Jump to content

Nišvill


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Bili  Grozni, Jeca, Neca i  Keca.

Posećivali Nišvill, turističke znamenitosti Niša ( Čegar, Ćele Kulu, Nišku Banju),  otkrivali gastronomske zanimljivosti. (Sve ono sa prethodnih slika smo imali zadovoljstvo da isprobamo).

Što se tiče mjuze, sto  ljudi  dvesta ušesa, trista ukusa.

 

 

Prvo veče mi se svidjali Vasil Petrov &  Blagoevgrad Big Band

02_vasil-1.jpg

02_Blagoevgrad-big-band.jpg

Zvuk revijskog orkestra, vidi se da su školovani muzičari (Bugari su uvek imali dobre performing art umetnike). Malo preterivali sa Sinatrom al dobro sad.

Posle njih Carmen Sousa band. Velika razlika kad  posle Big  banda nastupi Jazz Quartet dodatno hendikepiran ogromnim otvorenim prostorom. Posle par pesama i usviravanja ukupan utisak mnogo bolji. Klavirista izvrstan. Carmen odlična. Svira  gitaru, klavir,  peva. Generalno je hendikep portugalski jezik koji niti razumemo niti je pevljiv ali je Carmen odlična. Afrički ritam izvukao stvar.

Na OPEN STAGE bili odlični Salsa y Punto

https://video-vie1-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xtf1/v/t42.1790-2/11859629_1028340970510530_1135550916_n.mp4?efg=eyJxZSI6InZpZGVvX3ByZWZlcnJlZF90YWdzXzIwMTUwMTIxLHRoZV9sYXVuY2hlZCIsInJsciI6MTAwMiwicmxhIjo1MTIsInZlbmNvZGVfdGFnIjoicmVzXzQyNl9jcmZfMjNfbWFpbl8zLjBfc2QifQ%3D%3D&rl=1002&vabr=557&oh=7ca172ca4780aae802491651649536c5&oe=55D3B115

Ima dobre muzike i za džabe.

 

 

Drugo veče

Dobar nastup Eftekasat-a Egipatske grupe koja svira nešto što bi se moglo nazvati Etno Jazz. Dobri su  bili .

04-eftekasat-300x200.jpg

Posle njih Monti Aleksandar

01_monty-alexander-3.jpg

Opravdao očekivanja.

 

Zatim Snow Owl

page-photo-136433.jpg?e554a5a53b30bad7a8

Eksplozija energije.

katarina-21-of-41-615x1024.jpg

 

 

Neki su imali skepsu pred nastup grupe Incognito .Te samo jedan originalni član, te ovo, te ono.

Ljudi su razbili. Jes da je bilo možda malo rutinski ali odlično.

20-incognito.jpg

Gospodja odlično peva

17-incognito-200x300.jpg

Meni se najviše  dojmio trombonista. Nosio je program.

incognito.jpg

 

 

Treći dan ( odnosno  treća noć- danju  je bio turizam i gurmanluci.)

Pomenuo  bih ( da ne trošim reči na Duška Gojkovića) Holandski bend Jazz Connection.

01_Jazz-Connection-3.jpg

Počeli  bez pretenzija, sviraju neki veseli swing, popalili publiku, na kraju sišli medju crowd svirali, djuskali, sva publika skakala...

 

Čeka se glavni nastup Sun Ra orkestra, dodeljivanje nagrade Šaban Bajramović  Marshal Alenu. Nema ga pet minuta, jedva izadje na binu  ( publika se sprda- UMRO).

Za mene je nastup Sun Ra bio nevidjena i nečuvena dijareja ali nekome se možda i svidja. Što  ono kažu " Za Jazz i za pitije treba godine". Možda još nisam stasao za Jazz. (Za  pitije jesam)

Od nastupa, kostima, muzike  sve mi je bilo nevidjeno potcenjivanje  publike. Potseti me na Alen Ford strip i epizodu gde se održava koncert. Diriguje Nevid Ćoronja Simfonijskim  orkestrom gluhonijemih.

Marshall-Allen.jpg

01_Sun-Ra-ASrkestra-Kollage2.jpg

Festival-Nisvil-3-620x350.jpg

 

Četvrtu noć kiša nam pokvari užitak. Beogradjani otišli. Ja gledao Djokovića ( pa se još iznervirao). Hteo da odem na kraj ( Amira) ali  kiša padala  u serijama pa odustao. Pratio  LIVE prenos.

Dobri bili Sotavento Big band

01_SOTAVENTO-2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Branko na prikazu i slikama.

 

Cudi me za Sun Ra da ti nisu "legli" ( da sam bio u Srbiji u to vreme dosao bih na Nishvil prvenstveno zbog njih ), ali sam si rekao da svako ima svoj ukus i favorite ( recimo meni licno Incognito nisu bili nista spec. u Beogradu u SC 2009 g.. Tome je znacajno doprineo ocajan tonac, diletant, tj. njegovo katastrofalno ozvucavanje i mix-anje basiste koji prakticno "nosi" njihove numere. I ne samo to, tadasnja njihova play lista za beogradski nastup je bila dosta "kilava" ).

Grozni je bio danas do mene i referisao po danima i izvodjacima. Dijametralno razlicit utisak (pozitivan do egzaltacije :)) su na njega ostavili Sun Ra.

Dobro je procitati utiske iz "drugog ugla".

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav Slobo, šteta  što te nije bilo  ove godine.Da to  ispraviš sledeće.

Leva bina je bila  i u Nišu loše izmiksana, bass je ubijao i prekrivao sve. Incognito  (i Sun Ra) su bili  na sreću na  desnoj.

Incognito je imao dobar nastup, proverene hitove, prosto je terao na igru.

( jebeš muziku ako te ne tera na igru. Kultna scena iz filma Untachables. https://www.youtube.com/watch?v=VdAfINhjkXI )

Sun  Ra mi je od kostima, ponašanja, svirke pretstavljao nevidjeno  nepoštovanje publike. Ono nije muzika već kakafonija disonantnih zvukova, trkeljisanje po saxofonu ( nijedan kasvetan ton da izvuče) i još nekom drugom svirajčetu, ni melodije ni harmonije ..

Nemam reči.

Sve mi neverovatno liči na priču Carevo novo odelo.

 

Mada moguće  da ja grešim a da su oni bogovi muzike.

Da se ipak  ja držim klasike? Tamo mora da se otsvira tačno svaki ton.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...