Jump to content

kompresori


guja011

Preporučeni Komentari

mogla bi neka žvaka o kompresorima, vazdušnim naravno.

trebao bi nešto da upazarim a u radnji ceo zid , oš uljni, oš bezuljni, od malih do velikih.

u nekadašnjoj firmi smo imali neke testaroza kompresore, sva tri su posle nekog vremna ispalili klipnjaču kroz blok.

ove "zidne tapete" što sam video u uradi sam su uglavnom einhel ili power-nešto a ima i nekih nikad-čuo.

interes je od 25 do 50 litara, pa reko ko ima kakva iskustva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bezuljni su , jel'te , skuplji , a pitanje da li ti treba

 

kuj svrha za to tvoje ?

 

akoj varbanje , onda sigurica bezuljni

 

sad ce Kamenko da se ukljuci , znas da je on uvek pametan

 

usput - Einhell i ostali ce da posluze po performansama , i ce da potraju , ako se pridrzavas pravila da su ipak za malo vise intermitentni rad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno.

ne bežim ja od jeftinih brendova ako rade posao i baš su frit-frit pristupačni.

po nekoj priči, uljni kompresori su dugotrajniji, a sa gupom za oduljavanje na izlazu su sasvim dovoljni, ne treba mi egzotika.

imam ja jedno 4 komada malih od kakvih medicina, ono ko za erbraš ali to je malo, i pritisak je beda, ako i 2 bara nateraju.

za radionicu treba ipak nešto snažnije. doduše to će mozak da pomera kada druka al sad, šta je tu je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja skoro uzeo jedan od 50 litara... http://www.kupujemprodajem.com/Straus-kompresor-50l-1500w-NOVO-3471804-oglas.htm?filter_id=

 

zavrsava posao...do 8 bara ide...

 

http://viktor.kpizlog.rs/Pneumatski-alat-i-kompresori-969-996-1-grupa.htm

 

na jednom mestu imas svasta nesto za kompresore i vrste...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Einhel kompresori su sasvim solidni.

 

mora da se proverava i menja ulje cesce.

 

moj drugar je radio u Novom Domu i kad je propao, kad je dobio

 

otpremninu kupio je Einhel od 25 litara i 2 pistolja.

 

za 2 vrste municije.

 

od tad do danas ne zna se broj sta je sve istapacirano.

 

ja mu pomazem kad ustreba vezano za krevete, fotelje i sta ti ja znam,

 

a on meni pomaze vezano za svajsovanje.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gujo,

Ako je za farbanje moras da imas i grupu za odstranjivanje vlage i grupu za razuljivanje. Mada, odstranjivac vlage je obavezan svakakao osim ako neces da ga koristis samo za izduvavanje spona.

Uvek uljni, pogotovo ako he jeftilen.

Ako he za farbanje moras da znas koliki protok vazduha tivtreba za pistolj koji ces da koristis...

Da sam ja u pitanju, prikupio bih komponente i sam sastavio kompresir. Recimo, Prva Petoletka je pravila vrhunske kompresorske grupe, neki Sever elektromotor, par boca sa kamionske instalacije malo DIY i Bog te veselio.

Ja cuvam jedan jednoklipni Petoletkin kompresor ali nikako da dodje na red...

Ovi Einhel rade posao ali ako mislis da farbas nesto sto trazi dobar krajnji rezultat samo ces da pizdis sto si bacio pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi, kompresor i pratnja su ti ko barbika i ono što ide uz nju.

sam kompresor nije skup, al dok pokupuješ ko barbiki sve drangulije to ume da bude preskupo.

naravno da bih pre sam sklepao, samo nemam vremena za tu zajebanciju i sigurno se ne bih zaustavio na 50 litara

a prostora u ludari je premalo za takvog monstruma.

aj me pitaj šta sam prvo gledao sa shonne-ovog linka.

odma hop na dvoklipni. lepo odbalavio pa se vratio da razgledam obične.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam uz kompresor uzeo 5 delni...u njega ide za pumpanje guma, za ulje, za farbanje, cistac sto izlazi samo vazduh i crevo...to je oko 20 eur.

 

solidnog je kvaliteta, tj zavrsava posao. Bar ovo za gume sto sam jedino probao :D

 

Uz kompresor dobijas samo uputstvo, i ulje koje treba da nasipes...imas otprilike za dva menjanja. Crevo i ostalo bar sto se tice Straus, ne dobijas.

 

Lik od koga sam kupio kaze da je Straus za nijansu kvalitetniji od Einhel...uostalom, bar moja procena svi su oni isti i na isti princip pravljeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje skromno iskustvo sa kompresorima je sledeće.

Imao sam sličan model kao što je preporučio shonne i koristio skoro 4 godine. Treba paziti na potrošnju ulja. Pravi priličnu i iritantno zamarajuću buku. Ako ti bude radio u zatvorenom prostoru, jao si ga tebi.

Pre dvadesetak godina sam napravio par komada od frižiderskog kompresora i kazana bojlera od 80 litara. Jedan takav radi i dan danas kod drugara. Drugi sam poklonio prijatelju. Ovakva sprava se može koristiti bukvalno u dnevnom boravku i neće smetati. Desilo nam se da ,dok nismo montirali presostat, kazaljka na manometru zakucava na kraj skale preko 10Bara bez ikakvih problema.Jedan takav primer imaš na YT clipu koji je prikačen.

