Jump to content

Savet za tone arm sa vecom efektivnom masom za Ortofon Valenciju


shuca77

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kompilijansa je mislim 15 ali to i nema toliko veze,  problem je tvrda suspenzija na Valenciji i anti skejting koji mora da bude minimum 3 grama i +  .  Zeza me fizika , moram da stisnem sa tezinom po igli  a Rega rb 300 to nije u stanju. Sa Rondo Red je bilo sve ok ali sad su se stvari nenadano iskomplikovale

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ona bi odgovarala  - razmisljao sam o njoj ali tip trazi 450e sto izlazi iz budzeta  i ne znam valjaju li te Jelco rucke , konkretno ta sa 750 D . 12 - ica ne moze na Pinka  - prevelika je , samo 9 ili  eventualno 10  - ka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta Jelco rucka je moja  :wink2:

Cena je vise neko korektna, jer kada pretvoris funte u evre izadje te malo skuplje od moje cene. A da ne govorimo o transportu iz Engleske.A ako pokusas legalnim putem  onda sa PDV-om i carinom izadje ohoooo.

Da rucka nije potpuno nova ja bih ti je pozajmio da isprobas  :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta Jelco rucka je moja  :wink2:

Cena je vise neko korektna, jer kada pretvoris funte u evre izadje te malo skuplje od moje cene. A da ne govorimo o transportu iz Engleske.A ako pokusas legalnim putem  onda sa PDV-om i carinom izadje ohoooo.

Da rucka nije potpuno nova ja bih ti je pozajmio da isprobas  :drink:

 

 

Pa dadu ti tvoju  ti li si taj ,  ja jedva  sakupio 350e i ponudio ti na kp   a ti me odbio jer si je zakucao na 400 . Eeeee sad da se iskupis pred kolegama . Imas kupca i imas korektnu ponudu pa  jos i kolega sa foruma kojeg poznajes  . Znaci samo ostaje da vodim na klopu i pice  :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta Jelco rucka je moja  :wink2:

Cena je vise neko korektna, .....

 

Apsolutno tacno.

Odnos cena/kvalitet je i vise nego povoljna, sto bi Englezi rekli bargain.

Ono sto treba uzeti u obzir - dati za Valencia-u sigurno 750+ eura, a razmisljati o nekoj rucici u rangu 300 eura zaista nije realno ako se tezi nekom dobro uskladjenom, blansiranom gramofonskom setup-u.

Iskren savet za @suca77 - nastavi pregovore sa @neskor-om. :thumbsup:

Drzim fige !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Forumska trgovina obavljena na obostrano zadovoljstvo a na pice mogu i ja da vodim _ to je najmanji problem. Nadam se da ce Jelco sa 750d dobro da se mecuje sa Valencijom, videcemo kad se namontira - mirise na dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kompilijansa je mislim 15 ali to i nema toliko veze,  problem je tvrda suspenzija na Valenciji

 Ima veze. :) Vrednost komplijanse koja se navodi u specifikacijama zvucnica je u stvari mera tvrdoce (ili mekoce) suspenzije.

Compliance can mean: In mechanical science, the inverse of stiffness

Valencia 12 µm/mN, Rondo Red 15 µm/mN. U sustini si u pravu, Valencia ima tvrdje vesanje od RR. Nadam se da ce i Jelco odgovarati!  :thumbsup: A ako ne bude odgovarala, nudim se da te resim bede i otkupim je od tebe za tvoju prvobitno ponundjenu cenu, posto vise nece biti nova! :D

Da nije nova mogla bi za tu cenu ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@suca77,

Prodje "ravno" nedelju dana od tvog poslednjeg posta.

Dovoljno vremena da se bar u nekim osnovnim crtama, preliminarno da neki sud o Jelco rucici - Ortofon Valencia i poredjenju sa prethodnom postavkom ( Rega RB250 - Valencia, takodje Rega RB250 - Rondo Red ).

 

Utisci, opservacije, meditacije .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...