Jump to content

Vredi li ova konfiguracija 80-85e ?


чика-Брка

Preporučeni Komentari

ovako.

 

u procesore se koliko toliko razumem, znam da je 6000+ dobar, nije vrhunski,

treba da posluzi bar 2-3 godine u konfiguraciji, bez otvaranja kucista.

 

u graficke karte se ne razumem, savet za 8800/9800 sam dobio od bate, koji se

bavi popravkom i budzenjem kompova desktop/laptop. nije bogom dano, ako mu

naleti bolja kartica u medjuvremenu povoljno ili neka neispravna, ce vidimo.

 

u napajanje nema sta da se razumem - sto jace to bolje i to brand. trebalo bi da mi

bata nabavi neko napajanje brand 500 ili 600w.

 

kuciste imam aurora, koje mi se svidja do jaja. jedimo ce ubacimo jos 2 ventilatora

da se bolje ladi.

 

------

 

trenutno je procesor ubacen na plocu, danas dolazi bata da promeni bios i trebalo bi

i napajanje.

 

grafika je trenutno sranje, integrisana 6100.

 

memorija ubacena 2x po 2gb.

 

hard je 80gb sata, ostace, imam ideju da on bude za sistem ( C ), a za kao drugu particiju ( D )

ubacim samsung 400gb sata. znam da to nije nesto, ali predvidjen je u veoma bliskoj buducnosti

spoljni/prenosni 1 ili 2 tb. za muziku i razne kurcobocije a i kad idem u goste/posete.

 

bem li ga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzivaj, to je nebitno. Svi osim tebe su razumeli sta sam napisao.

 

Ako si mislio na potrošnju onda je apsolutno najbolja grafička ati3850.

Pokreće sve igre u dx7 i odrađuje fantastičan posao, o svim ostalim

grafičkim karticama koje imaju podršku za dx9 ili ne daj bože dx11 možeš

zaboraviti jer će igre biti neigrive, 6750 je smeće za igre radi isto loše kao

bilo koja integruša! Imam 8 godina iskustva sa takvim računarima  :wink2: jer

sam držao igraonicu a tu je vrlo bitna potrošnja struje a ponajviše da se

igre mogu normalno terati bez trzanja kočenja lagovanja i sl.

 

@Sax

Stavi tu 400-tku da bude sistem, 80-tka je užasno spora i ima da je napuniš

za 2 nedelje a ne 2 godine (nije ni internet ono što je nekada bio) a ako na

80gb metneš win7 ima odmah da ti bude tesno pa te ubrzo čeka novi win ili

veći sistemski hard.

Što se grafičke tiče ubedljivo best buy (jeftina, mala potrošnja, nečujna) je Ati

r9 270. Ima ih sigurno na tone jer su se koristile i za majnovanje  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imun na ovakav pristup stvarima otkako isključivo koristim workstation gpu :) Nije baš za neke igre ali jedina igra koju (doduše jako retko) igram je D3 a tamo je zahtev u odnosu na većinu novih igara banalan... https://us.battle.net/support/en/article/diablo-iii-supported-videoMeni je igra savršeno šljakala sa Quadro FX580 a kasnije i sa ATI FirePro V4800, ovih dana treba da mi stigne i Nvidia Quadro 2000 (naravno, igranje igrica je poslednji od niza kriterijuma koje kartica mora da ispunjava - ako ne ide, ne dotiče me se, jedini kriterijum koji mi je važan je kako šljaka sa 3D CAD aplikacijom i pri kojoj rezoluciji je to u stanju da čini bez podrigivanja :)

Rendering je kod skoro svih novih aplikacija premešten na teret CPU-a a tu sam još uvek dobar :)

Cene SSD-a su u današnje vreme postale korektne/prihvatljive a isto tako i cene eksternih diskova od 2.5" - (~16.6GB/€ za 1TB/USB3)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imun na ovakav pristup stvarima otkako isključivo koristim workstation gpu :) Nije baš za neke igre ali jedina igra koju (doduše jako retko) igram je D3 a tamo je zahtev u odnosu na većinu novih igara banalan... https://us.battle.net/support/en/article/diablo-iii-supported-videoMeni je igra savršeno šljakala sa Quadro FX580 a kasnije i sa ATI FirePro V4800, ovih dana treba da mi stigne i Nvidia Quadro 2000 (naravno, igranje igrica je poslednji od niza kriterijuma koje kartica mora da ispunjava - ako ne ide, ne dotiče me se, jedini kriterijum koji mi je važan je kako šljaka sa 3D CAD aplikacijom i pri kojoj rezoluciji je to u stanju da čini bez podrigivanja :)

Rendering je kod skoro svih novih aplikacija premešten na teret CPU-a a tu sam još uvek dobar :)

Cene SSD-a su u današnje vreme postale korektne/prihvatljive a isto tako i cene eksternih diskova od 2.5" - (~16.6GB/€ za 1TB/USB3)

 

Robi, objasnio sam ti već...   sve te Quadro grafulje su isti "Q" kao i obične za gaming samo sa drugim imenom.

