Jump to content

Aleph 3 vs Calor Gold?


Aleks

Preporučeni Komentari

Samo sam izveo neku kalkulaciju za snagu na 4 oma - ne rekoh ništa o AB klasi... Na 4 oma izlazna snaga jeste malo veća kod Babela, kao i kod Alepha J, as mr. Zen said.

 

Nego pitanje: gledao sam k-ke 2N5461 i 2N5462, nije isto kao 2SJ74BL, ali na prvu deluju ok:

http://store.comet.rs/CatalogueFarnell/Product/1506516/

http://store.comet.rs/CatalogueFarnell/Product/923813/

A ima i ovaj ludi jeftini J175: http://store.comet.rs/Catalogue/Product/839/

Ali u kom grmu leži zec? Jel vredi neki od ovih kao zamena, u ulazu?

 

Malo mi bilo dosadno pa sam crtao tabelu :D

post-1572-0-43620400-1388611029_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

xconductance je ono sto odvaja ljude od decaka tu

 

to definise OLG , pa ako uzmes Jfet sa manjom xcond. OLG pada , te pada iznos NFB , te to nije vise isti amp ........ losije ce zvucati

 

preporucio bih ti da cujes kod nekoga A class amp komparativne snage i da utvrdis da li je to za tebe

 

ako i dalje ostanes pri odluci da pravis Babel , javices se i resicu ti pitanje Jfeta , po ceni koja je manja od levibubreg svetskih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alex kada se radi o cistoj visoko biasovanoj a klasi snagu ce odrediti struja a ne napon koji izlazi iz pojacala. Tako ako je mirna struja 2A snaga na 8 oma je 32W dok je na 4 oma 16W. Ako se posmatra izlazni napon onda je racunica kao sto ste naveli. Ako turacunicu koristite za cistu a klasu onda ce Vam u a klasi raditi do snage po mojoj racunici a preko toga u ab klasi.

 

Zato je moje pitanje ali sam mislio da cete razumeti

 

Pitanje: gde je LSJ74 80 dinara?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Glasnost, W,  "10 sati",    "12 sati"  velika, mala soba.... sve je manje bitno (da ne kažem njesra) u odnosu na to šta pojačalo (zvučnik)  ima da ti "kaže" i šta osećaš kada to čuješ!

Pa i nije baš samo tako. Može pojačavač lepo da radi normalno, ali ako mu zafali snage, sabiće zvuk bas bubnja na nivo šerpice sa sve malim izobličenjima. Neće možda otvoreno izobličavati, ali se komprimovati zvuk. Samim time, menjaće original, pa uz svu slatkorečivost, to neće zvučati verno.Tvoj komentar isuviše relativizuje realne razlike između ovog i onog pojačavača. Muzika nije sinusni talas, one je bezbroj sinusnih talasa u paraleli, od kojih svaki ima svoju dinamiku.Šta uopšte znači ugoditi? Stvarno dobar pojačavač bi trebalo da se uopšte ne zanima šta tera, njemu svaki realan zvučnik treba da jedno te isto. I kod STVARNO dobrih, to uglavnom i jeste tako. Jedini problem je što ti stvarno dobri i koštaju stvarno dobro, pa se olako otpisuju sa ovom ili onom racionalizacijom koja nema uporišta u stvarnosti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znaci ko ima lampasa da slusa u kupatilu... :whistle2:  :wink2:

Naravno da ne, ali ko ima lampaša male snage, na žalost mora jako da obrati pažnju na efikasnost kutija da ne bi dobio komprimovan zvuk. Loše je i to što veoma efikasnih kutija, recimo 95+ dB/2,83V/1m, ima malo, a ono što ima obično košta papreno. Najzad, veoma efikasno ne znači automatski i veoma dobro, i tu ima i ovakvih i onakvih.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...