Jump to content

Pojacalo za Zaph Audio zvucnike


Superhik

Preporučeni Komentari

Za zvucnike sam dobio pomoci, sad se reze mdf pa da ne gubimo vrijeme idemo na pojacalo.

Ukratko, koje pojacalo (kvalitet/snaga) odgovara ovim zvucnicima: http://www.zaphaudio.com/Waveguidetmm.html ?

Zvu mi je predlozio Calor od Bore Jagodica i to mi se jako svidilo, ali link do njegove stranice vise ne radi. Neko zna zasto i gdje se mogu nabaviti plocice/kit za Calor? Ili neko drugo pojacalo od Majstora.

Sledeca opcija je LM3886, na ebay ih ima bruka jedna, koji odabrati ? 

ili imate neki treci prijedlog?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Link do Borinog sajta radi.

 

Ne znam jesi li registrovan ili ne ali ako jesi, ne bi trebalo da bude problema.

 

Otkud to da si se odlučio baš za Calor ? Jesi li ga slušao ?

 

EDIT: Ne kažem da LM3886 ne može da svira lepo ali ne bih baš išao na to pojačalo sa Zafovim zvučnicima. To je pristojno pojačalo ali ništa više od toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možeš da probaš sa F5. Ja slušam Babelfish J (Aleph J) i prezadovoljan sam zvukom.

 

Do duše, mene sve više iritira A klasa zbog 20 kila aluminijuma i zato što mora da se gasi kad je toplo vreme ili moram da tražim dodatne izvore hlađenja (ventilator). 

 

Trenutno sam u fazi gledanja i traženja nekog pojačala koje nije u A klasi, a svira dobro.

 

Siguran si da želiš da praviš pojačalo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....

 

Trenutno sam u fazi gledanja i traženja nekog pojačala koje nije u A klasi, a svira dobro.

.........

 

 

recimo nesto na bazi origigi Hitachi sema u 2SJ/2SK datasheets , sa 50-ak mA mirne struje

 

ali odraditi klotklotklot , bez ikakvih frkafulja dodatnih pretpojacanja, i sa postenim ispravljacem

 

skoro radih jedan Linx Nebula - uradjen izlaz bas po tome , a greota kako je ustrojeno sa svim op ispred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link do Borinog sajta radi.

 

Ne znam jesi li registrovan ili ne ali ako jesi, ne bi trebalo da bude problema.

 

Otkud to da si se odlučio baš za Calor ? Jesi li ga slušao ?

 

EDIT: Ne kažem da LM3886 ne može da svira lepo ali ne bih baš išao na to pojačalo sa Zafovim zvučnicima. To je pristojno pojačalo ali ništa više od toga.

Otkako je pao server elitesecurity.org  link http://bas.elitesecurity.org/ ne radi. Koji je sada link do sajta Bore  Jagodica? Ne mislim na http://*****************/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SKA GB150D ti je odlican izbor i u moji sistem svira bolje od F5 :oke:

 

Нешић је недавно отворио тему о овом појачавачу. Наишла је на огромно интересовање на овом форуму (нула одговора). Ја сам се мало играо са нацртом плочице, пратим тему на великом форуму, али до реализације је још далеко.

 

Оно што сам већ урадио је сиротињска варијанта VSSA појачавача, зове се PeeCeeBee, слаже се са Зеновим предлогом за излазне транзисторе, само што није итерација Хитачијеве шеме, него је дериват F5 са изменама као што су АБ класа, биполарци на улазу и има још VAS/драјверски степен. У ствари, највише личи на Сипијев F5 са биполарцима на улазу, тако ми је привукао пажњу. Ух, одох ја далеко, а само сам хтео да кажем да одлично звучи и да га препоручујем.

 

Да, хтео сам још нешто да кажем. Горепоменути Нешић продаје попуњене плочице за горепоменути појачавач са биполарцима и у излазу, а цена је све нижа ... и личи ми на повољну куповину.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

recimo nesto na bazi origigi Hitachi sema u 2SJ/2SK datasheets , sa 50-ak mA mirne struje

 

ali odraditi klotklotklot , bez ikakvih frkafulja dodatnih pretpojacanja, i sa postenim ispravljacem

 

skoro radih jedan Linx Nebula - uradjen izlaz bas po tome , a greota kako je ustrojeno sa svim op ispred

Moze i sa Hitachi jedan mini crescendo ili dupli crescendo mosfet ab klasa kod mene jos dobro radi a ima 100 godina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...