Imaš dole sliku pogledaj sve i uporedi sa bilo kojim 6800 ili 6800 gt ili sa 8800 gt ili 9800 gt itd itd...  sve je to

isto! Fora je u tome da neki "kao ti" ne žele da kupe grafičku za igranje nego za ozbiljni "rad" i tu se uzima lova.

Nije na kutiji svemirski brod ili neki fantasy heroj već neko ozbiljno grafičko okruženje, cad 3d rendering i sl.

Tebi kao diyer bi to trebalo da bude jasno već odavno...  imaš jak procesor, poprilično dobar za igre (mada 

treba i jače ako si baš hardcore) i svaka će ti grafička odraditi posao  :wink2: osim integruše, ako ćeš se ipak bolje

osećati uz neku Quadro (firePROsnake oil?) ti uzmi...

post-1515-0-03418200-1426418671_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ako ti BAŠ jako treba FIRE-PRO možemo se menjati, dam ti moj PowerMek računar (uz koji sam dobio neki pcX ATIfirePRO) za neki slabiji laptop  :wink2:

more?

Evo prilažem uz text i profesionalnu sliku za Apple računar. Baš je lep!

Izvinjavam se zbog OFF-a  :acute:

post-1515-0-82016800-1426422550_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6750 je smeće za igre radi isto loše kao bilo koja integruša! Imam 8 godina iskustva sa takvim računarima jer sam držao igraonicu

6750 je jaca od 8800.

Dzabe ti iskustvo kad mozes ovako nesto da odvalis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6750 je jaca od 8800.

Dzabe ti iskustvo kad mozes ovako nesto da odvalis.

 

Nema smisla upoređivati te dve kartice ali ako treba onda je 5 godina starija Nvidija 8800 ili 9800 u najmanju ruku isto tako dobra kao ta ATI. Ja smatram da je bolja, koristio sam GTX 8800 dve godine. Svako može proveriti na netu ove podatke!

Ćak su i ostale Atijevi grafičke iz starije serije jači od te famozne 6750: HD 4870, HD 5770, HD 4890, HD 5830, Mobility: HD 5870, 6800M  :wink2: 

 

Nvidija je 5 godina starija grafička od Atijeve.

Nvidija ima 384-bit memory bus width magistralu.

Nvidija je DX10.

 

ATI je 5 godina mlađa grafička.

Ati ima 128-bitnu magistralu (jako loše za igre, džaba mu i GDDR5 memorija).

Ati ima DX11 podršku.

 

E ovo su podaci na papiru a REALNOST je malko drugačija, Nvidija je tolko bolja u igrama da

imate osećaj da je u pitanju duplo brza grafička. E to govorim iz mog ličnog iskustva a bio sam

"pro-gamer" više godina a i dvostruki prvak države (scg i srb) i višestruki učesnik WCG-a.

Dole je slika reprezentacije Srbije na Samsung Euro Championship 2007 sa CeBit-a, eto slike

da ne bude da lažem...

 

@Šumadinac, DŽABA ti sve ako moraš da se igraš sa Ati6750 i to još u directX modu 11. To ti

je ko po kazni...

post-1515-0-88304700-1426446189_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

paj sad ovu zajebanciju.

 

bio bata, probali 2 biosa po savetu proizvodjaca i sipak !

 

pise da ta ploca podrzava moj AMD 6000+ windsor, ali ni da bekne.

 

procesor je 100% ispravan, testiran.

 

izgleda da ploca ima neki problem, a koji pojma nemam.

 

skinuli procesor, gledali oznake, stavljali bios i sipak.

 

a na ploci, AMD 3200+ jednojezgarni radi, kao i 4gb ddr2 memorije.

 

ode bata da mi izbunari drugu plocu.

 

----------------------------------------------

 

grafika ce stici sa zakasnjenjem za vikend.