Ako nađeš volje da se zezaš ovo može biti savršeno rešenje za tvoje potrebe.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe, ja sam sebi napravio od starog zamrzivaca, 250W. TNG boca od 50 litara. Multiventil kao nepovratni ventil. Potrebno osmisliti separator ulja. 10bara nije problem, samo je vreme problem, odnosno protok. Slatko sam do pola noci farbao radijatore, necujan je :D Moj sam napravio tako da boca stoji uspravno, da zauzima najmanje mesta u garazi. Itd...

Moje skromno iskustvo sa kompresorima je sledeće.

Imao sam sličan model kao što je preporučio shonne i koristio skoro 4 godine. Treba paziti na potrošnju ulja. Pravi priličnu i iritantno zamarajuću buku. Ako ti bude radio u zatvorenom prostoru, jao si ga tebi.

Pre dvadesetak godina sam napravio par komada od frižiderskog kompresora i kazana bojlera od 80 litara. Jedan takav radi i dan danas kod drugara. Drugi sam poklonio prijatelju. Ovakva sprava se može koristiti bukvalno u dnevnom boravku i neće smetati. Desilo nam se da ,dok nismo montirali presostat, kazaljka na manometru zakucava na kraj skale preko 10Bara bez ikakvih problema.Jedan takav primer imaš na YT clipu koji je prikačen.

Ako nađeš volje da se zezaš ovo može biti savršeno rešenje za tvoje potrebe.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam hteo da kupim te tipa Einhel ali su me ubedili da to ne vrijedi ni kartona u koji je upakovano , kod jednog prijatelja  ima u supi nekoliko , vrlo ocuvani a svakom krepalo nesto,  odnosno ako trebas da radi  1-2 sata rada , zaobidji. 

 

Nasao neki istocno njemacki u oglasima  , made in DDR (propali) , 81`  , 2kW motor ,3F , 50 litara, i malo vise od 100kg , 150ccm zapremine cilindra, mislim da pise nesto malo vise od 100 litara u minuti, max 12 bar.  Platio nesto malo vise od 110E. Pravi veliku buku, da ima bolji usisni filter bio bi malo tisi. Skinuo poklopac sa ventilima , da vidim je li sve u redu , vide se jos risevi od honovanja na cilindru, taj ce jos i mene da nadzivi:). Ne treba misliti da ce se pregrijati ili preforsirati:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

shonne, to što si ti pazario, puno koristi i vredi tih 20ak evara, to stoji.

to je više kao obavezni i praktični pribor uz kompresor.

frižiderci u nečujni ali im je mali protok. radio sam sa jun-airom, to je milina koliko je tiho i groza koliko je to skupo, ali

(uvek ima jedno "ali" ) za ručne alate bušilice/brusilice koje i kratko koristiš, nije to to.

buka je muka, to stoji ali je i 1 zid dovoljan tako da to nije smetnja.

biće tu kojekakve alatne pneumatike a to jede vazduh.

mobilnost nije u pitanju, planiram nekoliko brzih spojki u ludari a maskirano poštanskim sandučetom i na spoljnom zidu

priključak (struja, voda i vazduh a pod ključićem).

mene je zanima ko ima kakva iskustva u upotrebi ovih "plavih crvenih i crnih" kompresora jer je razlika u ceni mala, valja se za nešto odlučiti..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi sa uljnim podmazivanjem a vrlo je vazno da ima kompresor hladjenje, ovi bez ventilatora na kompresoru  nece daleko. Kompresorska glava sa ventilima  i ona cijev sto izlaze se jako griju a glava prenosi toplotu na cilindar. Ako nema adekvatno hladjenje nece daleko stici. Vise manje najskuplja stavka ako krepa ti je kompresor ,elektro motor mozes naci slicnih karakteristika polovan.

 

Takodje smanji pritisak ako ti ne treba toliki ali onda se opet cesce ukljucuje.  "Ispaljuje" klipnjacu kad se pregrije i onda to majstori slucno zovu "zaribavanje"  materijal se siri ulje vise ne radi to sto treba i imas frikciono zavarivanje tamo gde ne treba;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi sa uljnim podmazivanjem a vrlo je vazno da ima kompresor hladjenje, ovi bez ventilatora na kompresoru  nece daleko. Kompresorska glava sa ventilima  i ona cijev sto izlaze se jako griju a glava prenosi toplotu na cilindar. Ako nema adekvatno hladjenje nece daleko stici. Vise manje najskuplja stavka ako krepa ti je kompresor ,elektro motor mozes naci slicnih karakteristika polovan.

 

Takodje smanji pritisak ako ti ne treba toliki ali onda se opet cesce ukljucuje.  "Ispaljuje" klipnjacu kad se pregrije i onda to majstori to zovu "zaribavanje",  materijal se siri, ulje vise ne radi to sto treba i imas frikciono zavarivanje tamo gde ne treba;)

 

 

Izgleda sam nesto pobrljao treba izbrisati jednu poruku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...