Jump to content

Vredi li ova konfiguracija 80-85e ?


чика-Брка

Preporučeni Komentari

nisi pratio temu pazljivo.

 

znam da je moj sadasnji komp njesra, zato i pravim "novi" na bazi AMD 6000+ windsor.

 

sto se tice interneta znam da nemogu da izvucem brzinu zbog njesra kompa. ali najvaznije

 

je to sto menjam provajdera - hocu uvek, ali uvek, bilo kad, bez brekida, u kontinuitetu da imam

 

obecanu brzinu - bila ona 1 ili 101. bez restartovanja modema, i bez zvanja telefonom vazda.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma komp je kriv, provereno, dokazano.

 

ali nije konstantna brzina to jest protok. stalno ima neko drkanje i zajebavanje.

te nesto rade, trte-mrte, cuda muda.

 

nije poenta 1 ili 101, vec da bude 100% kako kazu/obecaju.

 

stari komp, o.k.,ali kako kazu, tako ima i da bude.

 

win 7 ce se instalirati kad se komp zavrsi. sutra idem poslovno do Ujvideka,

za vikend ce biti gotov 100%, nece moci pre. a i graficka stize za vikend.

pa kad spakujem, bata ce instalirati w7 sa drajverima.

 

definitivna konfiguracija sadrzi ovo :

 

MSI AM2 ploca (ne znam tacno model, jos se testira kod bate)

AMD 6000+ windsor

4 GB memorija

1TB hard Toshiba

9800 grafika

kuciste Aurora stari tip

600W napajanje

 

kuciste se vecini ne svidja, meni se veoma svidja. ima plavo osvetljenje, mozda cu ga

promeniti a mozda i ne.

 

toliko za sad.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MSI AM2 ploca (ne znam tacno model, jos se testira kod bate) AMD 6000+ windsor 4 GB memorija 1TB hard Toshiba 9800 grafika kuciste Aurora stari tip 600W napajanje

 

auuu batice, pa ova konfiguracija definitivno vredi 85€ ;)

 

OT (mada sam ja sebi zacrtao liniju na pragu svoje kuće koju AMD konfiguracija više nikada neće preći - prvi komp mi je bio PC286 a nakon toga svi do pre tri godine AMD, tako da sam imao kada formirati mišljenje i skupljati razloge pro et contra)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

auuu batice, pa ova konfiguracija definitivno vredi 85€ ;)

 

OT (mada sam ja sebi zacrtao liniju na pragu svoje kuće koju AMD konfiguracija više nikada neće preći - prvi komp mi je bio PC286 a nakon toga svi do pre tri godine AMD, tako da sam imao kada formirati mišljenje i skupljati razloge pro et contra)

 

Hmm...   i ja sam imo sličnu dilemu ali kad je krenuo BTC odustadoh  :wink2: i ostadoh u Amd taboru (mada vrlo kratko).

Sad je to već davno prošlo vreme ali sam dvije makine zadržo jelte po jedan za svakog klinca i to skoro identične no

sa različitim procesorima jedan je x4 drugi c2d. Na istim frekfencijama Amd dobija, kod OC-a na 4ghz intel prevagne

tako da...   današnji prosečni računari mogu lepo i multitasking da odrade

:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na istoj frekvenciji AMD sa 4 jezgra dobije C2D sa 2 jezgra? Nije tesko za poverovati.

 

Da kad se zna da se u igrama može koristiti max. do dva jezgra barem te igre koje ja koristim

a za najnovije nemam pojam jer ih pilam na konzolama! Pitaću klinca sutra za pc kad ustane  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je tačno, uglavnom... Samo par igara koristi više od 2 fizička jezgra, tako da neki dvojezgrani intel može da šije sve one AMD sa 6 ili više jezgara. Ali kad na red dođe kompresija podataka recimo tu ovaj pobeđuje. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E samo par reča na temu AMD vs Intel: Dok sam "bio na AMD" čipovima menjao sam računar svake druge godine.

Ovaj koji sada fura je prelazak na Intel na nagovor drugara, i ne da se nisam prevario, nego ga ne menjam od 2008, i pu pu da ga ne uročim, ali mislim da će jooooooš on da vozi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E samo par reča na temu AMD vs Intel: Dok sam "bio na AMD" čipovima menjao sam računar svake druge godine.

