Jump to content

RIAA sa balansiranim izlazom+selektor izlaza


chakija

Preporučeni Komentari

Kao sveže zaražen u opštoj epidemiji gramofilije, počeo sam malo da zagledam RIAA-e i da razmišljam kako da istovremeno zadržim  balnsirani izlaz sa buffalo DAC-a i gramofon u sistemu.

Pošto bih da zadržim bi-amping sa balansiranim ulazima, hteo bih da imam preamp+RIAA sa balansiranim izlazom, tj balansiranu RIAA-u sa selektorom izlaza (za DAC).

Jel neko pravio nešto slično?

 

EDIT: skontah da sam sjebo naslov teme - treba da stoji "RIAA sa balansiranim izlazom+selektor izlaza"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pretpostavljam da znaš da je kod mene uglavnom sve balansirano, i CD i preamp i aktivna skretnica i oba pojačala. RIAA nije. Po meni, na osnovu onoga što se može čuti sa Grado Silver i Le Pacific RIAA (ima slična verzija Boozhound Labs-a - na slici)

 

Postavljena slika

nimalo ne zaostaje u sistemu. Doduše ja imam balansirani preamp sa OPA1632 koji može da primi i nebalansirani signal ali na izlazu uvek daje balansirani signal... http://www.diyaudio.rs/topic/5807-preamp-preamp/#entry140338

 

Postavljena slika

 

Daklem, mogao bi ubaciti atenuator i ovaj line stage preamp (odnosom R2/R1 i R4/R3 regulišeš pojačanje sklopa) i rešio si preamp i regulaciju i balansirani izlaz... i nemaš petljanje sa lampama - osim naravno, ako hoćeš sa lampama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein стави у шеми уместо тих bf245c транџи ј310.

Заборавио си да смо скоро закључили да у нашој драгој државици неможеш сакупити 20 комада .

Јесте ј310 скупљи али га имају,за разлику од ових што пишу да имају,али кад наручиш уместо С испаде В :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovorima i predlozima!

Ja, dudukčina za elektroniku, izgleda ću opet morati pravit nešto :D.

Jel može neka okvirna cena koštanja za predložene varijante i što je Daudio rekao, koliko je problem nabaviti delove?

Nego, jel može neki komentar za ovu RIAA-u? Ona mi trenutno svira u kenwood-u...

 

post-14-0-60153300-1385573508_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolji riaa nego u Denonu 880 - tamo ima 4558 op... :bad:

baš se čuje da nije kako treba

 

apropo BF245C, ja bez problema kupio - ima u Elementi (iako nema na webu) a ima i ovde: http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=TRBF245&group_id=4234

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein стави у шеми уместо тих bf245c транџи ј310.

Заборавио си да смо скоро закључили да у нашој драгој државици неможеш сакупити 20 комада .

Јесте ј310 скупљи али га имају,за разлику од ових што пишу да имају,али кад наручиш уместо С испаде В :wink2:

 

Tu šemu je crtao Sipi pa sam je tako i linkovao - ne diram ja dugmad, ja samo svinje hranim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

apropo BF245C, ja bez problema kupio - ima u Elementi (iako nema na webu) a ima i ovde: http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=TRBF245&group_id=4234

Извини кад си купио у Eлементи и по којој цени,

погледај мало боље са датог линка шта стоји у пољу за стање датог елемента :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Извини кад си купио у Eлементи и по којој цени,

погледај мало боље са датог линка шта стоји у пољу за стање датог елемента :wink2:

vid' moj šogor tamo radi, ja nazovem i pitam jel' ima,

on kaže koliko ti treba?

pa reko, ne treba mi samo pitam jel ima

kaže ima

puna fiokica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Проверићу,

бојим се само да опет не испадне извинте није С,јел може В.

 

Балкан-Србија,

Има у излогу,нема у радњи

Нема у излогу-има испод жита

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Проверићу,

бојим се само да опет не испадне извинте није С,јел може В.

 

Балкан-Србија,

Има у излогу,нема у радњи

Нема у излогу-има испод жита

 

puna fiokica :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije to losa RIAA (mislim na koncept i delove ..... da ne vrsim analizu potencijala)  , samo bi je valjalo izvaditi iz kenwooda i dati joj napajanje kako spada

Pa svugdi na netu sam čito da je to jedna od (naj)boljih RIAA koja se ugrađivala u integralna pojačala.

Čupati je iz kenwood-a bi bilo ravno ubistvu slona zarad lepih kljova, a ti Indjac drvoseča kojem taj isti slon prevlači balvane i ore njive...a nemaš para za neki čestit traktor/viljuškar :rofl:

Meni svira iznenađujuće dobro,-a znam da mi je crown zvučno dosta iznad kenwood-a. Probaću nebalasirano da ga spojim sa crown-om, tj. da kenwood izigrava preamp pa ću prijavim rezulate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd ti lepo posalji ceo SM na majal , kao i koju makro fotku , pa da ja tebi kazem kako to da prosvira :rofl:

 

gomila japanskih pojacala - kad pogledas semu - je san snova , ali je fizicka egzekucija ono sto ih sprecava da to cine

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam, poslušao par stvari i vratio prvobitnu kombinaciju. Kenwood kao preamp ne svira dobro u saradnji sa crown-om. Jednostavno ostavlja taj neki svoj potpis u zvuku i to nikako ne ide sa crown-om koji vuče na transparentnu/analitičnu stranu. Mnogo mi bolje svira kada ide preko svog flat-ampa. A ploče se vrte i vrrrteee... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam, poslušao par stvari i vratio prvobitnu kombinaciju. Kenwood kao preamp ne svira dobro u saradnji sa crown-om. Jednostavno ostavlja taj neki svoj potpis u zvuku i to nikako ne ide sa crown-om koji vuče na transparentnu/analitičnu stranu. Mnogo mi bolje svira kada ide preko svog flat-ampa. A ploče se vrte i vrrrteee... :)

 

Iskreno mi je drago da se kreces polako, ali sigurno ka vintage "vodama". :thumbsup:

Kapetane, mirno ti more ! :)

Uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...