 

posle debate - 6750 ili 9800 - koja je bolja, bata mi je objasnio da je za

 

povremene igre i igre koje ja igram bolja 9800. e sad ta grafika koja stize

 

sa zakasnjenjem za vikend je jaca, nije 512, ima 1gb. valjda najaca verzija

 

9800. napajanje coolermaster stiglo, nisam montirao jer nema potrebe, za sad.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

paj sad ovu zajebanciju.

 

Da li ploča ima slotove za DDR3 memoriju? Ako ima onda je to razlog!

To je AM2+ matična?

Ako ne onda postoji još jedna glupost, stavi fabrički kuler na procesor

i pazi da ga ne montiraš rotiran za 180 stepeni, eto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nastavak.

 

bata "sredio" plocu. ploca inace nije ni bila pokvarena, neki mikro-dronjak upao

tamo gde netreba. ja to nisam mogao nikako primetiti. a bilo je da covek poludi,

3200+ radi, 6000+ windsor neradi, a fabrika kaze da radi. uhh.

 

elem, do sada je sve tu, osim grafike. cekam ko malo dete da stigne. a onda, da kao

i vecina predjem na w7, pa polako. meni se licno kao os nesvidja, ali moracu da

ga koristim zbog podrske, jer je wxp umreo. nije nacisto, ali vrlo skoro ce.

 

----------

 

druga stvar, kad vec kenjam.

 

vec duze vremena vodim rat sa ikom-om, te radi kako treba, te neradi, te oni nesto

popravljaju, drndaju, te brzina nevalja ... ja stalno zovem, dokurcilo mi, ali stvarno.

 

sta me je bunilo - kablovska o.k., digitalna o.k. a internet truba. od 25mb koje placam

retko kad predje 15-16.

 

danas prepodne dosao jedan fin momak, u stanu promenio 2 konektora, nesto merio

sa nekim aparatom i konstatovao sledece : sve je uredu, ja sumnjam na vas kompijuter.

ako ste u mogucnosti, probajte na nekom drugom kompijuteru. dade mi nalog, ja ga

potpisao i fini i ljubazni momak otide svojim putem, a ja svojim.

 

zamolim komsinicu koja ima lap top da svrati do mene, da probamo internet, po savetu

finog i ljubaznog momka. i tako i bi. zabezeknuo sam se - brzina zakucana na 25mb,

internet leti, besan.

 

jebem ti, znao sam da se nerazumem u kompijutere, ali ovoliko ...

 

nije da branim provajdera, ima tu smetnji i raznog drndanja i ovog-onog, ali bili su u pravu,

brzina kao sto kazu - 25mb.

 

ipak, zbog raznog drndanja sam podneo zahtev za raskid ugovora, jer iako mi je kao sto

izgleda neadekvatan komp za 25mb, da li 15 ili 16 ili koliko god mora da radi. i to do jaja.

neinteresuje me ni kisa, ni nevreme, ni da li su romi ukrali kablove, ni sta ti ja znam, jeste

da je ovo ipak srbija, ali kad nesto platim ima da radi, mozda sporije ali neometano. pun

mi je kufer te restartujte modem, te jel ste piskili, kakili, koji broj cipela ...

 

:wild:  :wild:  :wild:

 

toliko za sad. malo off, al jebiga, nesmeta.

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... A meni se smejao drugar kad sam mu rekao da mi je laptop sporiji od interneta...

 

7edmica je dobar OS ako ga održavaš u dobrom stanju. Ja sam odradio instalaciju u decembru 2012 i sve do pre koji dan sam klao sistem, instalirao svakojake đubreštine, deinstalirao... ma svašta sam mu radio. Tek je nedavno došlo do sitnih tikova (nevoljni refleksni pokreti, trzanja) - neke aplikacije su počele da se ponašaju van okvira očekivanog, pa je moralo da se napravi spremanje tj sveobuhvatno sortiranje važnih podataka iliti backup (sa podacima/dokumentima, muzikom, slikama to još i ide lako, zezanje je sa korisničkim imenima i lozinkama) i odrađen svež re-install (format + instalacija)

Naravno, poučen iskustvom, sada imam svoju listu omiljenih programa koje sam instalirao i sve je pokriveno... Ostalo mi da dočekam novu grafičku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma to se Vlada zeza.

 

sad sam imao borbu sa internetom, po ko zna koji put restartovao modem.

 

pun mi je K !

 

jedva cekam da predjem na drugog provajdera.

 

Prećeš kod drugog provajdera a komšinicin računar i net rade kod tebe dobro?

btw imaš li slučajno neku sliku te matične?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...