Jump to content

furnir - pitanje


Preporučeni Komentari

http://www.alpofurniri.rs/en/index.html

 

Zadnji put kada sam naručio 2007-e, paket bio 2500 din, a u paketu oko 10 listova, a evro tada bio 80, znači 30e 10l = 3e 1l, znači to tvoje nije skupo.

 

Jeftino je kada ja naletim na auto pijaci u Nišu na ubogu staricu sa 20ak paketa furnira koje prodaje po 100 dinara/paket, a kod sebe imam samo 200 din. Brzo se vratim kući po još para, ali neko me preteko pa ostanem samo sa 2 paketa... Žena moguće da nije ni znala šta je prodavala, tanka neka drva da se gore, a debela da bi bila tapete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nasao sam furnir bukvu, 1mm, dimenzije lista 90 x 35cm.

cena lista 2 eur.

da li je to jeftino, skupo ?

mozda neko ima savet gde kupiti furnir orah, hrast ... neki drugi

posto bukva mi nesto bas nije po ukusu.

:drink:

Na mestu za koje ti je Alex postovao link sam kupio Afromosia furnir. Koštao je 7€ za m2. Imaju veliki izbor furnira i mašinu koja spaja trake. Cene su se kretale od 4 do 40€ po m2 u zavisnosti od vrste, debljine, širine..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.frischeis.rs/cenovnik/cenovnik-u-pdf-formatu/

 

1mm je vec "blind" furnir, znaci deblji od standardnog (0.6mm) pa je i cena veca ali se zato moze uzeti na komad / list, dok se standardni uzimaju na buntove / veze, tako da moras videti da li neko hoce da ti izadje u susret i proda mozda neke restlove ili ako ima nacet paket...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sto ti je Rendisha okacio je pobednik. Mogu da ti spoje furnir u tablu tako da ne moras komad po komad da spajas (ako je sira kutija od 10-15cm :-) )

 

Jel naplaćuju tu uslugu? Iz tog razloga, spajanje više manjih, uvek sam uzimao fineline furnire zbog svojih većih dimenzija. Stvarno su vrhunski, ali teški za rad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sto ti je Rendisha okacio je pobednik. Mogu da ti spoje furnir u tablu tako da ne moras komad po komad da spajas (ako je sira kutija od 10-15cm :-) )

Ako si iz Beograda onda slobodno mozes da uzmes u DrvoPromet-kula (pancevacki put 80).

Kazes im dimenzije i oni ti naprave sve po tvojim specifikacijama. Mozes da biras da li hoces furnir da ti spajaju lepkom ili trakom. U Alpo su me otkacili da ne rade tako male porudjbine.

Meni isto bitno, primaju platne kartice, dok svi ostali sam cache

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:drink:

 

konkretno, kutije se furniraju samo stranice.

 

prednja i zadnja maska ne.

 

fabricki su crne mat, i ja bi ih tako ostavio.

 

jedino ako uzmem ovu bukvu, da malo zatamnim furnir nekim lakom.

 

meni je oduvek bio omiljen orah.

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bukva je nezahvalna za lakiranje. Poprilicno je ravna i jednolicna a na spojevima listova oce da se pojave "pukotine" (kao da si skalpelom zasekao) i ondak izgleda ruzno pa treba dosta osnovne nalivati ili mozda i gitovati da bi se te nepravilnosti na spojevima "ispeglale". Ako trazis tamniji furnir, dobar za rad - tesko da ima bolje od americkog oraja a ni cena mu nije preterana. Lepo se spaja, smirgla, a i izgleda vrhunski. Ako trazis svetlije furnire, ondak uzmi jasen - samo sto on ima naglasenu teksturu (pore), ako ti tako nesto ne odgovara.

