Jump to content

Savet za tone arm sa vecom efektivnom masom za Ortofon Valenciju


shuca77

Preporučeni Komentari

Jbga nazalost jos uvek cekam da mi majstor sve to zavrsi - namontira  i donese kuci pa svakako javljam utiske u odnosu na prodhodnu postavku. Ima tu poslica   , novi arm board, farbanje,  mozda dodatno ojacavanje opruga  zbog vece tezine  rucice , itd, itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jbga nazalost jos uvek cekam da mi majstor sve to zavrsi - namontira  ....

Dragi @suca77,

sve 5 ! :thumbsup:

Potpuno su mi jasne i poznate iz licnog iskustva ove tvoje "muke" vezane za armboard, opruge .....

Napisi nam ovde koji red kada to sve bude na mestu, kada Valencia-i prodje nekih 60-70 sati laganog usviravanja.

:shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi @suca77,

sve 5 ! :thumbsup:

Potpuno su mi jasne i poznate iz licnog iskustva ove tvoje "muke" vezane za armboard, opruge .....

Napisi nam ovde koji red kada to sve bude na mestu, kada Valencia-i prodje nekih 60-70 sati laganog usviravanja.

:shakehands:

 

To cekanje majstora i njihovo bice danas , bice sutra me totalno izludjuje ali sta da radim kad sam dobar sa njim a on vecito u guzvi a o poverenju u njegov rad i da ne pricam . To su sve razlozi za malo dodatnog strpljenja kad je on u pitanju.

 

Doco ,, Respect ,, za avatar . To je jedina firma zajedno sa Dynaudiom u koju imam bezgranicno poverenje i koju potpuno sam siguran necu menjati do kraja zivota. Volem te Dance Doco  a vidim i ti  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@suca77,

Prodje "ravno" nedelju dana od tvog poslednjeg posta.

Dovoljno vremena da se bar u nekim osnovnim crtama, preliminarno da neki sud o Jelco rucici - Ortofon Valencia i poredjenju sa prethodnom postavkom ( Rega RB250 - Valencia, takodje Rega RB250 - Rondo Red ).

 

Utisci, opservacije, meditacije .......

 

Evo konacno mi je stigao Pink  sa Jelco ruckom sa 750 . Sta da kazem  - prezadovoljan sam kako je sve ispalo. Tek sad cujem Valenciju u pravom svetlu. Na test ploci sam se spakovao na sredinu  na rezonanci od 10 Hz a izmedju 8 - 12 Hz potreban parametar dok je sa Regom to bilo na 20 Hz i zvucno katastrofa . Valencija sad trekuje do bola i  zvuk je magican. Sve je nekako rasclanjenije , mirnije  , tecnije  , prisutnije , dosta neutralnije , detaljnije i sa boljom 3d  zv . . slikom. Sad tek vidim kolika je razlika  u korist Valencije u odnosu na Rondo Red. Otprilike koliko je Rondo bio bolji od Salse toliko je Valencija bolja od Ronda pa jos malo vise. Ozicenje od rucke do phono peampa  smo stavili Belden  , malo para a rezultat fantastican

 

Rukovanje sa Jelco rucicom je pravi dozivljaj, sve ide lagano,   od namestanja kontra tega  pa do finog i neznog i preciznog spustanja lifta koji klizi kao po puteru , cak nisam morao da stavim onaj tezi teg  jer je bilo sve okey i sa ovim laksim. Jelco sa 750 ima puno  prostora i komfora za montiranje svih  tipova  glava sto Rega nije bila u stanju da pruzi 

 

Evo malo slika 

post-719-0-45459800-1384619137_thumb.jpg

post-719-0-45758600-1384619182_thumb.jpg

post-719-0-48797900-1384619252_thumb.jpg

post-719-0-57126000-1384619293_thumb.jpg

post-719-0-24138800-1384619338_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super, jesi ga (Jelca) 'dempirao'?

 

Ahaa dempirano .

 

Da ne bese Neskora osta ja bez odgovarajuce rucice . Covek me je u pravom smislu reci  - SPASAO  -  muka i trazenja  a Jelco bio ispred nosa i jos pase ki dupe na noshu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo cu da cestitam od srca i da ponovim da Neskora poljubis u ...... znas ti gde, sto ti je ucinio.  Da ti i nije ucinio, da ga ljubis sto je imao ono sto tebi treba i to bas kada tebi treba.  (samo nemojte da preterate sa ljubljenjem da ne preraste u ko zna sta :) :) )

 

a sad 

 

 

Tek sad posle ovog novog iskustva sa Ortofon Valencijom ostajem jos jace i cvrsce uz Dance 

 
Imam ja jednu istinitu pricu.
Kada je Mercedes izbacio model "Slon" od mog kuma prijatelj ga kupi novog. Sest meseci kasnije dodje covek iz Nemacke u Beograd i kako to dolikuje nadjemo se u nekom kaficu da se malo prozezamo. Tu u nasem drustvu je bio i nas drugar koji je uspeo  da kupi novu Skodu bas tih dana . On nije znao ovog coveka sto je kupio novog Slona, tu ga je prvi put video i sad kako je bog zapovedio sednu jedan pored drugog. Ovaj sa kupljenom Skodom sav ponosan, ushicen pocne da davi ovog sa Meckom kako je kupio strasan auto, pa kako je kupio nov auto, kako je najbolji u klasi i sve u tom fazonu, tip sa Meckom samo klima glavom i odobrava a mi ostali cekamo kada ce sve da pukne. I posle jedno 2 sata davljenja pita ovaj sa Skodom ovog drugog a ti, sta ti vozis, jel su nova kola. On mu smireno odgovara kako vozi polovnog mercedesa, Sad ovaj sa Skodom jos vise navalio kako je bolji nov auto i pita onako usput kao fore radi da ga i dalje proziva , a koliko ti je star taj Mercedes kad je polovan i koji je model. Ovaj mu onako ladan odgovara pa star je 6 meseci a model je 600 ali stvarno za one sto vise vole Skodu nova Skoda je nova Skoda. Tada smo svi osim ponosnog vlasnika Skode pali pod sto. Onaj sa Skodom nije progovorio dok ne krenusmo kuci.
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suco, u zdravlju da ga trosis. Ja sam jedno vreme razmisljao o tom Jelcu, al snadjoh se za nesto drugo. ( naravno bolje, jel... :buehehe: msm Skoda - Mercedes), interesantno bi mi bilo to cuti. U svakom slucaju mnogo srece i lepog slusanja. :inlove:

