Jump to content

Aleph mini


pile

Preporučeni Komentari

Hajde onda da krenemo od kraja, valjda ćemo nekako doći i do početka ;) U finišu sam malo dodao gas, pa izgleda malo luksuznije nego što je prvobitno bilo zamišljeno.Mali je, slab je ali ima "ono" ;) Its time for music :P:P

post-21-1240950897_thumb.jpg

post-21-1240950908_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 90
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zašto Aleph mini ?Ideja da se uradi nešto konkretno je pala još pre 4-5 meseci. Želeo sam da imam legendu ali džepno izdanje.Verovatno je da su varijante i podvarijante sa Jfet-om na ulazu, bipolarcem u CCS-u itd bolje, ali nisu izvorni Aleph.Aleph 3, 30, 5... su snažniji, moćniji itd... ali sonično se ne razlikuju mnogo. Izrada snažnije braće košta višestruko višeod izrade minike, a u sobi od 10-15 kvadrata verovatno neće moći da pokažu sve što mogu. Zato je i bombonakutija mala, trafo 300va, nema mesta za dual mono. Znajući kakav sam, stigao bih na kraju do A5.Ovako sam u startu definisao maximum.Konačna verzija radi na +-16,3V 1,4A. Nekako sam uspeo da naguram 6 x 33000 mfd.

post-21-1240951674_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tema na diyAudio.com koja dobro pokriva miniku je:

http://www.diyaudio.com/forums/showthread....&highlight=

Uradjena su dva primerka do sada, koja su i proradila :P

Pločice se razlikuju. Jedan je radjen s pločicama

Peter Daniela http://www.diyaudio.com/forums/showthread....&highlight=

a drugi BrianGT http://www.diyaudio.com/forums/showthread....;threadid=52188

Ovom prilikom zahvaljujem svima koji su svaki na svoj način pomogli izradu, lepo smo se družili.

зеоН_Ридер, MLAVA, Scope, Radule, Leonardo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde onda da krenemo od kraja, valjda ćemo nekako doći i do početka ;) U finisu sam malo dodao gas, pa izgleda malo luksuznije nego sto je prvobitno bilo zamisljeno.Mali je, slab je ali ima "ono" ;) Its time for music ;):P

Super je sto si mu met'o cigare: - "Jel' ti pusi Aleph?" - "Da"- "E dobro, ja mislio da se zapalio" :P;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde onda da krenemo od kraja, valjda ćemo nekako doći i do početka ;) U finisu sam malo dodao gas, pa izgleda malo luksuznije nego sto je prvobitno bilo zamisljeno.Mali je, slab je ali ima "ono" ;) Its time for music ;);)

:P:P;) Bravo majstore!Super je ispao ;) E sad, na kojim kutijama planiras da ga slusas?FR?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super je sto si mu met'o cigare: - "Jel' ti pusi Aleph?" - "Da"- "E dobro, ja mislio da se zapalio" :P:P

Obzirom koliko se greje propušiće uskoro ;) Dimenzije za nepušače V11 x Š26 x D19Kutije nisu bitne. Želja mi je bila da imam Aleph-a a 30-5 su mi bili preskupi. ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obzirom koliko se greje propusiće uskoro :P Dimenzije za nepusače V11 x S26 x D19Kutije nisu bitne. Zelja mi je bila da imam Aleph-a a 30-5 su mi bili preskupi. ;)

Fakat, zbog manjeg napona napajanja Mini Aleph zvuci nekako mutno i tupavo u odnosu na pravi Aleph (PSU > +/- 20 V) mada mi je dobro sluzio kao amp za televizor - taman ubije ono prstanje i sibilansu iz TV zvuka :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fakat, zbog manjeg napona napajanja Mini Aleph zvuci nekako mutno i tupavo u odnosu na pravi Aleph (PSU > +/- 20 V) mada mi je dobro sluzio kao amp za televizor - taman ubije ono prstanje i sibilansu iz TV zvuka :P

