Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

sto brate avangarda , ja stalno slusam Magmu , naviko (msm upo u kotlic kad sam bijo mali itd) :Viannen_loungelizard:

Bramsa nesto bas ne obozavam , premekano za moj ukus , al sam se nauzivao gledajuci izvodjace .... sve mlado i poletno pa grizu ..... highlight faca mi je bila malecka pretposlednji red violoncela - sve vreme se smejala i prevrtala ocima , uzivljena 300%

a Kemal se igrao veceras , ono bas se videlo da mu prija .... a sve utegnuto da ni pucka nije pofalila

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Zen Mod said:

. . . 

Bramsa nesto bas ne obozavam , premekano za moj ukus , al sam se . . . 

'ajd da te razumem za ovo prvo (obožavanje ), ali te ne razumem za ovo drugo ( premekano za tvoj ukus ) ? 

Proveri ti to još jedared. :)

Za početak njegove 4 simfonije, pa ako to i dalje bude nedovoljno hard, onda pa jebajga.

Msm, razumem ja tebe, njegov opus je takav da se mora slušati, pauzirati, vraćati mu se.

On je napisao za mene jedno od najlepših dela kamerne muzike. Klarinet kvintet u B molu opus 115.

Na prvo slušanje to može delovati pomalo njanjavo, ali kada uđe pod kožu čuje se puno toga ( ritma, dinamike, moćnih harmi ).

Nemam na poslu YT (mmcuim), ali učitaj čisto za info u časovima dokolice. 

Naravno, Bramsova komplet klavirska dela su takođe loodnica ( balade i intermeca ). Kao šlag na torti su njegova 2 klavirska koncerta ( meni Kec do 00 ).

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ nije Brams bio upitan, već je Gekić ostavio takav utisak da nam je trebalo vremena da se saberemo.. seti se, bilo je slično kada smo ga zajedno u Sinagogi gledali pa posle prešli u SNP, beše ona Jermenka pijanistkinja, odlična beše, ali zaboravih joj ime, jebe me Alchajmer :) - pola sata njenog koncerta smo izgobili, prolazilo kroz nas..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ene, kasno bese da kontempliram a i sam sebi dosadan sa W. Furt..... (sto rece Radovan - ja njega obozavam do imbecilnosti) ........ elem Brahmsa bolan samo ako WF mase palicom

sigurno da ima drugih izvodjenja koja su paznje vredna , al ne postizavam - od Magme i slusajuci Furtwanglera :smesna:

osim toga , za klasiku je ponajvise bitna metodicnost ........ a ja mu nekako na tom planu bas lackujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poco sam da zivim ko Woland - sinoc vodi ceru na koncert, jutros u pola sedam vozi na bus za exkurziju , odo sad da organizujem istovaranje drva sto kod keve sto kod mene ........ tacno cu morati da si obezbedim neko poljoprivredno dobro , da imam cime i popodne da se zanimam

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako vam mozak uopste radi u ovako rano jutro , meni nije jasno
[emoji3]
radi mi i dok spavam, obrađuje podatke [emoji3]

evo setih se, riba za klavirom u džez triju, kojoj je Gekić oteo pola koncerta se vika: Aziza Mustafa Zadeh [emoji4]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aj u sto banke da ne znate čija se ćela (abre, kako ja nikad da ulovim nešto interesantno u Studiju 6 :) ) promalja iz publikama tokom najave :)

 

 

interesantan Gurdžijev, ali ni do kolena Anji Lechner i Vassilisu Tsabropoulosu

Ref. :

14307337356641.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Woland said:

interesantan Gurdžijev, ali ni do kolena Anji Lechner i Vassilisu Tsabropoulosu

e, ipak - mnogo je ovo loše, nemojte slušati, ova Grahovac nema baš nikakav osećaj za muziku Gurdžijeva, potpuno ga pogrešno akcentira.. bljak :bad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh u par navrata, nemam YT na poslu, ali ako je priča o koncertu onog Italijana i Grahovčeve u Studiju 6, bejah ( eto i ćele ), a i napisah ovde kratak prikaz.

930-ica mi je u suštini rasvetlila o čemu se ovde radi. Zene, na žalost, ništa od te varijante, jbga. :(

75-icu krećemo čim prije raditi. 12 colna ručica je bezecovana. Laganini samo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Doktor said:

ali ako je priča o koncertu onog Italijana i Grahovčeve u Studiju 6, bejah ( eto i ćele ), a i napisah ovde kratak prikaz

taj koncert je.. ja sam propustio taj prikaz, gde je to.. ili nisam pa se ne sećam :(

a, nije tvoja ćela

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...