Jump to content

VSSA BJT


Superhik

Preporučeni Komentari

Dobrivoje hvala za info, to je lepo znati, probacu prvo tako jer inace imam visak golemih kondenzatora.

Mada mi se ovaj PSU bas svidja, voleo bi da imam plocice u steku.

 

Ovo tvoje izgleda odlicno! Koliko se greje? Cini mi se da su moji hladnjaci dosta manji.

 

Моји хладњаци су 180х50х38 и довољни су за напајање 2х20VAC , тј. 2х27VDC.

 

Di je još slika ovog lepog mališe?

 

Rešio kutiju like a boss a ič se ne hvali :)

 

Ово је потпуни офтопик, а не волим да офтопичим у туђој теми. Бићу кратак и нећу више.

Идеја ми је била да објасним Бобу да је PeeCeeBee као и његов ник - Silent.

 

Не хвалим се, јер немам чиме. Хтео сам да направим мали - малецки - оволишни појачавач, а да лепо свира. Мало сам претерао, па је толико тесно да је напајање сасвим уз кутију, улазни кондензатор малтене додирује трафо, проводници се укрштају како не треба, дакле велика је опасност да на крају не испадне добро. Зато ће да добије мало већу кутију.

 

Иначе, моја идеја са алу профилима 100х18, којих има локално свуда, је одлична и, уз мало труда, долази се до лепе кутије. Међутим, највише сам поносан на идеју са профилима 15х15 који спајају предњу и задњу страну са хладњацима. Не само да се споља не виде завртњи, него профили доле штрче још 10мм и истовремено служе као ноге.

post-168-0-33973600-1410340962_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ово свира заиста одлично, мада моје старачке уши нису добар мерни инструмент.

 

VSSA има исту топологију као F5 са биполарцима на улазу, само има још додат драјверски степен. Постоје разне варијанте, са излазним биполарцима, а и вертикалним мосфетима, са каскодираним улазним транзисторима, различитих снага, као и са смд компонентама.

PeeCeeBee је најједноставнија верзија, дакле најближа оригиналном F5. Такође је и најјефтинија. Много музике за мало уложеног новца.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da se slažem. Silentbob, kakva Amerika,kupuje domaće (i bolje ) i naruči to od Nešića.

 

Hvala puno!

 

 

Моји хладњаци су 180х50х38 и довољни су за напајање 2х20VAC , тј. 2х27VDC.

 

 

Ово је потпуни офтопик, а не волим да офтопичим у туђој теми. Бићу кратак и нећу више.

Идеја ми је била да објасним Бобу да је PeeCeeBee као и његов ник - Silent.

 

Не хвалим се, јер немам чиме. Хтео сам да направим мали - малецки - оволишни појачавач, а да лепо свира. Мало сам претерао, па је толико тесно да је напајање сасвим уз кутију, улазни кондензатор малтене додирује трафо, проводници се укрштају како не треба, дакле велика је опасност да на крају не испадне добро. Зато ће да добије мало већу кутију.

 

Иначе, моја идеја са алу профилима 100х18, којих има локално свуда, је одлична и, уз мало труда, долази се до лепе кутије. Међутим, највише сам поносан на идеју са профилима 15х15 који спајају предњу и задњу страну са хладњацима. Не само да се споља не виде завртњи, него профили доле штрче још 10мм и истовремено служе као ноге.

 

I mene je najvise zaintersovao sto je malih dimenzija i ne greje kao cista a klasa, kao i to sto sam imao lat fetove iz starog pokvarenog ampa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nisam imao strpljenja da cekam pa sam koristio ono sto sam imao pri ruci od delova.

 

U procesu sam nabavke delova za novi PSU sa CapMulti i kvalitetnijih elektrolita na ploci.

Pored toga trebace mi veci hladnjaci i kutija jer se ovi u zatvorenoj kutiji greju i do 60 stepeni pa koristim ventilator od cpu ...

 

Ali cak i ovako lepo svira tj bas kao sto ga opisuju na big diya...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...