Jump to content

Kupujem Cabasse drajver 24B25C


grau.

Preporučeni Komentari

Cabasse je po mom osećaju kad se slegla prašina koja se dizala u mom izletu u fullrange vode svirao poubavo, najmuzikalnije u konkurenciji Iskra, Lowther, Audio Nirvana. Bio zabavan, bez nepodnošljivog shouta, odličnog karaktera u nižim i srednjim partijama, bez nekih visokih, ali nije posebno smetalo.

Ako se nađe pri ruci, pitanje u kakvom bi kabinetu ispustio najbolji milozvuk iz sebe???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam ovaj drajver slusao u fabrickim prame kabinetima pogonjen malecnim PCL86 (ili 82) single endom, i zvucalo je odlicno, narocito na jednostavnijoj muzici. nismo testirali sa slozenijim materijalom vece dinamike, mislim da bi to bilo previse ali ko slusa manje jazz orkestre i slicno mislim  da mu nista bolje ne treba u zivotu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Slusao sam jucer taj driver u originalnim kutijama Prame 266, vrlo mi se svidjelo ono sto sam cuo. Basa naravno nije bilo posto su to relativno male kutije cudne konstrukcije ali ima potencijala.

Najvise mi se dopao naravno srednji spektar i dinamika ali i visoki tonovi su iznenadili...

Dakle uskoro bih te drivere prebacio u neku drugu kutiju...

Velike horne bi iskljucio ovaj put zbog svoje velicine, za TL konstrukciju ima brdo nacrta na web-u pogotovo sto je to identican driver SUPRAVOX-u 215. Zanimljivo je da skoro svaki projekat ima druge dimenzije i svi kazu da super zvuci.

Posto volim gotovo sve vrste glazbe volio bih da zvucnik ima i zadovoljavajucu kolicinu basa, zbog toga mi pada na pamet da napravim sa tim driverima nekakav OB sa integriranim subwoferom i to aktivnim.

Znaci ideja je sljedeca: u nabavci sam 2 identicna aktivna subwofera sa 12" drivero , na svaki subwofer bih prisarafio plocu na kojoj bi bio Cabasse driver da odrađuje sve iznad 100 Hz. Fullrangere bih pogonio za sada sa Pass 30 monoblokovima a kasnije bih svakako neke lampe okacio na njih a bas bi znacio bio aktivan u pratecoj sluzbi.

Posto imam Proceed preamp nije mi to problem spojiti posto on ima hrpetinu izlaza...

Ima nekih sugestija ili prijedloga?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nesto u tom stilu...volio bih svakako izbjeci bilo kakve skretnice, dakle Cabasse bi direktno u Pass-a , zato idem sa aktivnim subom koji je vec odrezan u svojem modulu a i u Proceedu imam filter gdje mogu pomicati reznu frekvenciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj zvucnik svakako ima kapacitet da ide crossover-less na punom opsegu, nema izrazitih pikova ili dipova i ne treba mu notch filter. daska ce mu svakako podici odziv u donjem spektru tako da ce se otvoriti prostora za bas koji ce pokriti sve do 150hz, zavisi od sobe, dok resenje za HF zavisi od toga kako cujes. ja mislim da on pada vec od 12k nadole ali to nije dramaticno za nas starije koji ionako ne cuju najbolje u tom spektru. svakako ima jeftinih resenja koja mogu to popuniti, od founteka do onih malih visatona koji se prodaju spakovani u plasticnu kuglu. 

 

sto se tice aktivnog resenja za bas, ne bih trcao na tu stranu. bolje je pozabaviti se harmonizacijom tog prelaza u pasivnom modu, nije to bas takva nepoznanica, pogotovo sto teras sve sa passom koji ima dovoljno snage. ima dosta vrhunskih bas drajvera koji mogu da odgovore i kvalitetom i osetljivoscu na zadatu temu, samo bih pre svega pokusao da izbegnem OB bas, to mora da se stavi u kutiju, hornu ili barem u U-frame.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislis da je aktivni bas tesko upariti sa brzinom i osjetljivoscu Cabassea dok kazes da ga izbjegnem?

Vjerovatno je najsretnije rijesenje da idem na neku vecu TL kutiju i vozim samo sa Cabasse driverom. Kod TL me muci sto cu vjerovatno dobiti na basu ali se zna cesto desiti da upravo taj dobitak basa zna zamuljati gornji spektar...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cabasse solo u hornu ili TL samo za manji prostor

 

kao sto rekoh vise puta , ja sam se malo razmazio i ne zadovoljava me fundament iz 8"

 

fata je fata , al dvaput je dvaput

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto rekoh, upravo je u razvoju mid basova i basova nove generacije postignut ozbiljan napredak. moze se birati iz game raznih proizvodjaca sta bi moglo raditi. ako vas ne mrzi da se igrate, evo vam jedan strahovit drajver tog tipa koji izuzetno radi spregnut sa hornama najvise klase u midu. 

 

http://www.eighteensound.it/PRODUCTS/Products/CatID/2/ProdID=100#.VXnMc7u24gs

 

moguce je da je ovo overkill i mislim da je 101db preterana osetljivost za cabasse ali malo pronjuskajte po katalozima najboljih (beyma, 18sound, B&C, radian) pa ce se vec naci nesto. 

 

kolega FFL je uparivao BD-15 sa lowtherom sa ingenioznim rezultatom, pasivna skretnica, rez u zoni koju sam pominjao, teralo se sa 5-6 lampaskih vati besprekorno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre bih rekao da je postignut nazadak

 

:hihihihi:

 

a to je bas ono sto nama treba ......... old school driver , napravljen sa modernim materijalima (mislim prvenstveno na lepak)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, altec 416 i 515 niko ne napravi, ali napravi nesto drugo sa cime se moze raditi. realno ima jako dobrih drajvera ali i tripoznih audiofila koji ne vide drvo od sume. zao mi je sto vise sveta nije culo taj kombo BD-15 plus EX-2 u BLH, horning je mogao pojesti djonove svojih cipela da je bio svedok. a BD-15 nije nista drugo no beyma 15LX30 sa kalemom od 8 umesto 15 oma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko se secam , oni su malo poteži po pitanju Mms

 

 

"Postoje četiri stadijuma mudrosti u životnom veku... Sve počinje sa "pretpostavljam da...", posle nekih godina se to razvija u "mislim da..." što se nakon još nekih godina razvije u "znam da..." i eto mene, kada sve svoje znanje trpam u rečenice koje počinju sa "Koliko me pamćenje služi..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...