 

Hvala grozoto od coveka :unbelieveble: Odavno si trebao da dodjes  - jos sa Banetom

 

Stradi kako napreduje kod Dragana moja Rondo Red. Sta bi za onu klopu  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . slikom. Sad tek vidim kolika je razlika u korist Valencije u odnosu na Rondo Red. Otprilike koliko je Rondo bio bolji od Salse toliko je Valencija bolja od Ronda pa jos malo vise. ...

Pre svega, cestitam na Jelco rucici i kompletiranom gramofonskom setup-u. :thumbsup:Razumem tvoje odusevljenje, ali tvoja komparacija Valencia-e i i Rondo Red-a mi se cini malo preterana.Rondo Red zvucnica je definitivno po meni najbolja MC zvucnica sa odnosom cena/kvalitet u rangu do 600 eura.Da li je ta tvoja Rondo Red zvucnica kupljena nova kao i sada Valencia, pa usviravana, pa slusana ?Koliko je sati svirala Valencia kada si napisao ovaj komentar ?Kao neko ko je imao/slusao/"potrosio" nekoliko MC Ortofon zvucnica od MC10, MC10 Super, MC 20 MK II, MC 15, MC Rondo Red, a trenutno jos na "zagrevanju" Rohmann, primecivao sam razlike od zvucnice do zvucnice i tacno je da Ortofon nudi za ulozen novac odgovarajuci kvalitet.Moguce je da gresim, jer nikada nisam imao/slusao Salsa-u, pa ne znam kolika je razlika izmedju Salsa-e i Rondo Red-a ?Btw, mene licno vise interesuje kakva ce biti razlika ( za jedno 50-60 sati "opgorevanja" Valencia-e ) analognog dela tvog audio sistema u odnosu na digitalni.

Hvala Stein :)Tek sad posle ovog novog iskustva sa Ortofon Valencijom ostajem jos jace i cvrsce uz Dance

a sad Imam ja jednu istinitu pricu.Kada je Mercedes izbacio ........

Ne razumem sta je "pisac hteo da kaze" sa ovom istinitom pricom u odnosu na gore quote-ovani post ?Ukoliko nema veze sa postom od @shuca77 molim moderaciju da se ova prica prebacu u temu "Vicovi".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cisto malo da zamesam ( ... opoganim temu, JBG, ipak sam ja Grozni).

Postavljena slika

Mercedes-Benz Scores Zero in Consumer Reports. Ouch! David Kiley

 

We all know vaguely that Mercedes-Benz had had some quality “issues.” But whenever J.D. Power and Associates come out with their Initial Quality Study, or some other ranking that shows Mercedes falling, we get the Mercedes spin machine bad mouthing the methodology.

But then Consumer Reports comes out. And it’s ugly if you are a Mercedes fan. You know how many Mercedes-Benz vehicles the magazine recommends? Zip. Zero. Nada. Zilch. The methodology is flawed, you say? Skewed to the lower-end of the car buying public? Then how is it that the magazine does recommend nearly two-thirds of BMWs and 45% of VW-Audi vehicles. CR went out of its way to indicate that a used 1998 LS400 would be a better buy than a 2006 Mercedes ML500. Actually, it says that the 1998 Lexus had fewer problems than last year’s ML, but you get the idea.

Among the least reliable used cars ranked by CR: The MB SL, SLK, CLK, CLS, E Class sedan, R-Class, M Class....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, ja sam mislo da je bar za mene netacno receno (od Suce)  da je Ortofon najbolja firma za glave i da ne treba ili da nema bolje od Ortofona. Pa sam pod Mercedes mislio na Sumiko, Lyru. Air Tight i slicne proizvodjace glava, a ostatak o tome sta ko prica i kako misli je iz price o Skodi vise nego jasno, sto bi i Suca da je bas posten i da nema te euforije oko noviteta kuci takodje priznao, (tako je pricao i za Regu i jos neke firme pa na kraju ispad sasvim drugacije)  Samo je pitanje da li se ima para i da li ih treba davati. Mislim da ga je ta ista euforija potakla da napise ono sto je napisao, nista vise. Znaci mislio sam na uporedjenje proizvodjaca a ne konkretnih proizvoda. jer se ja slazem da je Ortofon odlican ali nije toliko odlican da nema na vise mesta bolje, ne bitan je odnos cene i kvaliteta vec sam iskljucivo mislio na kvaltet coast no object.

O tome da je Rondo Red toliko losiji to necu ni da komentarisem , cak se pitam sa pravom ruckom sta je i bolje (svaka u nekom segmentu)

Jednostavno ne volim pausalne ocene jer ovo citaju i ljudi koji zele da nesto nauce a i ljudi koji hoce da nesto kupe a kako mi zelimo prave i postene informacije jer ne mozemo bas sve  da probamo sami, tako smatram da ih takodje i mi trebamo davati drugima., na posten i kvalitetan nacin.

Nadam se da je sad sve OK.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...