Jump to content

Carver Lightstar Reference


zika

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ne.

Ali sam krajem 80-tih godina imao prilike da slusam Carver C-4000 preamp ( sa Sonic Hologram Generator-om )

http://www.hifiengine.com/library/carver/c-4000.shtml

i Carver M-400 amp, tada referentni set od Carver-a, kod dobrog prijatelja.

http://www.hifiengine.com/library/carver/m-400.shtml

 

Onako interesantno. Sonicna holografija. Mali sateliti pozadi, neka preteca 5.1.

Ovaj Carver je radio sa nekim skandinavskim kutijama Trapez ( ne mogu ih naci na net-u ).

Izvor je bio Thorens TD 160/Mozart rucica/AKG PS8 Super Nova zvucnica.

Posle je prijatelj to prodao, napravio Hiraga amp. i preamp cevni sa ECC83 ( Daniel ).

Thorens i Mozart su (naravno) ostali, samo sto je 160-ica pretrpela veliki upgrade ( plinth, pesak, sacma, etc.... ) :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je neko imao prilike da posluša preamp/amp ili odvojeno?

Postavljena slika

 

 

ne,ali...Bob je ukrstio svoja vidjenja sa hajend proizvodjacima amplifikacije svojevremeno,prokljuvio neke trikove kako se moze replicirati "familijarni zvuk" nekih renomiranih proizvodjaca za deo cene sto ti naplacuju za svoje proizvode,pa je dospeo na "crnu listu" zbog ovoga,ako uzmemo ovo u obzir,da dokaze "bransi" da je u pravu ,sa svojim proizvodima sigurno se nije zezao..slusao M400 sto @doktor spominje u klasicnim stereo sistemima,bez holografisanja,i kasniju TFM seriju izlaza+procitavsi par komentara po internetu sada za taj Lightstar Ref.,poslusao bih  to ako se moze ako se tezi nekom,otvorenijem,brzem zvuku,koji ne pati od sivila dosade i zamedljanosti do kolena.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvuk i ovako i onako - bilo je tu svacega

 

ali jedna cinjenica vazi za gotovo sve Carvere - dok radi radi , a kad prestane da radi ........ strava u ulici brestova za servisera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvuk i ovako i onako - bilo je tu svacega

 

ali jedna cinjenica vazi za gotovo sve Carvere - dok radi radi , a kad prestane da radi ........ strava u ulici brestova za servisera

Lepo ja reko' "gore".

Carver-i otisli "na bubanj", te se napravila ultimativna Hiraga za ono vreme ( kraj 80-tih proslog veka ) umesto M-400.

Preamp sa tim hologramima, mumbojumbo forama, i pored sasvim korektnog phono-a, zamenio takodje diy preamp, cevni ( ecc83 ).

Naravno da su pre toga Carver-i bili "na crti" sa diy spomenutim uredjajima.

Ocigledan je odgovor kako su se "proveli". :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvuk i ovako i onako - bilo je tu svacega

 

ali jedna cinjenica vazi za gotovo sve Carvere - dok radi radi , a kad prestane da radi ........ strava u ulici brestova za servisera

 

na koje mislis konkretno,pitam cisto iz radoznalosti?..da me danas pitaju,sta bi radije poslusao onako kao idemo da posetimo nekog nepoznatog,ali ti kazu unapred da u jednom sistemu svira Levinson izlaz,a u drugom Carver,i u snu probudjen bih rekao Carver :)..ono za servisiranje,pojma nemam,moguce da si u pravu jedna M400-kad je vrisnula,to je neslavno zavrsilo,ali to je neko triparasenje od konstrukcije(?),a ovi ostali su nesto klasicnije gradjeni,valjda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... ,ali ti kazu unapred da u jednom sistemu svira Levinson izlaz,a u drugom Carver,i u snu probudjen bih rekao Carver :)..

+ 1

Nikada necu zaboraviti moje razocaranje kada sam slusao preskup sistem  u jednom beogradskom stanu pre 20 god. u kome je sve bilo ML ( amp, preamp, CD transport, CD konverter ), Wilson Watt Puppy kutije, kompletno Cardas ozicenje.

Bezdusno, sterilno, neubedljivo .....

