Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

11 minutes ago, Doktor said:

Vid', vid' dirigenta. Al' je bio mlad. :)

Btw, ovaj koncert bi trebalo da Pogorelic izvede na Kolarcu u decembru ove godine sa orkestrom bgd filharmonije.

ali zato Rubinštajn nije bio mlad :) 

a Pogorelić će ovaj koncert izvesti sa Suđićem i RTS a ne sa BGF.. na žalost :( mada, Pogorelić i Šopen su uvek lepo išli :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Doktor said:

Ono jes' vala. Ne izvode se.

Ponekad, onako sporadicno . . .  msm da sam to poslednji put cuo na bis od Gekica na Kolarcu.

Bese onaj "Divlji lov" , transendenalna br. 8.

Jbga, referentno beshe. :)

 

 

jbg Berman je umro, a Lang Lang više gleda kako mu klavir stoji, nego što svira :) ostade nefotogenični Gekić :) 2015 Gekić je u Novosadskoj Sinagogi izvodio Baha i Lista (Dobro Temperovani Klavir i Transcedentalne Etide).. trajalo dva sata, i bilo je fenomenalno, mislim da je sutradan imao taj koncert na Kolarcu o kojem govoriš, ali repertoar je bio drugačiji.. taj koncert, uz onaj na kom smo zajedno bili u sklopu Nomusa (al se nekad dobro jelo baš :) ) su dva najbolja klavirska resitala koje sam gledao.. Gekić je u samom svetskom vrhu, a njegova izvođenja Baha i Lista su danas možda i najbolja..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

odlican presek pobrojanih pijanista.

Lazara B. obozavam od onog dana kada sam sasvim slucajno za 100 kinti na SKC berzi pazario DG plocu sa "Muzickim momentima" Rahmanjinova. A to bese zaista poodavno. 

Lang Lang - nemam neko misljenje o ovom pijanisti.

Recimo, bio mi je veoma inspirativan koncert Luganskog na Kolarcu. Nekom bolidu ( nebitan rod ) je zazvonio mobilni na pocetku resitala. Nikolaj nije mogao da veruje sta ga je snaslo, ali se brzo povratio, cak je proradio onaj ruski prkos u njemu i bilo je odlicno..

Gledah Arkadij Volodosa dva puta. Ostalo mi u secanju njegovo izvodjenje " Doline Oberona" iz Listovih "hodocasca" kao nesto sto me je "pomerilo".

Medjutim, . . . . . Kemal. :)

Sta cu. Moja supruga ga obozava. Ono kao zemljaka, nekoga koga prati jos od studentskih dana.

Ja mu nesto i nisam pridavao neki narociti znacaj do tog koncerta na Kolarcu. Cak sam se i spremio da ce biti neki prosek ( njegov prethodni koncert na Kolarcu je bio dosta lose ocenjen. Nije mu bio dan, tako pricase ). Medjutim, to vece, uz vec pomenuti bis sa "Divljim lovom" je demantovalo sve moje sumnje u njega kao pijanistu.

A Novi Sad, Sinagoga, ostaje u vecitom secanju kao nesto sto se dozivi retko. 

I jeza . . . . i suzne oci . . .  i sreca . . . i sve ono sto te ispunjava na dobrim koncertima. Da, to je bio koncert za pamcenje ( i pored one neprijatne povremene zvonjave betona ).

Nisam pomenuo Serdara koga izuzetno postujem, ni Vladu Milosevica ( khm . . . :hmmm:), a ni A. Madzara . . . .  bice prilike. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Lang & Lang (2 × Lang :) ) su foliranti.. ono šminka na zatvorenim okicama, poziranje tokom izvođenja, stajling.. nešto poput našega Nemanjice (ubiće me Nišlije :) )

 

 

od "novih" je veoma intersantan Danil Trifonov, više liči na košarkaša nego na pijanistu, ali u jednoj ruci drži pičkice poput Langa (i Langa :) ), Katje Buinitašvili (dooobra riba :) ) i Valentine Lisice (anorektična starleta)..

