Jump to content

NaughtyPE, The Multimedia PE!


Mikorist

Preporučeni Komentari

Posto vidim da se veoma zamarate u nekim temama oko super brzog sistema koji bi

pokretao multimedijalne aplikacije evo da vam nesto predstavim uzgred sa foruma na

kome sam inace moderator za Linux :fouetaa:

U pitanju je Mini Botabilni Windows CD i zauzima 210MB

koji inace moze da sluzi za spasavanje sistema a potrebno mu je 128MB rama da se pokrene kao i minimum

Pentium CPU (256MB da bi se koristio video plejer)

post-1-125975658186_thumb.jpg

Stvari koje ima u sebi:

- explorer u shellu

- zvuk

- mp3 player

- video player

- internet radio

- browser za surfovanje i gledanje Yutubeta

- Aplikacija za Pregled Fotografija

- Program za obradu fotki

- CD/DVD program za spaljivanje

- pdf citac

- tone programa za spasavanje sistema

ima u sebi dosta drajvera za zvucne karte a moguce je nadograditi i druge...

moze se skinuti odavde :

http://naughtype.winbuilder.net/

potrebno je imati i winbuilder kako bi se sklepao ovakav sistem

a moze se preuzeti na:

http://winbuilder.ne...load.php?list.3

ovde imate graficki prikaz kako winbilder pravi bootabilni Winblows sistem:

http://winbuilder.ne...autogallery.php

a orginalan post o Multimedija disku je ovde :

http://www.boot-land...?showtopic=3866

sva dodatna pitanja mozete postavljati tamo ili ovde - mogu oni da dodju ovde i mi da odemo tamo

sve jedno - prijatelji su mi - bitno je da se govori na Engleskom :cheers:

Koga zanima neka izvoli :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

A šta je sad to? Mini windows ili Mini Linux koji oponaša windows izgledom? Uostalom, šta bih ja satim kad imam DSL (Damn Small Linux za takve namene... 50 Mega sav...)

Damn Small Linux is a very versatile 50MB mini desktop oriented Linux distribution.

Damn Small is small enough and smart enough to do the following things:

* Boot from a business card CD as a live linux distribution (LiveCD)

* Boot from a USB pen drive

* Boot from within a host operating system (that's right, it can run *inside* Windows)

* Run very nicely from an IDE Compact Flash drive via a method we call "frugal install"

* Transform into a Debian OS with a traditional hard drive install

* Run light enough to power a 486DX with 16MB of Ram

* Run fully in RAM with as little as 128MB (you will be amazed at how fast your computer can be!)

* Modularly grow -- DSL is highly extendable without the need to customize

http://www.damnsmalllinux.org/

Postavljena slika

Postavljena slika

:shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DSL je, kao što sam objasnio i kolegi, sistem na 50 mega prostora. Sve što je krajnje neophodno, sadržano je u sistemu, a ko sedne, stavi malo prst na čelo ili slepoočnicu i zamisli se, trebalo bi veoma brzo da shvati da u 50 Mb sistema ne stane bogzna koliko "šminke"... Evo samo jedne konstatacije sa Ubuntuforuma...

When i install firefox, it brings in xulrunner, which requires 70MB+ of disk space.