Za te ulozene novce totalni promasaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojacala manjih snaga su mu "klasicnije" konstrukcije , dok su pojacala vecih snaga koristila razne trikove u razna vremena , ali su generalno najkriticnija bila ona pojacala slim dimenzija sa metalik sivom prednjom plocom  (zaboravih seriju a mrzi me da trazim - u radionici su mi neki fajlovi jos od onomad )

ista su kopristila trik "kaskodnog" iliti stacked  napajanja/izlaznog stepena ...... gde je , da ne duzim , za navedenu snagu bilo premalo gvozdja i u napajanju i u C-bank

 

rezultat - uvek alavi gazda diskoteke i jos alaviji DJ nalozi bateriju Carvera , sve do jednom kad dodje do vatrometa

 

a to je uvek petak , ili subota , ostaje bar jos dan vikenda ...... a naci dovoljno brzo par ruda MJ tranzistora dovoljno uparenih da mozes da ih strpas unutra je misaona imenica

 

realno - par mrga kineza , natrpanih sa 2SC vizuelno ultrasumnjivog porekla , sa toroidom za varenje i sijaset neuglednih elkova izdrzava daleko veci stepen maltretiranja , nego isto deklarisani Carver

 

elem , to sa profi/maltretatorske strane

 

sa fifi strane - malo mi je to previse komplikovano ......... bez obzira na snagu pojacala ( ne mislim i ne zadrzavam se na flea watt podrucju , gde je relativno lako ) , ono sto svira je immediacy ...... a to se dobija samo i samo jednostavnoscu i prociscenoscu konstrukcije

 

ene recimo Bedini - os 10W , os 50 , os 300 .... isti princip - samo scale up ......

 

s druge strane , ne kazem , nisam ni ja ccuo sve Carvere ...... .al' sam nesto cuo , pa vrljavio nad semama raznih ne bi li nesto uslo u glavu ........

 

na zalost mislim da tih sema vise i nemam , obol neblagovremenom backup-ovanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zen,thanx..momci su ovde u lokalnom JBL klubu otkrili izlaze iz TFL serije skoro, i cini se zadovoljni su,kad je to bilo novo,negde na nekom sajmu su bili izlozeni,slusala se i muzika na tom,sa Carver kutijama(?) nalik na neke elektrostate/magnetostate ili sta ti ja znam po kom principu,i to je bilo sasvim korektno,M400-ku su dobro se secam stavljali u jedan sistem sa fabrickim KEF 105/2 i Quad 405-2,gde je gazda bio pretezno orijentisan na ozbiljnu muziku,Janis Joplin,Muddy Waters je na tome sviralo zali Boze,kad su Quad zamenili M400-kom sa jednog trenutka na drugi,Trnoruzica od 105/2 se probudila i znala je svirati Joplinku i Muddyja :)..tu M400-ku su secam se testirali i neki drugi momci u svojim sistemima sa Bose 901,AR90,B&W DM6 i bili su zadovoljni,naravno,to je u ono vreme bio prakticki nov primerak,koji je spalio jedan strucnjak petljajuci sa njime napravivsi prema njemu samo na kratko vreme kratak spoj na izlazima za zvucnike sa nekim DIY JBL kutijama u ono vreme,i ode u vecna lovista....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... ,Janis Joplin,Muddy Waters je na tome sviralo zali Boze,kad su Quad zamenili M400-kom sa jednog trenutka na drugi, Trnoruzica od 105/2 se probudila i znala je svirati Joplinku i Muddyja :)..tu M400-ku su secam se testirali i neki drugi momci u svojim sistemima sa Bose 901,AR90,B&W DM6 i bili su zadovoljni,naravno,to je u ono vreme bio prakticki nov primerak,koji je spalio jedan strucnjak petljajuci sa njime napravivsi prema njemu samo na kratko vreme kratak spoj na izlazima za zvucnike sa nekim DIY JBL kutijama u ono vreme,i ode u vecna lovista....

Dragi @paja959,

odavno se ne ismejah ovako dobro. :buehehe:

Cuj, Trnoruzica od KEF-a. :msn-rofl:

Btw, obozavam ovakve prikaze. Samo napred ! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam na speakerplans forumu dosta čitao o večno preminulim Carverima :(.

Nisam čuo niti jednog Carvera, ali moje dosadašnje iskustvo sa "pro" pojačalima je dosta pozitivno. Imao sam dynacorda PCM2450 koji sa ultramegagiga specifikacijama i delovima svira bezveze, EV P600 koji je svirao lepo (iako je bio servisiran), Dynacord L1000 odlično svirao, ali samo sam ga na kratko čuo  i trenutno crown cts4200 koji isto jako lepo svira.

Voleo bih da se poigram sa MC2 MC serijom i novom S serijom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi @paja959,

odavno se ne ismejah ovako dobro. :buehehe:

Cuj, Trnoruzica od KEF-a. :msn-rofl:

Btw, obozavam ovakve prikaze. Samo napred ! :thumbsup:

 

 

a hebes ga,kad sam ja to tako doziveo tada,ko da je juce bilo,zato i i danas kad cujem/vidim napisano negde Carver,malo bolje naculim usi,izostrim dioptriju na naocarima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...