Jump to content

zanimljivi programi za konverziju ISO to diff...


ZZZ

Preporučeni Komentari

Denon radi ono što treba, a Pioneer je tu jer nije izbirljiv po pitanju medija. Inače je on druga liga.

 

Ali u svemu ključna riječ je SACD-R sa naglaskom na R

 

 

Example:

 

attachicon.gifex.jpg

Ok samo mi još reci kako da pržim sacd disk?

Hvala unapred :-) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

recimo dobar je bio "Pentangle" (1968) istoimeni album - remaster ISO - pa sa ovim programom u DIFF - onda sa Korgom prethodna verzija 2.x.x - u 16bit/44.1KHz standard.

i onda slusao sa Decibelom (OSX poslednja verzija) iz memorije.

Bas je odlican...

.

. . . .  ( ISO / DIFF / Korg play)

 

Dragi @ZZZ ..... sorry,

Ako je i "preradjien" ovaj LP, pa file .....  iz ISO , pa u DIFF , pa Korg ,...... ver. 2. x.x.... finally Decibel (OSX) iz mem. ..... opet nije ni na prdomet ovome.

 

 

Hbg., ali je tako. :)

Ono ..... bar sonicno.

 

Opet .... da poentiram ...  kako za koga.

 

P.S. javi se. Stigao. :character59:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Dragi @ZZZ ..... sorry,

Ako je i "preradjien" ovaj LP, pa file .....  iz ISO , pa u DIFF , pa Korg ,...... ver. 2. x.x.... finally Decibel (OSX) iz mem. ..... opet nije ni na prdomet ovome.

 

attachicon.gifimage(7).jpeg attachicon.gifimage(8).jpeg attachicon.gifimage(9).jpeg

 

Hbg., ali je tako. :)

Ono ..... bar sonicno.

 

Opet .... da poentiram ...  kako za koga.

 

P.S. javi se. Stigao. :character59:

 

Pa naravno, ALI u nedostatku LP-ija kao pregled dobro dodje i digitalni file.

Posto si ti odavno poznajes taj materijal mislim da ces biti zadovoljan kada budes cuo ovu verziju... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa naravno, ALI u nedostatku LP-ija kao pregled dobro dodje i digitalni file.

Posto si ti odavno poznajes taj materijal mislim da ces biti zadovoljan kada budes cuo ovu verziju... :)

Tako je. Kako ti ono spomenu u nekom od ranijih tvojih post-ova ....... za jednom/dvaput. :)

Zadovoljan ? Pa naravno, .... prezadovoljan sigurno kada se vidimo, okupimo, poslusamo.

Dogovoreno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo prednosti hardverske u odnosu na softversku konverziju DSD-a - u praksi ja to nisam čuo a ne bi trebalo da je tako. SACD slušam unazad već 10 a možda i više godina, na uređajima mnogo boljim od ovde navedenih ( Denon DCD SA-1, Krell SACD između ostalih) ali ponavljam u praksi bolje radi konverter + dobar transport iz kompa. Doduše možda predmetni uređaji nisu na nivou konvertera ali se u tom slučaju postavlja pitanje koju cenu treba platiti da bi to bilo kako treba. Eh da, ni Meitner se nije proslavio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za konverziju DSD formata u analogni format praktično je dovoljan samo niskopropusni (LP) filter i muzika može početi. Upravo to je prednost takvog zapisa u odnosu na sve ostale digitalne zapise. Konvertirati DSD u PCM preko niza složenih algoritama pa onda to ponovo konvertirati u analogni signal pomoću drugog niza složenih algoritama je sa tehničkog aspekta poprilično glupast posao. Otprilike kao da iz Splita u Beograd putujemo avionom preko Singapura. Ako je nekome tako draže meni je svejedno. Svega sam se nagledao i naslušao.

 

BTW imaoci skupe audio opreme po meni bi trebali imati i osnovni nivo tehničkog znanja o takvim uređajima da bi mogli koristiti njihove pune mogućnosti. Ferari ne kupuju domaćice, treba to znati voziti.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SACD je praktično gramofonska ploča novog doba. Da su ljudi bili spremni kupovati takve diskove (za razliku od fetiša gramofonskih ploča), vjerojatno bi i oni postajali jeftiniji i uređaji bolji i jeftiniji. Nažalost besplatni download u potpunosti je istisnuo SACD koji nije dopuštao kopiranje, odnosno jako dugo se uspio oduprijeti tome i sada imamo to što imamo. Ja u svojoj kolekciji imam dvjestotinjak SACD-ova, meni dovoljno, mnogi tzv. audiofili nisu ukupno toliko poslušali albuma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta se događa sa forumom, već dva puta mi propada dosta kucanog teksta kada pokušam da koristim potpuno uređivanje.

