Jump to content

Evociranje uspomena - Mars MV-100 refresh


ManicP

Preporučeni Komentari

Daklem, tema je kompletan refresh i opravka pojačalceta Mars MV-100. Zašto ovoliko truda i novaca u pojačalo od 30 evropskih dinara tamo pred kraj.
Pojačalce je malecko, svega 210x70x200mm, 20ak W u B klasi iz hitačijevih čipova HA1397. Stiglo sa spaljena oba kanala, oguljeno, šmrljavo...

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

Celo rastavljeno, izduvano, očišćeno. Čipovi HA1397 zamenjeni novima, svi elektroliti zamenjeni sa Nichicon Fine Gold osim glavnih ispravljačkih koji su do 3300uF Nichicon postali 3900uF Panasonic FC. Zamenjeni konektori za zvučnike, 5p DINovi očišćeni finim kontakt sprejom, opravljen VU metar.

 

Postavljena slika

 

Uobičajena slika povađenih iznutrica.

 

Postavljena slika

Prednja ploča detaljno oprana, dugmići oprani, poklopac dobio novu farbu kao i oklop transformatora koji je bio malko hrđav.
Sklopljeno potpuno funkcionalno izgleda ovako.

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

I samo informativno veličina poteškog pojačala. Spakovo ga švabo, muka sklopiti.

 

Postavljena slika

I na kraju zašto sva ova muka.
Jedan od mojih najboljih prijatelja je ovo pojačalo imao kada smo bili na studijama, u kompletu sa pripadajućim zvučnicima i midi Sony CD plejerom. Mnogo smo se naslušali muzike na njemu, dosta toga sam čuo prvi put u životu. Odradilo bezbroj žurki i verovatno popilo više piva nego neki mlađi članovi foruma.
Ovo pojačalo je upravo taj studentski primerak. Deo istorije za meni drage ljude i mene, bar dvoje se nasmejalo kada sam im poslao slike danas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...