Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)
pre 28 minuta, Aciko reče

Ja sam mislio da je kod nas sve otišlo u q. Raspametiše me klinci. Bravo! :respect: :crazyrocker:



Svidja mi se ovo! :thumbsup:
Hvala Aciko!

.

"Porivi mi prelaze iz prljavog u čisto
Krvarim iz nozdrva i udaram u ripstol
Stojiš mi na putu i podrugljivo me gledaš
Al' moje ruke nisu više čvrste kao nekad

Tvoji jaki udarci mi više nisu bitni
Zubi su po asfaltu, a ljudi nisu prišli
Ustaću i besprizorno gađati u centar
Pljunuću te krvlju i lansirati u etar!"


Usprkos misljenju da je nekad sve vrvilo od mladih, pravednicki bijesnih, promisljajucih i kriticki nastrojenih ljudi, ipak se sve uvijek svodilo na tek nekolicinu, a ostali su zbog trendova bili u "i ja isto" fazonu.
A tako i publika.
Ako je u trendu, onda svi "slusaju" Buldozer ili Azru, ali im srce jace tuce kad cuju Nove Fosile ili cak i Marinka Rokvica. 
Samo pogledajte sastave "best of" pjesama, pa kad vidite da na "Best of Bijelo Dugme" nema "Polubauka", "Otkazanih letova" ili "Izgledala je malo cudno", a ima "Ciribilibela" i "Napile se ulice", biti ce jasno da je sasvim mala publika za ista slojevitije od glazbe koja sluzi za (priprostu) zabavu.
Danasnji trendovi su ispostovali vecinu publike, a za manifestaciju umjetnicke ili kriticke slobode se treba ili malo potruditi da ih se pronadje ili bar imati srece, pa nabasati na to.

Ondasnji bunt punih zeludaca, zbog kojih se imalo vremena za snove o pravdi je izgleda bio jaci generator individualnosti nego danasnja pragmaticna namjera da se posto poto napune poluprazni zeluci.
Za pravi iskorak ce trebati ili napuniti zeluce, da se oslobodi vrijeme za umjetnost, ili ih potpuno isprazniti da se generira muka iz koje ce nastajati nove inspiracije.
Trebat ce poceti kriviti samu predstavu, a ne samo raspored uloga u njoj.

Izmenjeno od zerowaf
Stil, jezik, detalji.....peglanje :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, shonne reče

Zero, ti ovo neko pisao txt ili si sam ovo uradio? 🤔



Sada sam ga napisao. I napravio gdje koju izmjenu s nekim zarezom ili drugacijom rijeci, da se ne ponavlja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

^

Dugmetu sam skinuo kapu tek posle Bitange . . . mnogo godina kasnije posle "diseciranja" kompletne njihove diskografije u više navrata, sam prihvatio kompletan njihov opus kao jednu evoluirajuću celinu. 

Najkraće : od pastirskog rock-a do etno/ambijent-a, pa nazad do pastira, pašnjaka, ovaca i folk melosa. :)

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, shonne said:

Ipak Doc, kada sve slusalo, Bebek i njegova era je nesto sto je bilo dobro. . . 

Ovde se apsolutno ne slažem. 

Tifa era je bila ono baš-baš do yaya. :)

Čorba je drugi padež. Kao što je Valjak treći, a Buldožer Prvi. :jump:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

Ovde se apsolutno ne slažem. 

Tifa era je bila ono baš-baš do yaya. :)

Čorba je drugi padež. Kao što je Valjak treći, a Buldožer Prvi. :jump:

Tifa vec ulazio u seljacizam. Skupljali ga na probe da odrade taj album 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Jbga, opet se ne slažemo, ali ič.

Doći će to polako, lagano sa kršenicom. :)

IMO - imao sam sreću da sam nekada davno dobio od prijatelja press kartu za "limitirani" koncert Dugmeta ( sa Tifom ) u bgd SKC-u.

Jedan od najboljih koncerata na kojima sam prisustvovao. A bilo ih je . . . .

Ta sala u SkC-u ima nekakvu magiju. Tu sam ( takođe ) ima sreće da zabodem kartu za koncert Steve Vai-a. Najbolji koncert u mojem životu do sada, uključujući i nekoliko koncerata u Londonu, Atini . . . 

Slušao sam Vai-a kasnije u Areni  i umal' nisam izašao na pola.

Da ne bude da je Arena loša - P. Gabriel koncert ludilo. Međutim, nešto najbolje u Areni sam gledao na Jelen Fest-u ( tako li beše se zvalo ? ).

Nastup M.Menson-a koji me je prosto oduvao skroz sa NBgd do kuće na drugom kraju grada. :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, da se vratimo na temu.

Atm slušam ovo :

 

MUSIC.YOUTUBE.COM

Provided to YouTube by IDOL Anlatmam Derdimi · Altin Gün Gece ℗ Glitterbeat Records Released on: 2019-04-26 Composer: Aşık Veysel Auto-generated by You...

Kćerka bila sinoć na njihovom nastupu u Troxy, London.

Pitala me da li hoću nešto sa njihovog štanda. Tražio joj ovaj LP. Uzet. Stiže. Biće postavljen na Trenutno na gramofonu. :)

Inače, @shonne topla preporuka za Altan Gun. Bend iz Amsterdama, muzika bazirana na turskoj psihodeličnoj rock sceni 70-tih. Eto šta sluša druga generacija. Btw, jedni su od hedlajnera na ovogodišnjem Exit-u ( jedino što dolaze bez Merve, pevačice koja završava evropsku turneju ovog meseca i ide u solo vode. Šteta ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...