Dakle, samo pomoćna aplikacija nosi 70Mb zauzeća prostora. To je nekih 40% više nego ceo sistem... Dakle, DSL nije sistem koji bi trebalo da bude "Ponos i dika našeg desktopa" nego mali, mobilni sistem sa veoma velikim mogućnostima kada nam zatreba, posebno na mašinama koje nikada i nisu bile pravljene da se nose sa gargantuanskim gabaritima današnjih sistema i programa. Stane na malo mesta i bez negodovanja izvršava sve važne zadatke. Na DSL bi radije trebalo gledati kao malu, dobro uvežbanu elitnu jedinicu nego na treću kinesku armiju što je otprilike zahtev za Win7... 30G prostora za sistem, preporučeno... :shakehands:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam do sada za sistemsku particiju ostavljao po 50GB, bio on XP, Vista ili sada Win 7. Bar tako radim u poslednje 4 godine. Kad se nisam štekovao kad sam imao 160 GB hard, neću ni sad...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DSL je, kao što sam objasnio i kolegi, sistem na 50 mega prostora. Sve što je krajnje neophodno, sadržano je u sistemu, a ko sedne, stavi malo prst na čelo ili slepoočnicu i zamisli se, trebalo bi veoma brzo da shvati da u 50 Mb sistema ne stane bogzna koliko "šminke"... Evo samo jedne konstatacije sa Ubuntuforuma... Dakle, samo pomoćna aplikacija nosi 70Mb zauzeća prostora. To je nekih 40% više nego ceo sistem... Dakle, DSL nije sistem koji bi trebalo da bude "Ponos i dika našeg desktopa" nego mali, mobilni sistem sa veoma velikim mogućnostima kada nam zatreba, posebno na mašinama koje nikada i nisu bile pravljene da se nose sa gargantuanskim gabaritima današnjih sistema i programa. Stane na malo mesta i bez negodovanja izvršava sve važne zadatke. Na DSL bi radije trebalo gledati kao malu, dobro uvežbanu elitnu jedinicu nego na treću kinesku armiju što je otprilike zahtev za Win7... 30G prostora za sistem, preporučeno... :fouetaa:

Ja posle prelaska sa Viste koja je pojela sve na C disku sada sa Win7 odrzavam dijetu na 10 GB :shakehands:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja posle prelaska sa Viste koja je pojela sve na C disku sada sa Win7 odrzavam dijetu na 10 GB :shakehands:

