednoručno, i to sa A klasom na leđima! :hammer::P 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije šta jeste ja bih vjerovatno i sad bio na spisku makar kao zainteresiran. Do Nove godine ne znam kud udaram od obaveza i troškova a poslije nje se 3 mjeseca oporavljam. Naravno ni vrijeme nije kao faktor zanemarivo kad je put dalek. Ja ću uvijek biti zainteresiran i aktivno stvarati preduvjete za doći ali za uspješno organiziranje ipak treba ozbiljan broj prijavljenih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Zen Mod said:

kao sto rekoh - sex (konsenzus) ;

ako nekog interesuje kao zvuci Dynaudio , sto ga ne bi cuo ?

ako ces samo malo dalje , onda bi mogli samo DIY driveri ....... koje ( cini mi se)  retko ko od nas socinjava ....... ne bi smeli fabricki izvori itd.

da pojasnim oko komercijalizacije - ja sam sretan kad vidim da je neko od DIY pristupa porastao do komercijalizacije svoje pameti i umeca , bilo to ovde bilo napolju

tako da bih bio sretan da prisustvujem na FAK-u tako necemu (pod uslovima koje navedoh u pred-prethodnom postu)

zao mi je sto necu prosustvovati Gidjginoj prezentaciji na FiFi sajmu , ali (kao sto rekoh u njegovoj temi ) indiferentan sam (najblaze receno) prema komercijalnim sajmovima , kao i masovnim okupljanjima bilo koje vrste** , pa bi mi bilo pretesko da se zrtvujem ......

**FAK je , naravno , izuzetak

 

ja zbog te prezentacije najviše i idem na sajam

kao što sam i ranije najviše išao zbog dayensa, igorovih gramofona, aurisa i onih slovenaca

volim našu hifi pamet i volim kad se to komercijalizuje i kad se nama kupcima pruži mogućnost drugog puta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, crni said:

volim našu hifi pamet i volim kad se to komercijalizuje i kad se nama kupcima pruži mogućnost drugog puta

Uz malu ispravku da iskoristim priliku da se složim sa prethodmnim  (sa)govornikom: volim našu hifi pamet i volim kad se to komercijalizuje i kad se nama kupcima pruži mogućnost dugog/beskonačnog puta do popravke... ;)

A uživao sam u drženju i na njihovim prezentacijama... ;)

Napomena: Nema ikoga od onih koji su me izlečili među kako pominjanim tako i među izlagačima, da ne bude zabune...

Upravo zbog većine onih od kojih bi kupio sada i odmah, ponovo, sve ovo i ne zaboravljam... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ne znam, ja taj beskonačni put do popravke nisam imao

možda zato što mi se malo toga kvarilo a možda sam imao i sreće

nekoliko određenih apgrejda zvučnika kod dayensa je proteklo besprekorno, ali se nismo dogovorili za osvežavanje pojačala i nikom ništa, našao sam drugog

sa sir oliverom sam imao jednu trampu i jednu kupovinu...i to je proteklo besprekorno i evo posle toliko godina još radi

pomenuto osvežavanje pojačala je odradio saxhifi, suvišno je reći savršeno i po forumaškoj ceni

drugih iskustava nisam imao, više zbog toga što sam zadovoljan sistemom i ništa ne menjam nego što se plašim nekog problema.

voleo bih da mi se urade neke kutije sa kojima bih mogao u penziju, jer ih iovako nikad neću prodati:buehehe: ali o tome kad dođe vreme

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...