Jump to content

potraga za moćnim zvukom


TITO

Preporučeni Komentari

Preamp... neka cevka verovatno, možda nešto ovako: http://www.diyaudio.rs/topic/7116-p-12b4a-preamp/

 

Kod ovog preampa zaista važi ono što si naveo:

 

Naravno,želim da kažem da sam veliki pristalica diy rađenih komponenti,jer nekako sam shvatio u životu da su sve stvari u prodavnicama čista komercijala čija cena je 50% plaćanja brenda,a tek ostatak ide na zaradu i još plus toga marža distributera.Tako da bih možda više voleo neke diy komponente,naravno vrhunskog kvaliteta

 

Kada neki komercijalni proizvođač nakamači onakve MCAP-ove i ALPS-e odmah frizira sa cenom, bez obzira na eventualne nedostatke u ispravljaču, ili nekom od filtera... a ovde je pun paket za smešne pare. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad neko postavi ovakvo pitanje odmah 300 predloga za dan

a da pustimo čoveka malo da se sabere i da odgovori na ona steinova pitanja pa da vidimo kako dalje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da se većina neće samnom složiti...

sto ne bi...i ja volim kompresiju ali sam nedavno naucio da volim i BR. Ali "Čeda" (izvini ne mogu da odolim ali to ti je bilo ime u Bg onih srećnih godina) misli da pravi kutije? ili ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Više sam opredeljen za zvučnike sa dubokim i dinamičnim bass-om,jer volim kad sam raspoložen da pojačam,a da bass to isprati i izazove adrenalinsku navalu.Možda to zvuči klinački,ali dozvolićete mi da svako ima nešto svoje.Bolje je da imam zvučnike,koji to moguda izvedu,iako je to samo pnekad,nego da ne mogu,pa kad poželim da to izvedem,a ono ne mogu oni jadni to ,šta onda da radim,ada ne ubacujem dva para zvučnika? Tako da prednost dajem jakom i dinamičnom bass-u,podnostojeći sa prednjim bass reflexom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jak i dinamičan, dubok bas nije obavezno direktno povezan sa bas refleksom. Ja to imam i sa OB konceptom, jedino što nisam mogao da se provučem sa po jednim 12" drajverom po kanalu... :)

Ono što je meni bilo važno (i još uvek je) definicija - jasno razaznavanje toga šta je taj dubok ton - koji je to instrumenat, odakle dolazi itd. Veliki broj zvučnika to često pretvori mumljanje na niskim frekvencijama... Kako rekoh, sve je kompromis... i još uvek nisi rekao kolika je prostorija gde bi to sve želeo da slušaš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Više sam opredeljen za zvučnike sa dubokim i dinamičnim bass-om,jer volim kad sam raspoložen da pojačam,a da bass to isprati i izazove adrenalinsku navalu.Možda to zvuči klinački,ali dozvolićete mi da svako ima nešto svoje.Bolje je da imam zvučnike,koji to moguda izvedu,iako je to samo pnekad,nego da ne mogu,pa kad poželim da to izvedem,a ono ne mogu oni jadni to ,šta onda da radim,ada ne ubacujem dva para zvučnika? Tako da prednost dajem jakom i dinamičnom bass-u,podnostojeći sa prednjim bass reflexom.

 

:wild:

BR je duvanje, brljanje i muljanje, džaba ti i Tannoy sa "15 zvučnikom a kamoli jbl sa ultra sporim basom.

Udarac (ali takav da se usereš) ćeš dobiti samo sa velikim kompresionim kutijama!

Sve drugo je izgovor i kompromis - end of story!

:acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa takvim pricama o br/kompresiji/blabla bolje da se bavite na fifi forumima , gde ce jos neko i da poveruje

 

Šta tu nije istina, mislim imam "malo" iskustva a i čuo sam (valjda još dobro čujem?!) puno toga što neki neće za ceo život pa me interesuje.

Možda i grešim ko ga zna, ajde ti preporuči čoveku šta da kupi pa da i mi saznamo šta valja, unapred hvala!

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta tu nije istina

Pitanje je šta jeste istina ?

ja kad ne znam odgovor , krenem da postavljam pitanja sam sebi.

Šta je to moćan zvuk ? Koliko to košta ? Da li ima da se kupi u običnim hi-fi radnjama moćan zvuk ?

Da li moćan zvuk ima na KP ? Da li  stvarno imam da puknem 10K evra  na moćan zvuk:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12m2 prostorija je pravougaonog oblika,ali zbog rasporeda nameštaja nemam baš punu slobodu u igranju sa pozicioniranjem zvučnika.

12m2??? 

vidiš koliko je bitno da kažeš sve informacije, a ne da dolazimo u situaciju da ti predlažemo slonove, a ti u sobu možeš da smestiš komarca :)

šalu na stranu, ako baš voliš domaće sprave kupi onaj tatićev preamp, neka ti neko napravi odgovarajući snagaš (ima ovde vrhunskih stručnjaka), pa kad to završiš za zvučnike malo pojuri.

za tvoju sobu trenutno na oglasima mi deluju jako dobro ovi primerci

https://www.kupujemprodajem.com/Harbeth-Compact-7ES-3-18737706-oglas.htm?filter_id=25749190

https://www.kupujemprodajem.com/PMC-lb1-SIGNATURE-limited-edition-Novo-18233785-oglas.htm?filter_id=25749190

naročito ovaj drugi koji ima bas koji tražiš

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li  stvarno imam da puknem 10K evra  na moćan zvuk? 

 

 

da li ne bih znao šta da kupim i gde kad bih za zvuk imao toliko  ?  verovatno za 10K din ne bih znao ili 100K din ?... sa 10K evra bih znao  tačno ili ne bih ?.. ne bih se ni ulogovao na forum hmm... a ni na KP  ili možda bih,  samo Vas da zezam ?  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...