... pa dobro, sada već i MS priznaje da im Vista takva kakva je izbačena na tržište, baš i nije bila najbolji OS ikada... Sedmica je po mom ličnom gledanju na stvari veoma dobro odrađena. Jedino ne znam do kada mogu da očekujem da ovaj moj "Evaluation Copy" bude funkcionalan. Ipak, od 4 računara u kući, windows je samo na jednom, i to laptopu koji koristim za posao. Da se može koristiti Corel na Linuxu, pretpostavljam da bih onda na sve 4 mašine koristio slobodan i besplatan softver. Po tom pitanju, veoma sam ćoškast i konzervativan. Računar mi treba za ono za čega je izvorno i namenjen. Za gledanje televizije, imam televizor, za fotografisanje imam foto aparat, za telefoniranje telefon, za slušanje muzike, muzičku opremu... All-in-one rešenja su uvek patila od nepotrebnih kompromisa... Baš neki dan bio poznanik i maše sa 2sim telefonom; ima TV, radio, kameru... Nit je redovan TV, nit je redovan radio, nit je redovna kamera... Jedino mu telefon radi kolko-tolko pošteno, ali ni to baš ne besprekorno, jer u istoj prostoriji gde je moja stara Nokia imala 5 crtica za jačinu signala, njemu je signal pao na minimum i nekoliko puta mu se prekinula veza tokom razgovora (sa tamo nekim ko zna kim...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram malo da držim banku i ovde, tek da kažem šta mislim: a vi posle sa tim radite šta god hoćete.1) Windows 7 odličan, Vistu nikada nisam hteo da koristim (bavim se održavanjem tih igračaka). Ko proba Win 7 shvati koliko je zapravo XP zastareo. Vista je nešto kao Win2000, nikada nisam hteo da koristim jer nije bilo dorečeno.2) Linux: redovno koristim(o) po kući Ubuntu distribucije (9.04) kao alternativni operativni sistem. Kome treba samo za HTPC mislim da je odličan izbor Mythbuntu (trenutno aktuelna 9.10 verzija). Podrška za sve što čini HTPC (uključujući daljinske upravljače kao što je Media X od Logitech, uz malo pisanija, naravno).HTPC je za mene dugo razrađivana tema koju sam NAPUSTIO u potpunosti:- Linux nije idealan za HTPC namene zato što ne podržava originalni DVD/BD (CSS itd.) a drajveri za grafičke karte ne podržavaju baš "kako bi trebalo" sve napredne mogućnosti prikazivanja video sadržaja.- Windows je neuporedivo podesniji, pošto postoje odgovarajući softver, drajveri, itd... sve je podržano i sve može da se "sredi". Ipak, ako je takva mašina povezana na net kako bi prikazivala sadržaje tipa streaming TV i video (YouTube i slično, ko voli...), onda je neophodan antivirus (nikakav problem, sem što guši i troši resurse).- Da bi sve bilo fensi i radilo kako treba, potrebna je relativno savremena mašina (HD video, o tome je reč, naravno) koja nije besplatna (ne sastavlja se od starih delova) i naročito nije besplatno da bude "tiha".Zato danas koristim "media player" (konkretno, Iomega Screenplay Pro HD) koji može da reprodukuje relativno širok izbog fajlova (izuzev H264 kodeka koji zato rekodiram u divxHD) sa svog HDD-a, nekog HDD-a na mreži (NAS ili shared disk/folder) ili nekog od HDD-a koji se uključe direktno (ili preko hub-a, kao u mom slučaju).Kada su media plejeri u pitanju, pored hardvera koji sadrže bitan je (bitniji) softver (tzv. firmware) a pošto je retko ko programer sposoban da tu nešto samostalno menja (ni ja nemam dovoljno vremena da tome posvetim i pišem izmene) najbitnija je zapravo "podrška zajednice" odnosno da se u "ekipi korisnika" nađu likovi koji se bave programiranjem takvih stvari pa im je prosto da to izmene koliko i meni da projektujem neki komad tube audio tehnike (igra zabava). Otud je najbolji izbor, po mom mišljenju, WD TV HD koji pored hardvera koji omogućava dekodiranje H264 ima i redovni update firmware (zvaničnog) ali i članove korisničke zajednice koji modifikuju taj firmware i dodaju one detaljčiće koji su uglavnom stvar dobre volje (koju programeri proizvođača nemaju ili ne žele da imaju). Dobar primer je mogućnost priključivanja eksternog USB optičkog čitača (što je različito od eksternog USB HDD)...Po meni, odlična alternativa za HTPC, kome se ne sviđa ideja o media plejerima, je Playstation 3. Pored nativne podrške za BD i raspoložive dodatne opreme (od daljinskog na dalje) i mogućnosti da deca igraju igre (sic!) te imunosti na viruse (nema antivirus, nema smaranje), jedini realni nedostatak predstavljaju ograničenja OS-a (koja su ipak manja negou slučaju media plejera) -- pošto se hardver veoma lako unapređuje (zamena HDD-a, itd.). Kome je skupo: pa toliko bi koštao i eventualni PC kupljen za istu namenu: samo što bi sigurno bio glomazniji, bučniji, duže bi dizao sistem, a i softver bi bio puniji bagova i drugih gluposti zbog kojih se pitam kako oni koji zaista plate neki softver (WinDVD, PowerDVD i ini... odnosno razni enkoderi/dekoderi) ne zasuču rukave i jednostavno prebiju one koji su bagoviti softver pisali... ?Da rezimiram (ovu banku koju sam držao): HTPC je za siromašne entuzijaste i NIKADA neće ispuniti sve što srce ište, izuzev ako entuzijasta nije bogat i kupi sve NOVO i SKUPO a u tom slučaju se izbor alternativnih mogućnosti MNOGO širi i PRODUBLJUJE...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja cu da uzmem 10 para, nemam za banku!!! :hammer: Kupih Pop corn i ne da sam zadovoljan nego ... Jako se lepo uklopio sa AV receiverom i HDTV-om, pustam i muziku sa lap topa ili desktopa, kao i filmice...A o temi Njindovs podesniji za multimediju nego Linux bi mogao vise banki da napravim ali sada cu samo reci:NEVER(ujem)!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja cu da uzmem 10 para, nemam za banku!!! :hammer: Kupih Pop corn i ne da sam zadovoljan nego ... Jako se lepo uklopio sa AV receiverom i HDTV-om, pustam i muziku sa lap topa ili desktopa, kao i filmice...A o temi Njindovs podesniji za multimediju nego Linux bi mogao vise banki da napravim ali sada cu samo reci:NEVER(ujem)!!!