Još jedan naučnik.Gde si ti to čuo Mini Aleph pa da napišeš ovu glupost? Konkretno ovu izvedbu.A da promeniš tv?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mini Aleph sam napravio pre ravno 3 godine (napajanje +/- 16 V, bias 1.8A, 120.000 uF filtracije CRC) i koristio ga do prosle godine kad sam ga rasturio i iskoristio kutiju, hladnjake i napajanje za F5 sa lateralcima (K134/J49)Nemoj olako da ljude proglasavas glupacima nego uzmi Mini-A pa ga nakratko navij na oko +/- 22 V i onda mi kazi da sam glup :P A TV i nije bio neki, Sharp 51 cm, mada mu je Mini-A bas dobro lezao....

Ako si me pogrešno shvatio iskreno izvinjenje. Uopšte mi nije palo na pamet da bilo koga proglašavam glupim niti mi je to bila namera.Ja danima slušam Mini i čini mi se ok.Koliko je sve to individualno i koliko svi čujemo drugačije je primer F5. On je meni zvučao upravo onako kako si opisao MINI.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.........Sto ljudi , dve stotine ušesa , četri stotine sluhova ;)

al' je zato jedan hammer moderatorski ......... bice chillywilly ........... za nepoštovanje sagovornika :P tacno cu morati da uvedem kaznu : " ajd' brzo sad svi mrsh na pivo !!" :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

al' je zato jedan hammer moderatorski ......... bice chillywilly ........... za nepoštovanje sagovornika :P tacno cu morati da uvedem kaznu : " ajd' brzo sad svi mrsh na pivo !!" ;)

Mladost, ludost. Mladi su, brzi, nervozni ;) I od A30-5 ima bolji, i od tog boljeg ima bolji.Tamo negde na početku piše, ideja je da se napravi malo pojačalce koje ima Aleph sound,da ne košta ne znam koliko, i da ne disipira stotine vati. Mislim da smo uspeli u potpunosti.Mnogi koji bi pravili Aleph-a upravo odustaju od toga zbog gore navedenih razloga. Ako krenemo sa premeravanjem čiji je veći nećemo stići daleko. :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mladost, ludost. Mladi su, brzi, nervozni ;) I od A30-5 ima bolji, i od tog boljeg ima bolji.Tamo negde na početku pise, ideja je da se napravi malo pojačalce koje ima Aleph sound,da ne kosta ne znam koliko, i da ne disipira stotine vati. Mislim da smo uspeli u potpunosti.Mnogi koji bi pravili Aleph-a upravo odustaju od toga zbog gore navedenih razloga. Ako krenemo sa premeravanjem čiji je veći nećemo stići daleko. :P

Sasvim si u pravu Pile, nego stvarno nisam video da je neko uradio lepsi eksterijer, bar u ovoj, da kazemo compact, kategoriji, pa mi zao sto nije bolji engine unutra (mada je i to, kako rekosmo, subjektivno). U svakom slucaju :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sasvim si u pravu Pile, nego stvarno nisam video da je neko uradio lepsi eksterijer, bar u ovoj, da kazemo compact, kategoriji, pa mi zao sto nije bolji engine unutra (mada je i to, kako rekosmo, subjektivno). U svakom slucaju :P

:P Nemoj da ti bude žao. ;) Ne košta ta kutija nešto puno novca. Poklopci su od nekog drugog uređaja. Hladnjaci su ostaci od drugog projekta.Elektroliti Panasonic 6 x 33000 iz GB-a. Jednostavno rečeno, cilj je bio za što manje novca, puno uloženog rada napraviti pojačalokoje spolja izgleda kao Pass X serija (ali u minijaturi) ima čuveni Aleph stage i pristojnih par vati, jer za normalno kućno slušanje više nije potrebno.MLAVA mi "oteo" miniku dok njegova ne bude gotova. Nadam se da će napisati svoje utiske.

post-21-1241298815_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...