Jump to content

TDA1541 - R1


BANAT

Preporučeni Komentari

Na prodaju tri komada NOS nikad ugradjenih Philips D/A konvertora , Made in Holland (HSH).

 

Cena 30Yura / kom .

--------------------------------------------------------

 

 Edit , izvinjavam se zbog bangave slike !

post-556-0-61334300-1425573334_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Banat da li ozbiljno mislite na cenu ili je prvoaprilska sala? R1 je najlosija varijnata 1541 dac-a i to sto ima napisana slova nema nikakve veze sa silver crown varijantom a koja je na oglasima desetak evra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat da li ozbiljno mislite na cenu ili je prvoaprilska sala? R1 je najlosija varijnata 1541 dac-a i to sto ima napisana slova nema nikakve veze sa silver crown varijantom a koja je na oglasima desetak evra.

 

   Impulse

 

 Smatram da si u pravu i da je cena od 30 Yura po komadu previsoka za R1 varijantu , tako da se cena koriguje na 30E za sva tri komada fixno  , a moze i neka zamena za recimo nesto lepo tipa vaza ili pak udoban  kauch , komplet cokolada,,,,, :shinymj5:

 

,sad te silver crown varijante i  relevantne cene po nekim oglasima za te stare TDA chipove , zaista nemam pojma , a i ne tvrdim da ovi moji chipovi imaju bilo kakve nacrtane crown ornamente .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verzija R1 je isla u Sony 227ESD gde se koriste dva komada. Zvucno nisu nista napredniji od klasicnog 1541.

 

Sto se tice Silver Crown 1541 znam ko je kupio ceo cd plejer sa tim dac-om za 10 evra na KP pa je mozda bolje na taj nacin da trazite. Cene na ebay nisu merodavne, tamo je philips cd160 130 evra a ja sam ga ovde kupio za 800 dinara, CD480 za 10 evra, cd820 za 20 evra.

 

Pa Denon 755ar se prodaje ovde po 35-40 evra a imate 2xpcm1702 u njemu

 

Ja sam cd plejere sa 1541 kupovao zbog citanja sa neta ali se sa nijednim nisam usrecio, pa mi sad tavori po coskovima 104, 304mk2, 160, 820, proton.... Jedini uredjaj sa 1541 koji radi dobro je Superfijeva Aya ali je tamo doradjeno mnogo da bi se doslo do tog zvuka. Od kad sam presao na pcm63 ne mogu da se vratim na nijedan dac koji je u visokom zakinut kao 1540, 1541 ma koliko to prijatno zvuci. Jedan jeftini cd plejer sa pcm1702 uz jako malo modifikacije zvucno je kao enterprajz u odnosu na pajpera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam imao 880 ali Superfijeva Aya svira savrseno, PRAT je izuzetan, noga ne moze da se zaustavi da cupka. Izlazni signal na osciloskopu ocajan ali muzika koja izlazi samo mami osmeh. Slusao sam tu Ayu u originalnoj verziji i nije mi se svidela, Slusao sam jos dve u originalnoj verziji i takodje mi se nisu svidele. mislim da je i Neskor svoju doterao do odlicne sa trafoima i lampom na izlazu ali je nisam cuo. Dovoljan je podatak da je Sabre 9018 prodao.

 

Sto se tice silver crown postoji negde informacija na netu koja godina proizvodnje je zvucno najbolja kad je 1541 u ptanju. mislim da isto zvuci kao silver crown

 

Ja volim PCM63 zbog boje ali PCM1702 je jeftin vrhunski dac koji je zapostavljen u modifikacijama. Radio sam Denon 755AR i dobio sam toliku cistinu svakog tona bez iritiranja da sam morao zamuljati zvuk da bude prijatniji. A i da ne bude bolji od mog Akaija 79.

 

Danas vazi da je najbolji dac chip pcm1704 ali su i najjeftiniji cd plejeri sa njim poprilicno skupi. Zato je 1702 sirotinjsko hi-end resenje. Imate ovde na forumu modifikaciju dcd1290 for dummies. Sve je objasnjeno kako se radi samo to isto treba primeniti na 755ar i dobicete gotovo vrhunsko resenje.

 

Sto se tice sabre imate vec dosta linkova na netu gde su poredili pcm1704 i sabre 9018 i rekli da je pcm bolji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sony CXD2562Q -DAC iz mog Sony CDP-X339ES plejera sa njegovim balansiranim naponskim izlazima direkto prikljucenim na odgovarajucu  balansiranu lampas line sekciju zvucno jede za dorucak sva ta 1540 / 1541  i ostala kolca !

:hihihihi:

post-556-0-00706100-1425600294_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verzija R1 je isla u Sony 227ESD gde se koriste dva komada. Zvucno nisu nista napredniji od klasicnog 1541.

 

Sto se tice Silver Crown 1541 znam ko je kupio ceo cd plejer sa tim dac-om za 10 evra na KP pa je mozda bolje na taj nacin da trazite. Cene na ebay nisu merodavne, tamo je philips cd160 130 evra a ja sam ga ovde kupio za 800 dinara, CD480 za 10 evra, cd820 za 20 evra.