1) Gde si kupio POPCORN i koji model (i pošto, ako nije tajna)...2) Ja sam ljubitelj Linux OS odavno, i to mnogo zagrižen: što zbog potrebe da izbegnem imperiju Windows, što zbog želje da budem originalan i drugačiji :siroma: tek u Linux vodama sam od nekih npr. 4.x verzija, kada je KDE još bio bolji nego Gnome (sada više volim Gnome). Ne samo to, već sam zarazio i bližu okolinu a porodicu pogotovo, a tu zarazu sada širi moja ćerka (4. razred) među svojim društvom...3) NEVERovao i EVERovao, podesnost (na žalost) potiče od prostih postulata: CSS i ACSS ne mogu da se izvedu u Linux okruženju, a mislim da to odmah uključuje i probleme sa HDCP itd. Dakle, činjenica da nije moguća reprodukcija originalnih (zaštićenih) sadržaja sa DVD i BD medija čini da Linux ispada iz trke. Naravno, te je sadržaje moguće reprodukovati ukoliko se ripuju na HDD itd. Potreba za dodatnom aktivnošću koja prevazilazi "stavim na fiokicu i pritisnem PLAY" čini da Linux bude manje podesno rešenje: uostalom, zašto si ti nabavio aparat koji je specijalno napravljen za to što ti treba (POPCORN) umesto da se zamlaćuješ sa HPTC?Pozdrav,Alex
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas da se ne bi zamlacivao sa HTPC-om...Kupljen kod NT softa za 24000 dinarjev! I naravno kod netiksa za 17 evara USB wireless dongle TP linkov (original POPCORNov kosta 45 evrica).Eto tako...

Moram da priznam da sam ja pomalo stipsa (ili po mnogo) pa mi je žao da dam 24000 dinara kod NT Soft za dotičnu spravu (pretpostavljam da je u pitanju stari model 110)... U poređenju, WD TV HD sa mrežom košta oko 10000 dinara manje (ne mogu da poredim šta koji može, verovatno je Popcorn malo fleksibilniji).Doduše, ja imam 1) Iomega Screenplay Pro HD (kupljen u EU kod MediaMarkt za čitavih 150 EUR approx. što uključuje i ugrađeni disk 500GB); 2) razne neke kompjutere po kući sposobne za HD reprodukciju... ali možda na kraju kupim i Popcorn: samo što bih radije uzeo novi B220 (ili već tako nekako) u koji pored HDD može da se ugradi i optički disk (čime postaje DVD i BD plejer)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Nesto mi se zajebo laptop. Tastatura nekad radi a nekad ne. Touchpad ne radi. (ne vidi ga)Preso (upgrade) sa Viste na Win7 i isto. Hteo da otkrijem da li je hw ili sw problem i bootovao sa dsl cda. :connie_nutzo: Kad ono umesto grafickog interfacea samo knopix# prompt. :scratch_head:1. Kako da povrnem touchpad i stabilisem tastaturu? (bez vracanja na kupovno stanje- laptop from the box)2. Zasto dsl nema graficki interface? ( na desktopu ima)Ovo kucam on-screen keyboard-om. Vec pizdim. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nabavi ili knopix live ili mini windows xp ili - jbt , ne mogu da se setim utility diska , a koristim ga svaki treci danedit - setih se - Hirens boot cdhttp://www.hiren.info/pages/bootcd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije meni problem da dignem sistem. Jes da tatstatura cas hoce cas nece da radi a touch pad nikako. Preinstaliracu Vistu pa upgradovati na Win7 i ok . Interesuje me zašto DSL na desktopu startuje GUI a na laptopu ne već samo prompt.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...