 

Zato ukratko, pisao sam već na drugim forumima. Pomenuti Denon DCD SA-1 ima mogućnost direktnog poređenja DSD-a i PCM-a što sam svojevremeno i uradio. 

 

http://www.hi-files.com/forum/uploads/monthly_03_2014/post-11215-0-42488200-1394470806.jpg

 

Naravno da je DSD pa čak i CD na njemu zvučao bolje od konverzije u PCM, što je samo potvrda teorije. 

 

Problem na koji sam hteo da ukažem je činjenica da DSD na tom Denonu zvuči inferiornije kada ga uporedim sa svojim setup-om koji radi DSD u PCM,  što otvara neka nova pitanja.

 

"The SACD is a compromise that allowed commercialize the technology DSD digital recording, created by Sony to preserve records of Columbia.

Now there is in the world best CD / SACD Denon DCD SA1 to take these things to clean. The DCD-SA1 offers for the first time, a switchable function, the possibility to directly compare the array with DSD Direct Stream conversion and conversion PCM.

In many cases spotted friends and other audiophiles assumed linking the reader to SACD AV amplifier via optical or coaxial cable, forgetting that, in this configuration, can only play the "layer" of CD SACD hybrids. It is already possible to use links Firewire, iLink type, DLink, HDMI, etc.. but even these, and introduce unacceptable jitter in the signal levels (in the case of HDMI is paradigmatic see test Denon AV-X1) require, in most cases (not all) of the DSD signal is previously converted to PCM . Hence the relative disappointment that the SACD raised.

For yes, in case, the best way to compare SACD / CD is connect it to a stereo amplifier or prior high definition, such as the Denon PMA-SA1 through quality interconnects (I used this cable EXPERIENCE Siltech balanced). But the hybrid discs there is no guarantee that the original array used to record the SACD and CD is the same. Or is the source but was recorded in PCM, by any advantages of DSD are lost.

Some publishers, such as Telarc, compensate the difference and record both matrices to-20dB or-30dB to allow for some "headroom" to signal peaks. A good SACD classical music has a momentum of at least 60dB between pianissimi and tutti orchestral. A disc that sounds too high does not mean that the game is more dynamic. Listen to the ultragalardoado disk Santana "Supernatural", which is nothing natural "starts high and ends high", ideal for listening to the car radio. In fact, almost all modern rock records are written on top of 0dB to impress the staff. But the difference between the peaks and the lower signal is minimal: 20dB, both with peaks pills to avoid unpleasant clipping digital, which is far less benign than analog. So that most sound engineers of the music scene of Los Angeles chooses the analog to the original matrix. 

This is where the Denon DCD-SA1, a reader SACD / CD stereo pure, which allows us for the first time compare the same array converted by DSD Direct Stream Digital process and 24-bit/192kHz PCM w / "upsampling". Note that the process of "upsampling" Denon's AL24 artificially increases the resolution and dynamic, and change the character of the sound that sounds more "round" (less distortion in acute?) But also less informative and airy. Evil for evil prefer the CD to this travesty of DSD to PCM, although the difference is much smaller than my words can believe. Do not expect to hear night and day." - kraj citata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SACD je praktično gramofonska ploča novog doba. Da su ljudi bili spremni kupovati takve diskove (za razliku od fetiša gramofonskih ploča), vjerojatno bi i oni postajali jeftiniji i uređaji bolji i jeftiniji. Nažalost besplatni download u potpunosti je istisnuo SACD koji nije dopuštao kopiranje, odnosno jako dugo se uspio oduprijeti tome i sada imamo to što imamo. Ja u svojoj kolekciji imam dvjestotinjak SACD-ova, meni dovoljno, mnogi tzv. audiofili nisu ukupno toliko poslušali albuma.

Jel bi mogao da šeruješ te tvoje sacd-e sa nama ovde na forumu?