 

Fineline furniri - vrhunski  :wavecry: Oprez kada se radi sa njima - to su vestacki furniri i prave se od mekanog drveta i lako je proci smirglom kroz njih (pogotovo blizu ivica), tako da... samo pazljivo. Mozda su laksi za rad u kucnoj varijanti zbog dimenzija (reda 65cm sirine i 3+m duzine) pa nema potrebe za spajanjem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wenge je interesantan, cak i lepo mirise ali tvrd do bola. Kupi pakovanje onih lomljivih nozica za skalpel, pa polako. Ako te rez vodi pod manjim uglom u odnosu na teksturu, ne pokusavaj da ga prorezes u jednom potezu, vec lagano ponavljaj rez dok se ne probije. Naravno odnosi se na prirodni wenge, ne na fineline  :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako.

 

povrsina (stranice) koja treba da se furnira je :

 

1. 60cm x 20cm (4 kom.)

2. 41cm x 20cm (4 kom.)

 

shodno tome, videcu sta i kako vezano za furnir.

 

1. zvao sam Alpo, rekli mi da dodjem u ponedeljak. vrlo su ljubazni, izaci ce mi u susret

vezano za dimenzije i kolicinu.

 

mozda izaberem neki drugi dezen na licu mesta.

 

2. zvao Drvopromet kula, ne rade, ostaje mi za ponedeljak ili verovatnije utorak.

 

nastavak sledi.

 

:drink:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako.

 

povrsina (stranice) koja treba da se furnira je :

 

1. 60cm x 20cm (4 kom.)

2. 41cm x 20cm (4 kom.)

 

shodno tome, videcu sta i kako vezano za furnir.

 

1. zvao sam Alpo, rekli mi da dodjem u ponedeljak. vrlo su ljubazni, izaci ce mi u susret

vezano za dimenzije i kolicinu.

 

mozda izaberem neki drugi dezen na licu mesta.

 

2. zvao Drvopromet kula, ne rade, ostaje mi za ponedeljak ili verovatnije utorak.

 

nastavak sledi.

 

:drink:

Samo jedna napomena:kad se narucuje po prvoj dimenziji ide orjentacija furnira

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.frischeis...-u-pdf-formatu/ 1mm je vec "blind" furnir, znaci deblji od standardnog (0.6mm) pa je i cena veca ali se zato moze uzeti na komad / list, dok se standardni uzimaju na buntove / veze, tako da moras videti da li neko hoce da ti izadje u susret i proda mozda neke restlove ili ako ima nacet paket...

 

Letos sam kod njih nabavljao furnir. Nisu nudili nista od gore pomenutog izuzev kupovine na cele buntove. imao sam 'srecu' da naletim na pola bunta 'merickog oraja ili bese jevropski? bilo kako bilo tih 6-7 m2 me doslo oko 3500din. lako se nalaze, pored puta za Vojku iz N. Pazove. jedino mi se dopalo sto su imali strahovit izbor furnira i sper plocu u raznim dimenzijama pa sam ih zato zapamtio. ko zna mozda su u medju vremenu povecali broj usluga?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

danas sam uzeo furnir.

 

8 komada 95 x 35, 1920 dinara.

 

toliko mi treba, + covek dao jos 1 gratis za svaki slucaj.

 

lep gest.

 

iako nisam ljubitelj bukve (njenog dezena), uopste nije los furnir

 

nosio sam ga od grada tramvajem + autobusom i nigde nije nijedan ostecen.

 

baz je zilav.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

covek mi je napomenuo da bi na vece kolicine dao veoma dobar popust.

rekao mi je jos i to da ce uskoro biti i tamnija bukva furnir, ista cena.

pocinjem za 3-4 dana furniranje, pa ako se nekom bude svideo furnir, dobice broj na PP.

bice slika.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ako sve bude islo po planu, a ide za sada, usledice nabavka furnira. Furnir cu najverovatnije uzeti u obliznjoj radnji drvoprometkula, imaju solidan izbor dezena. Moze se uzeti uzorak furnira. Moram pohvaliti zenu koja tamo radi, vrlo je ljubazna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...