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Ono jes' vala. Ne izvode se.

P.S. List se barem sporadično izvodi, ali Scriabinove Sonate, baš nikako, bio nekakav pokušaj profesora Akademije u NS, čak su imali turneju po ex YU, ali osim onog Amerikanca što predaje, svi ostali su poprilično zarđali.. Rita Kinka bila međ najgorom decom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Woland said:

. . .

Lang & Lang (2 × Lang :) ) su foliranti.. ono šminka na zatvorenim okicama, poziranje tokom izvođenja, stajling.. nešto poput našega Nemanjice (ubiće me Nišlije :) )

. . . 

od "novih" je veoma intersantan Danil Trifonov, više liči na košarkaša nego na pijanistu, ali u jednoj ruci drži pičkice poput Langa (i Langa :) ), Katje Buinitašvili (dooobra riba :) ) i Valentine Lisice (anorektična starleta)..

. . . 

Lang Lang - ima na YT masterclass kod Bairenbom-a gde je on bio participant. Da ne trazim sada. Msm, i taj Barenboim . . .  bio prodigy ( imam par LP-a iz tog perioda ), ali se i on pretvorio u "konfekciju".

 

Tifonov kazes - to onaj plavi sto je dobio Cajkovski konkurs ? Hmmmm . . . . OK, ali kako si "ispustio" Matsueva ? :)

Katja ( dooobra riba ) - nemam pojma, moram da se apdejtujem ovih dana.

Valentina L. - ne diraj mi je ! :wub:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

P.S. List se barem sporadično izvodi, ali Scriabinove Sonate, baš nikako, bio nekakav pokušaj profesora Akademije u NS, čak su imali turneju po ex YU, ali osim onog Amerikanca što predaje, svi ostali su poprilično zarđali.. Rita Kinka bila međ najgorom decom :)

Koji Amer ? Onaj Frazier sto je izdao onaj DVD oko vezbanja piano-a ?

He, he . . . . 

A Scriabin i njegove sonate - ozbiljna prica. Mora se biti toliko spreman i motivisan da se "iznesu" onako kako se valja. 

My 5 kopejki. :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Tifonov kazes - to onaj plavi sto je dobio Cajkovski konkurs ? Hmmmm . . . . OK, ali kako si "ispustio" Matsueva ? :)

nisam ga ispustio, ali Trifonov je prijatno iznenađenje

1 minute ago, Doktor said:

Valentina L. - ne diraj mi je ! :wub:

evo ti je na :) pi kaka ti je - nikaka :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Davaj je , . . . . davaj . . . . :wub:

eee, solo verzija trećeg Raha.. Lazar  Ristovski, u ulozi Kralja Nikole, u predstavi Dugo putovanje u Jevropu bi rekao: E vala, svako'l igra golf na Cetinje :) 

al eto ti je, nosi je kući kod Jele :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Woland said:

eee, solo verzija trećeg Raha.. Lazar  Ristovski, u ulozi Kralja Nikole, u predstavi Dugo putovanje u Jevropu bi rekao: E vala, svako'l igra golf na Cetinje :) 

al eto ti je, nosi je kući kod Jele :D

 

Pssssst . . . . .  nemo' te cuje. :D

Da li jedino Argericka moze sve svirati za klavir po tebi od zena, a ? :)

Tu ne ubrajam kamernu muziku. Cisto solo.

Drugim recima, po tebi je Rah 3 namenjen samo muskima ?

 

Btw, meni je odlicna i Olga Kern sa Rach 3 ( i to ima na YT da se nadje ). 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Doktor said:

Da li jedino Argericka moze sve svirati za klavir po tebi od zena, a ? :)

jesvala :) ali Marta je pravo žensko: tri puta se udavala i svakom mužu rodila po jednu kćerku :D

8 minutes ago, Doktor said:

Drugim recima, po tebi je Rah 3 namenjen samo muskima ?

pa sad.. jasno je da je violončelo ženski instrument :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...