;-)  Imaš neki DL linkove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To nećemo ovdje na forumu raditi. Za informaciju imaš "trgovinu" i sve će ti biti dalje jasno. Pogledaj i link koji sam prije stavio. Tragom toga doći ćeš do svih potrebnih informacija.
 

 

Sorry, morao sam editirati post.
Markiz, za dodtna objašnjenja imam otvoren PM. 
0W

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prophet, prije sam spomenuo DoP metodu. To je način da se DSD prevede u digitalnom obliku do DAC-a koji podržava takav signal. To je vjerojatno bolje od konverzije u PCM, ako je već kompjuter izvor signala.

 

 

Ja sam nedavno uzeo ovaj i uskoro ću ga pustiti u pogon.  http://jlsounds.com/i2soverusb-with-ak4396.html

 

 

Problem Denona je u najčešće u analognoj domeni zbog upotrebe tragikomičnih opampova. To se da dovesti u red. Lemilom. Ima i još nekih problema, ali o tom potom....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u principu svi ti naredni pa i DSD formati se lako

 

"prave" od klasicnog I2S busa...

.

patent US 20040213350

pokazuje kako se od I2S busa dobija DSD bus

:)

.

recimo sa savremenim CPLD chipovima, (Altera itd),

koji imaju oblektno programiranje gde se ovi simboli elemenata direktno postave u shemu, a onda program napravi

listing programa koji ide u chip,

lako se izprogramira to sve da ide na dac...

A na osnovu dijagrama se moze izvesti i sa klasicnim logickim kolima

i to bez problema posto su to u sustini niske frekvencije...

Naravno samo ze sklopovi biti glomazniji

pogledajte ovaj patent i bice vam jasno.

.

Na taj nacin se od USB audio protokola dobija I2S i DSD kod modula koji imaju i mogucnost DSD formata

Takodje isto i kod DAC-ova, isti je konverterski deo i za I2S i za DSD, samo je interfejs drugaciji

sto se iz patenta moze i videti...

I nije tako nejasno, mistifikovano, manipulativno predstavljeno kao u propagandnoj literaturi i po casopisima

.

Za to nije potreban nikakav drugi clock, podatak ili nesto drugo sto vec ne sadrzi klasicni I2S bus

.

Tako da mislim da u sustini ne postoji nikakvo zaobilazenje I2S busa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ, ako sam te dobro razumio (ne pitaj me baš što sam uopće razumio :) ) , onda je nakon ovakvog USB to I2S, odnosno USB to DSD busa potreban tek neki DA chip koji može obraditi 384kHz/32bit-a?
Odnosno, DFF, AIFF, DSD ili kako li se već zove će biti obrađen kao i neki od starijih formata?
Meni se pari da je Zbotic rekao da za njih i ne trebaju konverteri u klasičnom smislu nego filter. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uovoj temi sam hteo da uporedim jednu stvar

1. kako se sacd materijal ponasa kada se slusa "direktno" iz plejera koji podrzavaju to u ISO obiku (na primer Audirvana)

2. isti matrijal raspakovan programom DSDtoPCM u DFF fajlove / pesme, sa plejerima koji podrzavaju dff (Korg, Audirvana i ostali)

3. konverziju DFF u WAv ili AIFF format na studio standard 24bit/96KHz i CD 16bit/44.1KHz, Saracon i Korg programima

4. uporedjivanje na Decibel plejeru istog matrijala.

.

U sustini da vidim sta se desava kada se fajl konvertuje dok pesma ide, istovremeno, i kada se fajl pripremi kao prethodno konvertovan, i izbegne konverzija u "real time-u"

.

Pri svim pustanjima ISO formata temperatura procesora i ostalih pripadajucih modula rastu visoko...

Isto kao i kod konverzije fajlova...

Kod DFF fajlova temperature su manje

S standardnim AIFF ili WAV - normalne, niske.

.

Saracon nece da radi na OSX 10.9.x lion platformi

ali radi na 10.6.7 i to vrlo dobro... :)

.

Korg 3 je dobar i kada se instalira "ponisti" prethodnu verziju koja ima mogucnost konverzije i pustanja razlicitih fajlova

ver 3 NEMA.

ALI kada se ponovo instalira poslednja verzija 2.x.x pamti registraciju preko tweetea i sve ostaj kako je bilo.

Obe verzije rade na lion-u. (nisam isprobao da li mogu raditi istovremeno, za cim nema ni potrebe...)

.

Decibel naravno radi odlicno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...