 

Pa Denon 755ar se prodaje ovde po 35-40 evra a imate 2xpcm1702 u njemu

 

Ja sam cd plejere sa 1541 kupovao zbog citanja sa neta ali se sa nijednim nisam usrecio, pa mi sad tavori po coskovima 104, 304mk2, 160, 820, proton.... Jedini uredjaj sa 1541 koji radi dobro je Superfijeva Aya ali je tamo doradjeno mnogo da bi se doslo do tog zvuka. Od kad sam presao na pcm63 ne mogu da se vratim na nijedan dac koji je u visokom zakinut kao 1540, 1541 ma koliko to prijatno zvuci. Jedan jeftini cd plejer sa pcm1702 uz jako malo modifikacije zvucno je kao enterprajz u odnosu na pajpera

 

Slažem se za sve uvezi tda čipova i filjipsa...   tu Igorovu aju još nisam čuo (a mogao sam je dobiti samo da mi pojačalo ima xlr ulaze) ali sam siguran da je to daleko od savršenstva zvanog wadija, tačka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

korekcija

 

u 104ki svira 1540x2

sto se ostalog tice, misljenje se polako koriguje vremenom...nekad sam se kleo u te stare Philipse kao i vecina uostalom...sada mi na njemu sviruckaju samo  vivaldijevske klasike i nezniji jazz...za sve drugo tu je nesto novije, NAD 521 BEE...prvi kojeg nisam otvarao i briga me koji DAC svira u njemu...kod ortaka sam slusao i 516 pa i to svira dobro ALI u odnosu na Philipse iz bilo kog vremena uopste, DRUGACIJE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imao/slušao DAC sa R1 čipom unutra i ne nađoh nikakve razlike u svirci između njega i ne R1 čipa. Ako je implementacija dobra, dobro će i raditi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajuci specifikacije ovih razlicito oznacenih TDA1541 chipova na sledecem sajtu a koji je po mom misljenju dosta merodavan sa prilozenim podacima zakljucujem da su u pitanju tek samo minorne razlike  medju njima.

 

http://www.dutchaudioclassics.nl/specifications_philips_tda1541a_r1_s1_s2/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ovo su sve chipovi TDA1541A pa tek posle ide R1, Crown i tako dalje...

 

Moram da primetim da su informacije oko ovih starih TDA - D/A chipova dosta kontraverzne ,  na nekim sajtovima se tvrdi da sufix R1 znaci kao nesto inferiornija varijanta od standardnih A , S1 , S2 chipova ,

dok se pak na jednom drugom sajtu  tvrdi da je prvobitna varijanta koja se proizvodila od 1985  bez ikakvog sufixa (TDA1541) posebna po parametru 1/2 LSB linearnosti , kako na  svim ovim mojim kolcima pise isto i HSH8731 to bi trebalo da znaci da poticu iz tih ranih serija , odnosno da su proizvedeni 1987g , u 31 nedelji , prva slovna oznaka(H) kod HSH znaci da poticu iz Holandije(Philips).

 

`To avoid misunderstandings at this level, let me remind you these specifics: TDA1541 (non -A) was launched in 1985, and it had no grades – funnily enough, this early 1541 was normally specified for exceptional 1/2 LSB linearity.` http://www.audialonline.com/online-topics/tda1541a-and-model-s-usb-part-4-tda1541a-grades-and-series/

 

 Uostalom .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas vazi da je najbolji dac chip pcm1704 ali su i najjeftiniji cd plejeri sa njim poprilicno skupi. Zato je 1702 sirotinjsko hi-end resenje. Imate ovde na forumu modifikaciju dcd1290 for dummies. Sve je objasnjeno kako se radi samo to isto treba primeniti na 755ar i dobicete gotovo vrhunsko resenje.

 

Sto se tice sabre imate vec dosta linkova na netu gde su poredili pcm1704 i sabre 9018 i rekli da je pcm bolji

Do ovakvog zaključka sam i ja došao kada sam uzeo Denon DVD-5000...Teško da ću da ga menjam za nešto drugo, odličan CDP i vrhunski DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da primetim da su informacije oko ovih starih TDA - D/A chipova dosta kontraverzne ,  na nekim sajtovima se tvrdi da sufix R1 znaci kao nesto inferiornija varijanta od standardnih A , S1 , S2 chipova ,

dok se pak na jednom drugom sajtu  tvrdi da je prvobitna varijanta koja se proizvodila od 1985  bez ikakvog sufixa (TDA1541) posebna po parametru 1/2 LSB linearnosti , kako na  svim ovim mojim kolcima pise isto i HSH8731 to bi trebalo da znaci da poticu iz tih ranih serija , odnosno da su proizvedeni 1987g , u 31 nedelji , prva slovna oznaka(H) kod HSH znaci da poticu iz Holandije(Philips).

 

`To avoid misunderstandings at this level, let me remind you these specifics: TDA1541 (non -A) was launched in 1985, and it had no grades – funnily enough, this early 1541 was normally specified for exceptional 1/2 LSB linearity.` http://www.audialonline.com/online-topics/tda1541a-and-model-s-usb-part-4-tda1541a-grades-and-series/

 

 Uostalom .....

 

u nas hobi toliko toga utice na zvuk tako da...nisam ulazio u dialog povodom toga, nego samo u vezi oznaka...da ne bude zabune...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...