Jump to content

K: 6SL7GT/ECC35


Zflazar

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

evo bas sad gledam Mullard ECC35, mnogo manjaa anoda duzina oko 1.5cm

u odnosu na 5961 koja je i po povrsini osetno veca a dugacka oko 2-2.5cm.

Mada to ne mora nista da znaci vec samo neko uporedjivanje...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa mozda moze da bude i neka keramika kao za nuvistore recimo.

ko zna sta su sve radili...

:)

 

za nuvistore OK < jako su mali i smanjuje se mogucnost narusavanja vakuuma , jerbo je mali kontejner

 

 

keramika se koristi striktno za izlazne predajne cevi , ali je tu debljina zida balona poprilicno veca

 

keramika , cak i kao kompozit , ima daleko vise problema sa poroznoscu ........ sto je i osnovni razlog za navedeno , osim sasvim drugacijih postupaka za formiranje i zatvaranje balona - kod stakla se sve radi topljenjem , dok se kod keramike koriste drugi trikovi - sto poskupljuje izradu i opravdano je tek kod skupljih i znacajnijih cevi

 

mrzi me da nabrajam , pun je net slika , pa uporediti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislio sam da nemaš možda neki buljuk lampetina sa kojima ne znaš šta ćeš :)

I meni bi bilo pametnije da skupim slobodnog vremena umesto lampi (koje već imam) da se spojim sa lemilicom, bušilicom, šrafcigerom i multimetrom i da sklopim ovo malo divote u jednu celinu, da vam poslikam i metem na Forum 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:D

 

Moguce, ja znam par nekih lampomana ali oni su iz RF fele pa im ove nase uobicajene lampe i ne predstavljaju mnogo i njih posmatraju onako kao OK lampe ali kad im pokazes neku teglu kojoj treba x000V na anodi onda se nasmeju od uva do uva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zflazare moja preporuka bi ti bila JAN SILVANIA VT229 6SL7GT ,kod mene to sa 2a3 svira nenormalno pa eto samo mali navod . :guitarplayer:  :good2: Pozdrav sa severa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na preporuci, trenutno mi svira i najbolje odgovara mom ukusu NationaUnion 6SL7, a imam u furdi i General Electric sa hromiranom anodom, kao i ruske 6H9C.

 

Cela akcija nabavke 6SL7GT je upravo zato da imam što širi izbor za tube-rolling, jbg, kad ja verujem u stvari tipa da cevi raznih proizvođača i iz raznih serija drugačije zvuče u istom okruženju pa mi je zgodnije da nakon nalaženja dobrog okruženja tragam za najboljim match-om cevi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na preporuci, trenutno mi svira i najbolje odgovara mom ukusu NationaUnion 6SL7, a imam u furdi i General Electric sa hromiranom anodom, kao i ruske 6H9C.

 

Cela akcija nabavke 6SL7GT je upravo zato da imam što širi izbor za tube-rolling, jbg, kad ja verujem u stvari tipa da cevi raznih proizvođača i iz raznih serija drugačije zvuče u istom okruženju pa mi je zgodnije da nakon nalaženja dobrog okruženja tragam za najboljim match-om cevi.

Ne moras da verujes nego je stvarno tako da cevi raznih poizvodjaca i razlicito zvuce pa i jeste ispravno da svako odabere po svom ukusu :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...