Jump to content

Aleph 3 vs Calor Gold?


Aleks

Preporučeni Komentari

Od Alepha 5 sam odustao, jer mi ne treba 60W po kanalu za stan :) pa je nakon dana proučavanja šema i iskustava izbor pao na ova dva.

 

E sad se zaista jako mnogo dvoumim.

A3 je svi znaju šta - ne bih mnogo pisao osim da napišem nedostatak koji me najviše muči, a to je uparivanje fetova. Nije da ne mogu da se potrudim, ali kupovina gomile trandži je ipak i dodatni finansijski trenutak. Calor za to ima 2 pota kojima se podese mirna struja i 0V pa uparivanja nema sem bipolaraca koje mogu uvek...

Sa druge strane, nema mnogo napravljenih Calora u svetu, pa nisam uspeo da mnogo izguglam o impresijama o ovom pojačivaču, sem tek par, pozitivnih naravno.

Kakvo je vaše mišljenje, vredi li dati šansu Caloru? (princip - "pravimo domaće" ) :)

 

 

post-1572-0-10616300-1388140827_thumb.gi

post-1572-0-11315100-1388140848_thumb.gi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nedostatak koji me najviše muči, a to je uparivanje fetovao izguglam o impresijama o ovom pojačivaču, sem tek par, pozitivnih naravno.

Kakvo je vaše mišljenje, vredi li dati šansu Caloru? (princip - "pravimo domaće" ) :)

 

 

 

razmisli ponovo - treba li ih uparivati kod Calora ili ne ?

 

ako je to toliko mrsko - pravi Babelfish J

 

ili pravi bilo koji svoj amp - a umesto dva  IRFP240 uzmes jedan IRFP150

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bora mi je rekao da ih ne treba uparivati, što mi je odmah u startu bilo malo nelogično . . . :hmmm:

 

Koliko W gura Babel na 8/4 ohma? Ne nađoh nigde za njega nešto detaljnije sem šeme pa sam od njega odustao....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bora mi je rekao da ih ne treba uparivati, što mi je odmah u startu bilo malo nelogično . . . :hmmm:

 

Koliko W gura Babel na 8/4 ohma? Ne nađoh nigde za njega nešto detaljnije sem šeme pa sam od njega odustao....

 

isto kao A3 samo jfet ulazi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OffT: a što ne npr cirklotron? Nema neke potrebe da se nešto uparuje a opseg tj koliko A klase želiš možeš da nameštaš u veoma velikom rasponu, od svega nekoliko (cca 5?) pa do ihaj...

Naravno - onda se mora uzimati trafo sa 4 nezavisna sekundara...

OnT: Babelfish je tu možda po meni zgodnije rešenje - kreator tj Zen je na forumu - podrška u procesu gradnje je neograničena - osim možda povremenim ispadima istog zarad spavanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali znači Calor nikako?

Jedino me buni kod njega taj integralac,,,, čemu to....

 

p.s. izlistah forum i nikako da nađem detalje za babel sem gomile slika i jedne šeme.... :(

 

Druže Stein, nije da mi je cirklotron komplikovan, možda i to nekad probam, ali zasad ne.... (prvi put pravim clean A class amp :spiteful: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam cirklotron odabrao iz nekoliko razloga a da skratim, veoma fina sinergija između potrebe da se ima dovoljno rada u A klasi i sposobnost da se po potrebi pređe u AB režim kada se krene u "divljanje"...

To ne znači da je to najbolji izbor za svakoga. Što reče Zen - niko ne reče da ne gradiš Calor-a :)

Sve se na kraju svodi na lični odabir - bilo bi idealno ako bi neko od potencijalnih kandidata mogao da "dovedeš" kući, u svoj sistem i poslušaš - pa onda odlučiš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drug Zen, jel ovo dobra pločka za Babel: http://www.diyaudio.com/forums/attachments/pass-labs/60032d1141601420-babbelfish-j-pcbs-babbelfish-j.pdf ? (videh na threadu na bigdiy da je tada još bila u test fazi, pa.. pitam...)

Mislim da sam izbor sada sveo na Babel ili A3 :D

Jbg, jednostavnost konstrukcije je presudila. A ako već moram da uparujem fetove, onda ću znači da moram da uparujem fetove..... :moil:

Jel može Babel da sviri na 4 oma? Kolko W pruža tada? 50?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.firstwatt.com/alephj.html

 

tamo stoji podatak da J ima 13W na 4 oma ali mizlim da je ipak blize standardnom aleph 30 , po tom pitanju , sto ce reci tek malo veca snaga na 4 oma , u odnosu na 8 omsku cifru

 

merio jesam , ali treba iskopati beleske , a nije se zadrzalo u glavi

 

pcb je ok

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A30:

 

SPECIFICATIONSGain 20 dB balanced, 26 dB single endedFreq. Response - 0.5 dB @ 2 Hz,  -1.5 dB @ 100 KHzPower Output 30 watts/ch @ 8 ohms,  40 watts @ 4 ohmsMaximum Output 25 volts,  5 ampsDistortion (1KHz) 0.2%   @ 30 watts, 8 ohmsInput Impedance 47 Kohm single-ended,  52 Kohm differentialDamping factor 100Crosstalk > -80 dB 20-20 KHzBalanced Input Rejection -50 dB typical CMRROutput Noise < 500 uV unweightedRandom noise floor 5 uV typicalDC offset < 100 mvPower Consumption 200 wattsTemperature 25 degrees C. above ambientDimensions 17 " W  x  15.5" D  x  5.5" HShipping Weight 45 lb. 

Jel ovako i za Babel?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. mozda , treba proveriti *

 

2.homework , kiddoe , homework :rofl:

 

3. * mozda da se navuce za kombo , ali nije jeftino - em zbog Jfeta em zbog pojedinacne izrade pcbs - ne trebaju mi vise za vece serije , odavno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...