Ovaj koji sada fura je prelazak na Intel na nagovor drugara, i ne da se nisam prevario, nego ga ne menjam od 2008, i pu pu da ga ne uročim, ali mislim da će jooooooš on da vozi...

 

Da i ja moju Amigu 2000 još i dan danas habam bez problema mada je iz 1987, nijedan ga ibm kompatibilac (danas zvan pc :stink: ) nije u potpunosti zamenio.

:computerguy: ok tu su još i Apple mašine koje rade svoj poso brez virusa kome je to bitno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Alex

Nema to veze, ja imam Phenom x4 9500 koji je kupljen negde 2008 otprilike i još vozi sve što mu daš sigurno neću da ga menjam još neko vreme, samo je grafika promenjena pošto je stara (Nvidia 8600) crkla od pregrevanja...

 

Mada stoji da Intel ima mnogo toga više da ponudi, AMD ima samo cenu, Intel performanse, u višoj klasi AMD nema šta da traži. A uvek sam više voleo Intel i Nvidiu, ne znam zašto. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da kad se zna da se u igrama može koristiti max. do dva jezgra barem te igre koje ja koristim

a za najnovije nemam pojam jer ih pilam na konzolama! Pitaću klinca sutra za pc kad ustane  :wink2:

Au kakva smejurija to sa igricama... konzola PlayStation 4 ima processor sa 8 jezgara.

Jbs komp kad mu performance meris neoptimizovanim igrama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Au kakva smejurija to sa igricama... konzola PlayStation 4 ima processor sa 8 jezgara.

Jbs komp kad mu performance meris neoptimizovanim igrama.

 

Igre sam optimizujem na računaru i tako je slažem se da je komp govno za igranje samo nisam razumeo šta je pisac hteo ovom

porukom al očigledno ni ne znaš o čemu pričaš prvo 6750 koji je zapravo 5770 sa novom nalepnicom sad o igrama koji koriste

više procesora...   no slobodno priupitaj objasniću ti rado  :whistle2: mada tome nije mesto u ovoj temi...

Imaš ps4?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igre sam optimizujem na računaru i tako je slažem se da je komp govno za igranje samo nisam razumeo šta je pisac hteo ovom porukom...

Pa nista, kazem, smesno je to merenje CPU performansi u neoptimizovanim igrama, na govnu za igranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Momci, zaboravljate da računar može da služi i za rad...

 

Dok sam "bio na AMD" čipovima menjao sam računar svake druge godine.

 

potpisujem ovo...

 

Mada stoji da Intel ima mnogo toga više da ponudi, AMD ima samo cenu, Intel performanse, u višoj klasi AMD nema šta da traži.

 

... i ovo...

 

 

Poslednji AMD koji sam imao j bio Phenom 965BE koji je bio deklarisan kao [email protected] - zamenio ga je I7 2600K koji je takođe deklarisan kao četvorojezgarni procesor na 3.4GHz i ne mogu da se rade poređenja ako se meri po pitanju efikasnosti... (doduše, i cena je u trenutku zamene bila x2)

 

Elem, ovaj I7 2600K se prodavao kao četvorojezgarni CPU ali u resource meter win7 prikazuje osam jezgara?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslednji AMD koji sam imao j bio Phenom 965BE koji je bio deklarisan kao [email protected] - zamenio ga je I7 2600K koji je takođe deklarisan kao četvorojezgarni procesor na 3.4GHz i ne mogu da se rade poređenja ako se meri po pitanju efikasnosti... (doduše, i cena je u trenutku zamene bila x2)

 

Elem, ovaj I7 2600K se prodavao kao četvorojezgarni CPU ali u resource meter win7 prikazuje osam jezgara?

 

Možda ti je taj Amd radio samo kao x3, ko zna kakvu si jeftinu matičnu imao (jer se kod nas uvozi samo najjeftinija roba c, d klase, znači oštećeni procesori prepravljani hardver bulkovi oemovi i sl. nešto stvarno 100% ispravno i kvalitetno skoro da ne možeš ni nabaviti/kupiti) i

da li je bios redovno prepoznavao sve procesore, uglavnom snaga Amd platforme leži u dobrim matičnim pločama gde magistrala nije usko grlo nažalost to se takođe kao i kod Intela mora pošteno platiti.

