Jump to content

Sica coax pro driver


Dacho

Preporučeni Komentari

Evo da nezagadimo onu temu otvorih novu.

Dakle prijedlozi za Sica coax 12" driver.

Da li BR ili kompresija? Planirao sam mozda jos bas driver dodati ali necu, neka ostane samo Sica. Graf frekvencije neizgleda bas sjajno i bit ce peglanja hornice.

Fs je preko 50 Hz pa onda niti ne mogu ocekivati neki dubok bas pogotovo sto odziv dosta pada ispod 100Hz.

post-872-0-27633400-1452467617_thumb.jpe

post-872-0-13748600-1452467664_thumb.png

post-872-0-67756700-1452467687_thumb.png

post-872-0-90636600-1452467735_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

tacna oznaka , linkovi za eventualne testove/primere , pdf ili sta vec imas od karakteristika , predlozene/isprobane skretnice.

 

imas li iskustva sa bilo kojim simulatorom za proracun box-a ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod pro coax drajvera najveća boljka je ubosti drajver sa dovoljno niskim fs-om.

Ja lično pored toga i Qtc-a, gledam da Rms bude što manji, Cms i Qms što veći.

Ovako odokativno, teško da će taj drajver svirati bilo šta niže od 50Hz u bilo kakvoj Br kutiji. Odziv mu nije nesto preterano linearan i povelika horna može da malo ometa rad woofera u višim frekvencijama.

Najbolje je čuti i time rešiti sve dileme.

Inače, ja sam veoma zadovoljan sa beyma coaxima - ispunjavaju sve gorepomenute uslove. Činjenica da nisam menjao ništa od drajvera skoro dve godine, u mom slučaju, govori dovoljno sama za sebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod pro coax drajvera najveća boljka je ubosti drajver sa dovoljno niskim fs-om.

Ja lično pored toga i Qtc-a, gledam da Rms bude što manji, Cms i Qms što veći.

Ovako odokativno, teško da će taj drajver svirati bilo šta niže od 50Hz u bilo kakvoj Br kutiji. Odziv mu nije nesto preterano linearan i povelika horna može da malo ometa rad woofera u višim frekvencijama.

Najbolje je čuti i time rešiti sve dileme.

Inače, ja sam veoma zadovoljan sa beyma coaxima - ispunjavaju sve gorepomenute uslove. Činjenica da nisam menjao ništa od drajvera skoro dve godine, u mom slučaju, govori dovoljno sama za sebe.

To me malo i zabrinjava koliko nisko uopce moze da to ide. Kada bi izvukli barem 45 Hz bilo bi to Ok.

Prijedlog uvoznika je cak da za HF stavimo nesto drugo i navodno kvalitetnije jer u visokima originalni driver ima sve predispozije da malo vristi. Znaci vec su me i oni upozorili da idemo na neku linearniju varijantu.

Za sada mi je najbitnija kutija a ostalo cemo uskladiti.

Preporuceni volumen nije toliko velik kao kod nekih proivodjaca takvih drivera pa onda nebi kutija trebala biti ogromna.

Vidio sam da su neki to pokusavali staviti u TQWT kutiju!?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hojumaohne.JPG

 

ovo je onken kabinet koji je poznat kao dobro resenje za mid bass (brzina itd) ali naravno nema sub kvalitete. generalno je pravilo da ti koaksijalni zvucnici zbog visokih zahteva od bas drajvera u donjem midu (secenje na 1k i vise) ne mogu da oru previse duboko i po pravilu imaju ispod sebe u pro upotrebni jos jedan drajver za sub-100 pojas. ali za kucu je verovatno dovoljno, zavisi od toga kako slusas.

 

inace sam u jednom od najboljih zvucnika koji sam cuo u zivotu (funktion one 318) slusao takav triaksijalni drajver (18", 5" i HF), bruka. to ima nevidjen potencijal ali je verovatno skupo ko otrov i treba naci, ovo je verujem custom made za F1.

 

http://www.funktion-one.com/products/psm318-dj-monitor/

 

edit - eve nesto zanimljivo

 

http://www.bmsspeakers.com/fileadmin/bms-data/product_data_2012/bms_15cn890_t_data_2012-01.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20db razlike izmedju HF I 2x18.

Ko pravi te triaxial?

 

da ali to ide preko digitalne skretnice, zabole ih za razliku. upegla ga elektronika dok si reko keks.

 

ne znam ko pravi za F1 ali BMS sigurno a po secanju i PD je to radio. moguce je da je taj u F1 upravo PD OEM, mislim da je PD radio neke bas drajvere za njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...