Jump to content

Kupujem Cabasse drajver 24B25C


grau.

Preporučeni Komentari

Neka mi se ideja vrzma po glavi a setih se da je neko (Sipi?) svojevremeno ovde mahao Cabasse full range drajverom sa crvenom plasticnom korpom pa da pitam da nema neko od gospode švajsera jedan uščuvan par na prodaju.

 

Ovaj 8" drajver sa trubicom se nalazio u nizu Cabasse kabineta od pre Hrista boga, oznake su bile 221, zatim 226 i verovatno sve izmedju.

 

Ako imate u kabinetu jos bolje, neće da se baci - biće za potpalu.

 

Isto trazim i staru Cabasse 12-ticu, nije mi pri ruci oznaka ali ako neko ima slobodan par Cabasse 12" drajvera neka javi.

 

Znam da 24B25C ima naš tatko na forum ali znajući njegove nervozne prste verovatno ga je već zalio smolom, kišnicom i konjskom pišaćkom a a ko nije i neće da se aka s time neka javi.

 

r02vsn.jpg

 

ima i verzija sa crnom korpom, moze i to

 

9240152518938728.jpg

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tatko ima ali gu nije  ni zalivao

al' oce ovih dana da podamari cone i da ig turi u prazne Chorale cabs i da ig turi da sviru navr Tannoy

 

'bo te Twogoodears ......... sad ce jos trazis Iskra kino kontrolne ampove sa ECL82 ...... :rofl:

 

edit - 'esu mi poklon , te nema raskućavanja ni u bunilu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj, gresis sinak gresis, ima ovde neko ko je to provalio mimo TGE.....

 

a secas se da sam trazio vintage driver da bude mid za TPL-150 svojevremeno...... :whistle2:  pa mi niste predlozili nista pametno  :oldtimer:

 

ovaj je 98db, ide crossoverless, TPL je oko 99-100db ako mu se skine dupe sa sasije, a dole moz se bira sta oko te osetljivosti, recimo eighteensound 15MB606 (e ovo niko nigde nije napisao, garant.... :character13: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja ti reko ondak da trazis Iskru ......... da li onu Cabasoliku AlNiCo 5W/8R ili onaj ovalni ili onaj veci ovalni sto ga valjali RIZ/Iskra/Grundig/Wigo/Telefunken

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mode, dosta sam intenzivno poslusao ovaj drajver i vrlo je zanimljiv jedino sto mi se cini da na rezonanciju trubice izvlaci HF. to mi je jedina uslovno receno zamerka, posto vise volim da kad zvucnik nesto ne moze da cuti nego da se grci. ostalo je vrlo lepo i mislim upotrebljivo i u zahtevnijim sistemima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a secas se da sam trazio vintage driver da bude mid za TPL-150 svojevremeno...... :whistle2: pa mi niste predlozili nista pametno :oldtimer:

A što nisi išao na proverenu varijantu tipa 12P80Nd ili Liberty 8, 10MI100, Jbl D120 ili tako nešto? (na stranu što sam ja prodavao par 12P80Nd)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za ckupe novce Sonido

 

za manje skupe , sta se nadje ......

 

u FR svetu je sve pitanje ukusa , bar kad dodjes do odredjenog nivoa

 

ja sam se u SF nadrogirao sa WE755 , sat i po sam cucao ispred njih slusajuci zilu ..... i otisao okologlavno nakezen , supersretan sto imam one 5W/8E/8" AlNiCo Iskre .... tako mi se dvodecenijski hunch potvrdio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Neka mi se ideja vrzma po glavi a setih se da je neko (Sipi?) svojevremeno ovde mahao Cabasse full range drajverom sa crvenom plasticnom korpom pa da pitam da nema neko od gospode švajsera jedan uščuvan par na prodaju.

 

Ovaj 8" drajver sa trubicom se nalazio u nizu Cabasse kabineta od pre Hrista boga, oznake su bile 221, zatim 226 i verovatno sve izmedju.

 

Ako imate u kabinetu jos bolje, neće da se baci - biće za potpalu.

 

Isto trazim i staru Cabasse 12-ticu, nije mi pri ruci oznaka ali ako neko ima slobodan par Cabasse 12" drajvera neka javi.

 

Znam da 24B25C ima naš tatko na forum ali znajući njegove nervozne prste verovatno ga je već zalio smolom, kišnicom i konjskom pišaćkom a a ko nije i neće da se aka s time neka javi.

 

r02vsn.jpg

 

ima i verzija sa crnom korpom, moze i to

 

9240152518938728.jpg

Pozdrav.

Nesto mi se mota po glavi da nesto napravim dobroga od ovih drivera posto imam mogucu kombinaciju sa Cabasse Prame 226 gdje se nalaze ti driveri.

Posto nemam nikakvih iskustava sa ti driverom moze li mi netko napisati koje su uopce sonicne mogucnosti istih i neki prijedlog u kakav malo ozbiljniji kabinet uglaviti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lazari probali u Hedlundu

 

mlogo zabavni , vredni kabineta , kako kazu

 

ja ih volem vise od Lowthera ........ sta ces , imaju nesto od babinog starog Telefunkena :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...