High end vs Low entry tj kolko para tolko muzike  :unbelieveble: znači džaba ti je bio BLACK EDITION tj otključan procesor kad nisi mogao/znao iskoristiti sav njegov potencijal a taj cpu je zverina samo da znaš, na blind testu (ok ne treba žmirkiti) dve skoro identične konfiguracije verovatno ne bi nikad znao da li koristiš Intel ili Amd  :wink2: (ok ima jedna fora da se odmah provaliti dali je intel il amd ali to obični korisnici ne znaju...). Smem se kladiti da skoro niko ne bi primetio razliku isto kao i sa osiguračima kablovima i sl. u hifiju  :wink2:

Po meni su stvarno dobri procesori: Amd x4 pa nagore i Intel i5 pa nagore. Slažu se samnom i Sony i m$ jer su upravo X4 ugradili u najnovije konzole koje za razliku od pc kanti u igrama mogu iskoristiti 4 jezgra (8 threadova, 4 prava procesora i 4 virtualna kada se ima viška snage tj kada cpu radi u praznom hodu (to je kao neki windowz snakeOil, ničemu ne služi...) i zbog toga su igre tako tečne tj sve se odvija glatko bez trzanja i cepkanja dok na govnastom winblowz računaru uvek nešto zeza :stink:  

 

Znači glupost je misliti da neki tamo softver može da iskoristi/optereti jače wintel računar od modernih igara a tu su još i razni benčmark programi.

Samo da spomenem pokojnog Flokija iz Subotice koji je imao 10tak dana najjači računar na svetu po sajtu FUTUREMARK sa jakim DIY prepravakama na hardveru i windowzu dok ga neki japanac nije prešišao (hladio je cpu tečnim azotom i sl. ludilo). Floki je prvo koristio moj peltier a kasnije i vodeno hlađenje da bi mogao još podići voltažu i klok kako na procesoru tako i na grafulji (DIY modifikovanoj Ati 9800gt). Sve se ovo može proveriti na netu!

 

Još gora je priča sa memorijom, samo poređenja radi Playstation 3 i Xbox360 imaju UKUPNE radne MEMORIJE 256mb + 256mb u romovima a svi ste videli kako rade igre ili programi na tim konzolama - čisti high end! Amige su imale 2mb rama i malo u romovima što nije sprečilo Dizni studio da pravi crtaće (sa umreženim Amiga računarima) ili neke druge firme da naprave sve efekte kao npr u filmovima: T2, Deep Impact, Star Trek i u mnogim drugim...

 

Možda bi trebalo otvoriti novu temu INTEL AMD pa da se ovi textovi tamo prebace, da ne trujemo čoveku temu?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein

Ne mogu da se porede ta dva procesora Phenom je izašao 2009 a intel 2013, nema smisla gledati takt, to je praktično nebitno. :)

4 jezgra (fizička) + 4 thread-a (logička jezgra).

 

Slažem se, 5 godina noviji cpu i tri puta veća cena...  nema smisla, treba naći Amd po istoj toj ceni pa videti ko kosi a ko vodu nosi  :wink2:

dovoljno je pogledati šta radi u novim konzolama a to intel nije  :wavecry:

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-2600K-vs-AMD-Phenom-II-X4-965

Znači ako su tačni podaci sa ovog random sajta onda Štajnov cpu ima ogroman OC potencijal, 5ghz je lepa cifra, nije šala :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ko mislio, AMD i NVidia za vjek i vjekova za mene, sto se mene tice.

 

imam samo pozitivna iskustva za ova 2 brenda, a sto se tice Intel-a

 

i Ati Smradeona ... samo negativna.

 

sto se tice potrosnje struje - ma zaboli me.

 

evo procitah jedan clanak danas, i dopade mi se.

 

http://www.pcworld.com/article/2600307/amd-reminds-the-world-that-it-has-8-core-cpus-too.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5ghz je lepa cifra, nije šala

 

Najlepše je da se to može dobiti jednostavnim ukucavanjem broja 50 namesto defaultnog 34 u BIOS-u - sve ostalo matična tj BIOS odrade sami :) Phenom nije baš bio nešto srećan da se promeni samo jedan parametar - sve je moralo pešaka, korak po korak a i to do jedva 4.2GHz ali onda je već radio roštilj - moglo se kuvati i pored ogromnog kulera sa sve vodenim hlađenjem. U praksi, ja to ne radim, i ovako je dovoljno brzo za sve moje potrebe. Igrice ne igram tako da mi ti rezultati i performanse ama baš ništa ne znače...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...